Нарекувајте го исламот "ислам"

Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Tuka onie koi gi tumacat aetite a takvite za zal naj mnogu se nemuslimanite,se kako luge koi imaat apoteka so lekovi a ne znaat koj lek za sto sluzi pa taka go trujat narodot.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Ај друго прашање....
Зошто се нарекува Ислам..од каде потекнува тој збор?
Zborot Islam e od zborot Selam sto znaci Mir,pravda,red,sloboda...
Islam e glagolska imenka od glagolot aslama sto znaci i pokoruvanje,znaci i pokornost.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.086
Поени од реакции
81.005
takvite ko tebe i dr ,,taka mislat
Не, не, не.
Јас реков - некој би помислил.
Јас не. Не сум јас од тие. Али има такви луѓе кои се под влијание на еврејско-српско-американско-вмровско-руско-индијско-кинеската пропаганда.
Тие не ги познаваат мировните патишта на Муслиманите. Да дојдеа тука на Кајгана ќе се запознаеа. Тука ја имаме таа среќа да се запознаеме со хуманата суштина на Исламот. Да не е форумов никогаш немаше да ја познаеме таа страна на оваа вера, затоа што во секојдневието сме подложни на разни пропаганди.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Некој би помислил дека значи - Смрт на каури.
Vrati se nazad,ne prefrlaj gi komentarite,ako si malku barem sovesen covek.
Ne zavisi od vas kako ke pomislite,Kucinjata na polna mesecina laat. Ama,lavezot na kucinjata nikogas nema da stigne do usite na mesecinata.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
430
Поени од реакции
79
Не, не, не.
Јас реков - некој би помислил.
Јас не. Не сум јас од тие. Али има такви луѓе кои се под влијание на еврејско-српско-американско-вмровско-руско-индијско-кинеската пропаганда.
Т.
ahh taa dvolicnost, neeeeee ne si tiii , samo ti bi pomisli na toa , ti si toj na ovoj forum sto najpoveke go izgovaras toj zbor,ggggggggg
 
W

Werther

Гостин
ahh taa dvolicnost, neeeeee ne si tiii , samo ti bi pomisli na toa , ti si toj na ovoj forum sto najpoveke go izgovaras toj zbor,ggggggggg
Ja go sakaf mnogu na Islam,pasha zotin.Mnogu sum go sakal i bakljav i tuljumb,svega mi.
Malku me ljutishe tova sto vikaa smrt za kaura ama nema veza.

Ti zasto taka zboruvas be o budal? Mi ne go mrazimo.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.086
Поени од реакции
81.005
ahh taa dvolicnost, neeeeee ne si tiii , samo ti bi pomisli na toa , ti si toj na ovoj forum sto najpoveke go izgovaras toj zbor,ggggggggg
Јас и другите тука, ја имаме таа среќа да го запознаеме вистинскиот Ислам, од вас.(y)
Но другите за жал, не можат тоа да го заклучат од секојдневието. :( Запалени и ограбени цркви, убиство на деца на Велигден, подршка за убијците, тепање каурчиња... све тоа им го сервира гореспоменатата пропаганда во секојдневието.
Затоа велам, нека ја баталат реалноста и повелат сите тука, на Кајгана *(или на Исламски Центар), па да видат какви се Муслиманите.
Заведените каури мислеа дека овие преоблечени, маскирани Евреи, кои викаат Смрт за Каури и кои бараат слобода за убијците, се Муслимани:
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
430
Поени од реакции
79
Јас и другите тука, ја имаме таа среќа да го запознаеме вистинскиот Ислам, од вас.(y)
Но другите за жал, не можат тоа да го заклучат од секојдневието. :( Запалени и ограбени цркви, убиство на деца на Велигден, подршка за убијците, тепање каурчиња... све тоа им го сервира гореспоменатата пропаганда во секојдневието.

abe pa i ti ograbeni crkvii , koje toj sto gi ograbuva crkvite , i koj e toj sto gi prima kradenite ikoni ajde kazi , sto tuku ja vrtis topkata na druga strana, se edno isto zboruvas ne si interesen,
--- надополнето: 20 јануари 2013 во 18:10 ---
pa nisto be ooo budal.

T
manise be gitla,, isss, is is :P
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.593
Поени од реакции
8.013
Исљам е кева на мирот бе чифча њоњин, нема кој не го сакал шербет, ашуре со карамфилче, кадаиф и туљумба за бајрам,а кој си го кљана на југоисток на кај Мека зотин, ќе го постигнал највечи прогрес и живот и ниедно најција њема да биде подобра од њима
 

Kajgana Shop

На врв Bottom