Насилства во Македонија

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Што полиција кружи низ центар неможам да поверувам.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Она кога добиваш низа на навреди зашто реков дека убиецот е полош од луѓето кои кршат продавници...Има ментални луѓе.
Ќути, добро е што не и го објави идентитетот. Ќе те обвинеа за неморално новинарство и подгревање националистички тензии. Истите кои пекаат цело време дека се заташкуваат стории од медиумите сега сакаат тоа да се прави.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не сум во тек - какво рушење?!?!?!?!
Прееска кога бил Сокол го молеле да бидат срушени мостовите, затоа што луѓево што живеат онаму кај насипот велат дека само за криминал ги користат, како шорткат за стигање до нивната закон free територија.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не сум во тек - какво рушење?!?!?!?!
Имаше денес на медиумите дека граѓаните на Ѓорче барат да се сруши мостот. Јас пишав мој коментар дека гледајки го мостот повеќе ми личи на криминален премин отколку на инфраструктурен објект што има некоја друга функција. ЗОшто не верувам дека многу Македонци одат во тоа криминално дувло од другата страна.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.626
Поени од реакции
70.322
@Ilumious за кој мост се збори? За мостот позади Кокта? Тоа дрвеното мовче што во секој омент може да падне и што спојува со тие селата позади нивите?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Директорот на УБК Сашо Мијалков пред малку беше во Ѓорче Петров на местото каде има тензии меѓу полицајците и жителите кои излегоа на улиците поради убиството на 18 годишното момче што се случи попладнево.

Во Ѓорче има стотици полицајци од специјалните единици Алфи, популарните Желки и забележливо е присуство на оклопни возила.

Искршени се десетина дуќани, а пред очите на екипата на „Фокус“ беше приведено едно момче кое наводно кршело излог.

Насобраната толпа ги каменуваше полициските коли, при што е погодена жена во главата која бараше медицинска помош, при што пристигна амбулантно возило.
Е, сега овој ќе ја реши. Тој само се чекаше.

Значи кои морони како ја вртат секако работава, само за да не известат за реалната мака на луѓето.
Не е веќе важно шо детето е мртво ни криво ни должно, важно Македонците изводат граѓанска непослушност.
Идиоти.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Владина цензура е, не си само ти.
Ако е така тогаш да и се плукнам на скапаната држава и на власта скапана, и овциве што ги гласаат , обичниов народ што нема интернет претпоставувам дека нема појма што се случува, еве моиве до прееска кога ги прашав не знаеа ништо , од мене дознаа, до каде ќе оди ова со диктаторов да ги контролирта медиумиве бе , срамота, предавници на сопствениот народ.
 
Член од
3 мај 2011
Мислења
32
Поени од реакции
37
Секој ден се помалку и помалку љубов имам за оваа моја земја! Немам зборови, ми се грози, ми се повраќа од жал! Нека му лесна земја, тешко на фамилијата...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Што полиција кружи низ центар неможам да поверувам.
А кај да кружат кога несмеат во Сарај да одат , мора негде да кружат а Центар очигледно е најбезбеден за кружење.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Секој ден се помалку и помалку љубов имам за оваа моја земја! Немам зборови, ми се грози, ми се повраќа од жал! Нека му лесна земја, тешко на фамилијата...
Тоа им е и целта на изродите да ни се одмили сопствената земја. Јас верувам дека попрво на нив ќе им се одмили отколку на нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom