Напуштање на државава поради љубов

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тоа ќе го видиме за помалку од 50 дена од сега. Подолгото чекање пројде. Сега само треба да се доврши почнатото. И после 24ти иде вистинската работа за Грујо.
А зошто си сигурен дека изборите ќе бидат на 24 Април? Затоа што Грујо така вели?

Видовме колку вреди неговата гаранција.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.886
Поени од реакции
15.844
јас знам дечки што си фатија женски од странство и не само што ќе работат таму туку и државјани нивни ќе станат, а и тука имаа супер работа. Што викаат пара на пара оди.
Но има друга работа што индиректно е точна во изјавата, тој што бил во силна врска ( да не кажувам за тие во брак и со деца) не отишол на работа во странство, грото од иселените се самци во буквална смисла... Изузеток е ако отишле надвор и двајцата, има случаи и со дете...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
А зошто си сигурен дека изборите ќе бидат на 24 Април? Затоа што Грујо така вели?

Видовме колку вреди неговата гаранција.
Не, туку затоа што сите сем СДСМ така сакаат. Ама ќе пројде тој ден, па ќе правиме муабет кој кого цело време влечел за нос.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
јас знам дечки што си фатија женски од странство и не само што ќе работат таму туку и државјани нивни ќе станат, а и тука имаа супер работа. Што викаат пара на пара оди.
Но има друга работа што индиректно е точна во изјавата, тој што бил во силна врска ( да не кажувам за тие во брак и со деца) не отишол на работа во странство, грото од иселените се самци во буквална смисла... Изузеток е ако отишле надвор и двајцата, има случаи и со дете...
Пак бе јадеш говна?

Како не ти се смачи?[DOUBLEPOST=1452123198][/DOUBLEPOST]
Не, туку затоа што сите сем СДСМ така сакаат. Ама ќе пројде тој ден, па ќе правиме муабет кој кого цело време влечел за нос.
Значи вака, СДСМ сакаше избори, ДПМНЕ не сакаше, избори ќе има. СДСМ сакаше оставки, ДМПНЕ не сакаше, оставки има. СДСМ сакаше оставка од Грујо, тој не сакаше, оставка ќе има.

Сегам СДСМ сака одложување, ДПМНЕ не сака.

До сега, она сакам на СДСМ се покажа појако од не сакам на Грујо. Како велат, кој не учи на минатото...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Значи вака, СДСМ сакаше избори, ДПМНЕ не сакаше, избори ќе има. СДСМ сакаше оставки, ДМПНЕ не сакаше, оставки има. СДСМ сакаше оставка од Грујо, тој не сакаше, оставка ќе има.

Сегам СДСМ сака одложување, ДПМНЕ не сака.

До сега, она сакам на СДСМ се покажа појако од не сакам на Грујо. Како велат, кој не учи на минатото...
ВМРО-ДПМНЕ од прв ден сакаше избори. Тоа што Груевски го збореше си беше билдање на преговарачки позиции. За отставките си во право.

Груевски не дава оставка како што сакаше СДСМ, туку како законско решение, што ќе важи и на сите наредни избори. Всушност, со оставката на Груевски отпочнуваат изборните рокови. 24ти Април е внесен и во законот за Влада како датум за избори. Значи, ако изборите се одложат, ќе се одложи и оставката на Груевски и ќе се прекрши законот за Влада, што заеднички го донесоа.

Ама ок, немам ништо против. Нека биде и дека изборите ќе се одложат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ВМРО-ДПМНЕ од прв ден сакаше избори. Тоа што Груевски го збореше си беше билдање на преговарачки позиции. За отставките си во право.

Груевски не дава оставка како што сакаше СДСМ, туку како законско решение, што ќе важи и на сите наредни избори. Всушност, со оставката на Груевски отпочнуваат изборните рокови. 24ти Април е внесен и во законот за Влада како датум за избори. Значи, ако изборите се одложат, ќе се одложи и оставката на Груевски и ќе се прекрши законот за Влада, што заеднички го донесоа.

Ама ок, немам ништо против. Нека биде и дека изборите ќе се одложат.
Груевски мораше својата оставка да ја замаскира како ново законско решение, кое ОД СЕГА па натаму ќе важи. Тоа ти е исто како јас да сум премиер, и некој мене да ми удри клоца, и потоа јас да донесам закон со кој на секој нов премиер треба да му се удри клоца. Тоа се вика смешно маскирање на поразот. Дебел политички пораз.

Што се однесува на датумите, Груевски мора да поднесе оставка за некој ден. Изборите се во иднина, и никој не го гарантира нивното одржување на договорениот датум. Да не испадне Грујо да остане во заслужената политичка пензија подолго време.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
@Inglourious Basterd те мислев за поразумен човек ама ти се воодушевуаш на оној тикварот со фризурата и неговата т.н држава, ептен у дно отидовте бре, тоа ли се вашите идоли, тоа ли саката да стане од оваа наша република, не дека сте на лош пат ама сепак...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Груевски мораше својата оставка да ја замаскира како ново законско решение, кое ОД СЕГА па натаму ќе важи. Тоа ти е исто како јас да сум премиер, и некој мене да ми удри клоца, и потоа јас да донесам закон со кој на секој нов премиер треба да му се удри клоца. Тоа се вика смешно маскирање на поразот. Дебел политички пораз.

Што се однесува на датумие, Груевски мора да поднесе оставка за некој ден. Изборите се во иднина, и никој не го гарантира нивното одржување на договорениот датум. Да не испадне Грујо да остане во заслужената политичка пензија подолго време.
Џабе ќе се натегаме, останува да видиме.
@Inglourious Basterd те мислев за поразумен човек ама ти се воодушевуаш на оној тикварот со фризурата и неговата т.н држава, ептен у дно отидовте бре, тоа ли се вашите идоли, тоа ли саката да стане од оваа наша република, не дека сте на лош пат ама сепак...
Не се воодушевувам на никого. Ама има нешто што се вика лични преференци, има нешто што се вика објективна стварност. Личните преференци немаат врска со објективната стварност.

Може јас да не сакам дефанзивен фудбал и да не можам да го поднесам Мурињо, ама не можам да му го одземам фактот дека е трофеен и успешен менаџер. Во политиката, наместо трофеи се бројат добиени избори. И тоа е единствената објективна мерна единица. Се друго се лични преференци, а тие се приватен проблем.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Џабе ќе се натегаме, останува да видиме.

Не се воодушевувам на никого. Ама има нешто што се вика лични преференци, има нешто што се вика објективна стварност. Личните преференци немаат врска со објективната стварност.

Може јас да не сакам дефанзивен фудбал и да не можам да го поднесам Мурињо, ама не можам да му го одземам фактот дека е трофеен и успешен менаџер. Во политиката, наместо трофеи се бројат добиени избори. И тоа е единствената објективна мерна единица. Се друго се лични преференци, а тие се приватен проблем.
Да би можел да бираш у која Кореја ќе живееш, која би ја избрал- Северната или Јужна?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мислам дека ја зенемарувате моќта на миленко, каракамишева, пандов, јанко и таквите ко нив...

Сакате да ми кажете дека ако прашате некој од видеово шо мисли за колумната на каракамишева, ќе ви каже „нема врска појма нема оваа, луѓето си одат зошто нема пари“ ?
Не, ќе ви кажат „абе не за џабе е професор на факултет, знае како стојат работите“.

Не дека е креатор на политика она, ама задачата и е да врши пропаганда за ваквите телиња коа ќе им покажат нешто црно, ако им кажат дека е бело да викаат дека стварно е бело.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.699
Ne ste arni. :D

Jas bi ja napustil drzavata za lubov.

Ako vise I ona e nadvor. :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Да би можел да бираш у која Кореја ќе живееш, која би ја избрал- Северната или Јужна?
Зошто е тоа релевантно? Јас поради би живеел во Франција отколку во Турција, ама тоа не значи дека Ердоган не е успешен политичар, а Оланд не е неспособен идиот.

Економската ситуација во Северна Кореја е резултат на децениски економски санкции, а не на владеењето на елитата. Исто како и економскиот раст на Јужна Кореја што е резултат на помагањето од САД. А тоа е резултат на геостратешки одлуки, не работа на локални политичари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom