Натпревари организирани од Народна техника - основци

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Еее, да ве прашам нешто ако може на овој начин. Кој од Прилеп (доколку има , а може и од други градови) ќе се натпреварува во категоријата *Применета Физика*.
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Да не те разочарам пред време, ама натпреварите од Народна техника се с.... у боја. Кога бев на мојот прв и последен натпревар, лично слушнав како пред време го договараат победникот. И во комисија примаа рандом луѓе од улица.

Освен тоа, доколку освоиш некое место, со дипломата нема да можеш ништо да правиш, нема никаква вредност. Сите бараат дипломи од државни и меѓународни натпревари.

И како што ти пишува во статусот, како голем ентузијаст, ти препорачувам право да одиш на државни натпревари. :)(y)
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
@TheMessenger Хахаха, ќе одам. Изминатите две години (шесто и седмо одделение) одев отсек *Електроника* е арно ама, дојдов 8-мо одделение и наставничката по физика ме викна да одам во *Применета физика*. Имам добар склоп, па ќе видиме што ке направам.
П.С На 4-ти април е регионалниот.
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Минатата година во комисија на отсекот Применета Физика беше професорка од средно училиште, и морам да признаам, поставуваше стручни прашања, се познаваше дека си ја знае работата... А на државно во комисија беа електроинженери и прашуваа многу, ама баш многу стручни прашања, дури и им реков да ги запамтат и едно по едно да ме прашуваат... А во отсекот Електроника незнам како е сега, ама пред-минатата година на регионално беа електроинженери во комисија...
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Народна техника е *срање*.

Ти кажувам од искуство. Пред 4-5 години јас бев на натпревар по веб дизајн. Прво, можеш да си донесеш нешто што друг ти го изработел. Второ, едниот во комисија имаше околу 112 години и немаше поим од било каква технологија. Трето, наместено.
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Пред 3 гдини бев јас за првпат и имаше местенки, но на последниот и предпоследниот натпревар незнам за местенки... А за тоа дека пред 4-5 години имало местенки, скоро сигурно...
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Ќе видиме годинава како ќе се покаже НТ.
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Добро поминав на натпреварот од НТ. Прво место на Регионален, одиме на државен!
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Колку мина бевте во Електроника одделот?
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Не бев во Електроника, Применета Физика одев и бевме 6 души. ;)
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Јас имам сознанија дека си бил сам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom