Навивачко Обединување. Послушајте патриоти..

Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
По настаните коишто се случија во нашата држава минатиот месец ние навивачката група Комити прогласуваме еднострано дека на натпреварите кои што ги игра нашиот клуб во било кое натпреварување ќе ги смениме критериумите на навивање.
Имено против секој македонски клуб повеќе нема да практикуваме негативно скандирање на било која основа. Најстрого забрануваме нашите членови да напаѓаат физички или вербално други навивачи Македонци без разлика дали на натпревар или надвор. Мотивирани од помислата за обединување, прогласуваме дека ќе ја закопаме непријателската секира.
Да направиме примирје кое ќе биде само почетен основ за понатамошна соработка, бидејќи нашата држава е над се, и секое ривалство мора да се згасне доколку сакаме понатамошна соработка.
Ги повикуваме сите навивачки групи да не известат доколку имаат било какви идеи во кои ние секако би се приклучиле, да го надминеме егото и ривалството и да почнеме да гледаме за една поголема цел. Нека ова биде само прелиминарна согласност за сите навивачки групи да покажат иницијатива за обединување.
Како прва акција предлагаме овој викенд да се извади парола “Послушајте патриоти” на црвена позадина со жолти букви која што ќе стои на оградата на сите трибини, а ќе биде попратена со истоимената песна.
Ние ја поддржуваме секоја иницијатива, така што ќе ја поддржиме и идејата на Фемили Аеродром и ќе понесеме Македонски знамиња на нашата трибина во Недела.
ПОВИК ДО СИТЕ!
Ова нека биде само почеток на нашиот глас !
Од мали идеи до големи чекори!
ВО НАПАД ВО НАПАД ЗА МАКЕДОНИЈА и ПРЕДАВНИЦИТЕ ПАТАТ !! http://www.komiti.org/вести/Навивачко-Обединување-Послушајте-патриоти
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Џабе од ова ништо не ќе биде .. 1 месец ќе се заедно вака на ФБ и на интернет а после пак мајки шајки карање .
 
А

Атомската мравка

Гостин
Гемиџии Велес
Со искрена почит кон сите навивачки групи во Македонија, со целосен морал и волја ја подржуваме идејата на НГ Комити - Скопје за обединување на сите македонски навивачки групи. Ги оставаме сите предрасуди настрана и во интерес на нацијата се стремиме да нема повеќе поделби помеѓу македонците. Овој викенд нема да скандираме против ниту една македонска група и ќе понесеме македонски знамиња за да го кренеме моралот не само на членовите туку и на сите велешани кој ќе присуствуваат на неделниот натпревар од третата лига југ помеѓу ФК БОРЕЦ и ФК Бабуна.

МАКЕДОНИЈА ПРЕД СЕ И НАД СЕ !!!
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Алал да им е на Комити.
Навивачите уште еднаш покажаа дека се единствените патриоти во Македонија!
Секоја чест!
Не заборавај дека дека еден припадник на Комитите е во Хаг, што дава уште поголема тежина на вакво историско обединување. Очигледно Македонците почнаа да се будат и да сфаќаат ако не ја земат работата во свои раце ни СДСМ ни Вмро нема да им помогне, така да уште еднаш честититки за овој историски момент кој се надевам и во реалност ќе профункционира:) Мада уште не ми се верува Македонци да се обединат за некоја работа, без притоа да се поделат на 100 фракции:) Има надеж за оваа држава:)
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
so be da ne se brukam ne e vistina toa ??? daj boze da e taka ama ne e taka i plus ova prvo go pisaja za obedinuvanjeto femili aerodrom uste pred edna nedela plus se dokazaa skopskite naviva4ki grupi uste koga bese marshot na pederite niz skopje....se znae koj se najgolemi patrioti vo makedonija i 4e ostane toa taka Prilep,Bitola i Veles
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
so be da ne se brukam ne e vistina toa ??? daj boze da e taka ama ne e taka i plus ova prvo go pisaja za obedinuvanjeto femili aerodrom uste pred edna nedela plus se dokazaa skopskite naviva4ki grupi uste koga bese marshot na pederite niz skopje....se znae koj se najgolemi patrioti vo makedonija i 4e ostane toa taka Prilep,Bitola i Veles
Ајде не јади бурек, со ова твое контрање се ставаш на страната на Рамковните! И олабави малце со локал патриотизмот и прочитај го уштеднаш соопштението зошто нешто очигледно не си разбрал!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
aj aj odma ne gi vozdignuvaj te molam znaeme kolkavi patrioti se ova go pisuvaat kolku da se najdat po vesnicive i po internetot
Комити беа и се, за жал единственото здружение од било каков тип, кое застанало на браникот на македонските интереси. Така беше и во мое време, така е и денес.
Навистина сега нема потреба да се споменуваат сите активности во минатото, за да се докажува нешто на некој ваков опортунистичко бесмислен пост.
Добро е да се фокусира на иницијативата и пред се подршката и учеството од другите групи.
--- надополнето: 30 ноември 2012 во 21:55 ---
so be da ne se brukam ne e vistina toa ??? daj boze da e taka ama ne e taka i plus ova prvo go pisaja za obedinuvanjeto femili aerodrom uste pred edna nedela plus se dokazaa skopskite naviva4ki grupi uste koga bese marshot na pederite niz skopje....se znae koj se najgolemi patrioti vo makedonija i 4e ostane toa taka Prilep,Bitola i Veles
Не верувам дека другите навивачи од Битола и другите места, мислат ко тебе.
Излези од локалпатриотскиот шаблон, барем за кратко и приклучи се!
Нема место тука за вакви глупости. А бога ми, нема ни време.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
so be da ne se brukam ne e vistina toa ??? daj boze da e taka ama ne e taka i plus ova prvo go pisaja za obedinuvanjeto femili aerodrom uste pred edna nedela plus se dokazaa skopskite naviva4ki grupi uste koga bese marshot na pederite niz skopje....se znae koj se najgolemi patrioti vo makedonija i 4e ostane toa taka Prilep,Bitola i Veles
Вака сеа, за тој фамозен марш ја тебе една работа да ти кажам, марш на педери односно геј парада тука никад немало и никад нема ни да има, тој марш за кој ти говориш секоја година се одржува незнам зашто тек сега ви текна да се закачите за истото кога секоја година е исто, 30-40 души излагаат на улица, истите ги чува полиција мислиш Обама дошол, се шетаат и толку, тоа не е марш за педери туку за против дискриминација ти реков ми рече, индиректно е де, знаеме која е поентата али далеку е од марш на хомичи или геј парада. Нема зашто да се излага на улица и да се спротиставуваат на тоа, само ќе бидат исплукани од медиумите, ќе јадат пријави и илјандици евра ќе се потрошат за истите, све тоа ќе е јалово и бескорисно, и пак ќе кажам, за нешто што е светлосни години далеку од една геј парада.

Тоа е едно, второ, редно е некој да го повлече ова и малку на евоулира општествово без притоа ние самите помеѓу себе да се делиме а тоа некој трет да го користи константно.

Трето, никаква сатисфакција не им е тоа што ќе ги има по медиуми, не е прв пат Комити и дел од останатите навивачки групи да излагаат со вакви слични иницијативи, прашање е колку другите ќе се согласат на ова и конечно некои работи во оштествово наше шугаво ќе се променат ... во наша корист.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Комити беа и се, за жал единственото здружение од било каков тип, кое застанало на браникот на македонските интереси. Така беше и во мое време, така е и денес.
Навистина сега нема потреба да се споменуваат сите активности во минатото, за да се докажува нешто на некој ваков опортунистичко бесмислен пост.
Добро е да се фокусира на иницијативата и пред се подршката и учеството од другите групи.
--- надополнето: 30 ноември 2012 во 21:55 ---

Не верувам дека другите навивачи од Битола и другите места, мислат ко тебе.
Излези од локалпатриотскиот шаблон, барем за кратко и приклучи се!
Нема место тука за вакви глупости. А бога ми, нема ни време.

abe jas 4e se priklucam 100% ne se sekiraj za toa ajde neka se napravi nekoj protest site naviva4ki grupi organizirano neka se znae vreme ,mesto i datum
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Комити беа и се, за жал единственото здружение од било каков тип, кое застанало на браникот на македонските интереси. Така беше и во мое време, така е и денес.
Навистина сега нема потреба да се споменуваат сите активности во минатото, за да се докажува нешто на некој ваков опортунистичко бесмислен пост.
Добро е да се фокусира на иницијативата и пред се подршката и учеството од другите групи.
--- надополнето: 30 ноември 2012 во 21:55 ---

Не верувам дека другите навивачи од Битола и другите места, мислат ко тебе.
Излези од локалпатриотскиот шаблон, барем за кратко и приклучи се!
Нема место тука за вакви глупости. А бога ми, нема ни време.
Не смееш да заборавиш ама дека и Чкембари-Битола беа првите кои по инцидентот на Кале се мобилизираа да дојдат за помош на Комити....но полицијата уште еднаш се докажа како УЧК Македонија - За жал

Иначе ми се допаѓа проектов....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom