Научниците открија дека постои живот после смрт ?

Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
44
Девојче. чичко сум за тебе, не трескај глупости. Небитно од која година е докторов нема доказ, само муабети дека после клиничка смрт од неколку часа вратил некого во живот и нивните искажувања. Никаков научен труд нема на таа тема. Посебно пак што никаде во неговите искажувања не споменува ни душа ни задгробен живот.
Која глупост верник а не верува во ништо. :pos:
А што се однесува до верувањето не само мене, туку на секој човек е потребно колку и хемороиди. Кој што и како верува можеш на религија да муабетиш. Си отворила тема во “Наука“ а ништо научно нема.

Ќе ги замолам модераториве или во Мистерии или во религија да ја префрлат или катанец. Темава не е за тука.
znam zasto ova go sakash poshto imash mizeren zivot i se plasish da ne go ziveeshe vecno druzhe ... Doktorov ne samo shto vrakjal od smrt nego ima kazano deka posle smrrtta so saati vo mozokot imalo aktivnosti i oni go povrzuvaat so dusha gledaj mu gi videata ti si gledal ne si dogleal cital ne si docital razbral ne si razbral i ne go zakacaj devojceto ...
Te boli vistinata zatoa se plasish i sakash da bide zaklucena .. ama znaj ako e kako shto kaza doktorot Nazdravje neka ti e :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
131
Значи вака , вие неколку што мислите дека нема доказ за живот после смртта тоа е ваш проблем. Др Сам Парниа има кажано со докази дека свеста постои и по смртта , он лично има враќано луѓе од клиничка смрт што биле без надеж и по 24 саати мртви ..
Животот не би имал смисла ако после смртта нема ништо .. така да има , не е џабе свеста да постои и после смртта , сега вие ќе се правите ама физиката ова хемијата она .. Луѓе не се правете дека се знаете и препуштете на тие што се задолжени да си ја вршат својата работа .. колку и да знаете сигурно не знаете повеќе од Др Сам Парниа пример и таквите како него..
Он има вратено луѓе од клиничка смрт , има оживеано , доктор е цел живот го има посветено на тоа он тврди дека има нешто после смртта и мн доктори и луѓе вие се најдовте да разубедувате ...
За работи што не ги познавате не се мешајте и лупајте зелени
Sekoja cest .. koj sme nie da sudime si ima luge zadolzeno za toa ...
Автоматски споено мислење:

Девојче. чичко сум за тебе, не трескај глупости. Небитно од која година е докторов нема доказ, само муабети дека после клиничка смрт од неколку часа вратил некого во живот и нивните искажувања. Никаков научен труд нема на таа тема. Посебно пак што никаде во неговите искажувања не споменува ни душа ни задгробен живот.
Која глупост верник а не верува во ништо. :pos:
А што се однесува до верувањето не само мене, туку на секој човек е потребно колку и хемороиди. Кој што и како верува можеш на религија да муабетиш. Си отворила тема во “Наука“ а ништо научно нема.

Ќе ги замолам модераториве или во Мистерии или во религија да ја префрлат или катанец. Темава не е за тука.
Nebitno e ?? :vozbud::vozbud:shto zborish ??
druzhe bitno e zatoa shto videoto od taa godina e napraveno pred da doktorot i naukata medicinata kazat vakvo neshto ... Nebitno e vika lellee
Prakjash nelogicno video , video koe e pred dokazite i vikash nebitno e hahhaha posle dokazite najdi vakvo da te vidam ...Site mediumi pisuvaat i spodeluvaat na vesti ovoj mi prakja pred toa videa axaxaxaxaxax
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
131
Ако направи тролов уште 1000 акаунти јас и ќе поверувам дека е во право.
@Evaaa11 @Marche12 #1000accountschallenge
Jas sum od 2015 ne me meshajte .. covek ako ima slicno ili isto mislenje odma e eden covek .. zashto sudite pred vreme ?? fala na navredata
ako prodolzhite pak kje ve reportnam
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.594
Поени од реакции
4.816
znam zasto ova go sakash poshto imash mizeren zivot i se plasish da ne go ziveeshe vecno druzhe ... Doktorov ne samo shto vrakjal od smrt nego ima kazano deka posle smrrtta so saati vo mozokot imalo aktivnosti i oni go povrzuvaat so dusha gledaj mu gi videata ti si gledal ne si dogleal cital ne si docital razbral ne si razbral i ne go zakacaj devojceto ...
Te boli vistinata zatoa se plasish i sakash da bide zaklucena .. ama znaj ako e kako shto kaza doktorot Nazdravje neka ti e :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ги гледав видеата бе море копук, затоа и кажувам. Врска нема ова нит со вистина нит со наука. Кои тоа "oni"? Докторов се поделил во 3 и сите тројца тврдат?
Ништо не кажа докторот. Ти да погледнеш уште еднаш видеата ама тој што зборува а не тие што го коментираат.
А за мојот живот не се секирај можеби не е најсјаен, но не е помизерен од твојот. Далдисани по некоја глупа идеја.

Nebitno e ?? :vozbud::vozbud:shto zborish ??
druzhe bitno e zatoa shto videoto od taa godina e napraveno pred da doktorot i naukata medicinata kazat vakvo neshto ... Nebitno e vika lellee
Prakjash nelogicno video , video koe e pred dokazite i vikash nebitno e hahhaha posle dokazite najdi vakvo da te vidam ...Site mediumi pisuvaat i spodeluvaat na vesti ovoj mi prakja pred toa videa axaxaxaxaxax
Колку врме ти треба да се префрлиш на другиов акаунт? Или од два компјутера работиш?
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
44
Ги гледав видеата бе море копук, затоа и кажувам. Врска нема ова нит со вистина нит со наука. Кои тоа "oni"? Докторов се поделил во 3 и сите тројца тврдат?
Ништо не кажа докторот. Ти да погледнеш уште еднаш видеата ама тој што зборува а не тие што го коментираат.
А за мојот живот не се секирај можеби не е најсјаен, но не е помизерен од твојот. Далдисани по некоја глупа идеја.
Epa zatoa se plasish od Zadgrobniot zivot i vregjash i shto se vika molish gospod da ne e kako shto Dr Sam Parnia kazuva .. poshto strav ti e da umiraash vo tvojot nesjaen zivot vecno pozzz
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.594
Поени од реакции
4.816
Epa zatoa se plasish od Zadgrobniot zivot i vregjash i shto se vika molish gospod da ne e kako shto Dr Sam Parnia kazuva .. poshto strav ti e da umiraash vo tvojot nesjaen zivot vecno pozzz
Не траскај глупости. Не верувам јас во глупости како вас. Ти вреѓаш после ти е мака зошто те навредиле? Кутриот тој...... бууууу
Со здравје да си одиш.
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
44
Не траскај глупости. Не верувам јас во глупости како вас. Ти вреѓаш после ти е мака зошто те навредиле? Кутриот тој...... бууууу
Со здравје да си одиш.
hahahaha jas ne navrediv , so zdravje da si ziveesh vo makite vo zadgrobniot zivot isplashen coveku ... i neveruvanjeto e veruvanje , pak se plasish :)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.594
Поени од реакции
4.816
hahahaha jas ne navrediv , so zdravje da si ziveesh vo makite vo zadgrobniot zivot isplashen coveku ... i neveruvanjeto e veruvanje , pak se plasish :)
Грешка си верувањето е неверување и ти неверуваш само глумиш глуп а не си.
Но интересно ќе биде кога ќе ти ги „скинат“ двата акаунта
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
44
Грешка си верувањето е неверување и ти неверуваш само глумиш глуп а не си.
pa i neveruvanjeto e veruvanje , jas veruvam a ti kje poveruvash kako shto ima receno Putin .. site se pravite vernici koga kje vi dojde noz do grlo i vikate Boze pomogni ova ona, btw jas nezanm nishto za toa ubavo devojceto kaza ne sudete bez da znaete , nekoj ako ima slicno mislenje odma 2 akaunta ima znaci treba na site ateisti da vi gi skinat zasto se tvoi
 

Нuкола

I simply love her *
Член од
24 мај 2005
Мислења
4.769
Поени од реакции
12.123
Привремено затворена. (Додека интервенира модераторот)
 
На врв Bottom