Навивачки филмови

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од FilipEbacot:), 28 март 2012.

 1. FilipEbacot:)

  FilipEbacot:)

  Член од:
  28 март 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  5
  Мислам дека фали ваква тема :)
  Доколку имате некој филм поврзан со навивачи споделете го тука...;)
  --- надополнето: 28 март 2012 во 21:46 ---
  - Шишање
  - Green Street Hooligan
  - Hooligans
  - ts a casual life
  - The real football factory
  - Trouble on the terraces
  - The Businsis
  - The Firm
  - inter city firm(1985)
  --- надополнето: 28 март 2012 во 21:49 ---
  Real Football Factories - London
  Real Football Factories - North West
  Real Football Factories - Scotland
  Real Football Factories - England
  Real Football Factories - Yorkshire
  Real Football Factories - Midlands
  Real Football Factories - Turkey
  Real Football Factories - Argentina
  Real Football Factories - Italy
  Real Football Factories - The Balkans
  Real Football Factories - Holland
  Trouble on the Terraces
  Italian Sundays - Tolleranza Zero
  BBC Hooligans 1 2 3
  Its a Casual Life
  Hooligans at Play 1 2
  Hooligans@Tugs
  Documentary about the inter city firm
  И многу други
   
 2. Iblis

  Iblis Гостин

  Честитки само што помогна да се изедначат спортските навивачи со хулигани (y)
   
  На pesticidbt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.416
  Допаѓања:
  11.299
  Шишање се е,само не е навивачки филм не знам како ти текна него да го поставиш тука...и тоа прв :tapp:
   
  На Knoppix, RedStarFan и Паган-др им се допаѓа ова.
 4. FilipEbacot:)

  FilipEbacot:)

  Член од:
  28 март 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  5
  http://www.youtube.com/watch?v=lbyOykOsFS8&feature=related
  Еве малце криминал :)
  За сите оние кои копнеат да дознаат повеќе за делије и гробари...околу иснајдер емисијата :)
  Инаку шишање некако ми спаѓа у таа група незнам зошто ипак и таму има сцени со навивање :)
   
 5. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Шо да пишеме сите си ги пишал..
   
 6. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.416
  Допаѓања:
  11.299
  L'ultimo ultras,ама тешко превод за тој филм,јас го гледав без превод и тапа беше.
   
 7. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Ааа стој

  [​IMG]

  ID се вика филмот добар е со навијачка содржина :)

  п.с. Ај нека ме научи некој како го праите оноа текстче ко линк напраено :)
   
  На Carter, pesticidbt и Gache им се допаѓа ова.
 8. bootboy

  bootboy Skopje Bootboys!!!

  Член од:
  29 декември 2008
  Мислења:
  623
  Допаѓања:
  344
  I.D. е врвот, после него доаѓаат The Football Factory и Cass, може и The Firm (1989) да се вклопи, но сите други се тапа според мене. Шишање е најтапа филм што излегол до сега, незнам каде гледаш поврзаност со навивање, освен една сцена. The Rise of the Footsoldier e добар само на почетокот, после тоа забегава со дрога и не ми е интересен.
   
  На Dimitar171 и ultras.87 им се допаѓа ова.
 9. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.073
  Допаѓања:
  4.763
  има некаде македонски или српски превод за I.D. ?
   
 10. macgowan

  macgowan Гостин

  Да додаj нешто и стрико Mac...кој беше активен учесник во чкембарскокомитските `дијалози` во едно минато време. А беше интересно...awaydays... хехехе
  Од субкултурата остана самo sub...  Rise of the footsoldier


  Аwaydays
   
 11. bootboy

  bootboy Skopje Bootboys!!!

  Член од:
  29 декември 2008
  Мислења:
  623
  Допаѓања:
  344
 12. macgowan

  macgowan Гостин

 13. никола-те

  никола-те

  Член од:
  6 септември 2009
  Мислења:
  2.538
  Допаѓања:
  759
  Мислам дека има ваква тема у пдф Филм. Ако има нека се спојат :)

  Кога сме тука веќе да прокоментираме. Инсајдер и Шишање се тешки срања, па дури и не треба да спаѓаат у оваа категорија. Останатите што си ги набројал (FF, Green Street, Inter City filrm) се ОК филмови.

  Здравје у април, кога ќе се нормализира интернетов, ќе го гледам и ID.

  A ако сакаш документарци, гледај го Уместо топ листе за големата 4 од екс-ју (какви лудаци има у тој филм:pos:) .
   
 14. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.073
  Допаѓања:
  4.763
  па спушти го .. мене ми е потрошен лимитот и спушта со 25-30кб/секунда сношти го оставив на торент и сабајле спуштен беше ..700 мб е се спушта за 6-7 сати со оваа брзина !
   
 15. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Документарец за сите групи во СФРЈ многу добар каде што самите навијачи зборат, Чиме, Белгија - Гробари, Шавија - Делије итн. и документарец кој не ги претставува во лошо светло навијачите се вика „Досије навијачи“ го има и на ЈуТјуб мислам глеј те го многу е интересно и Скопје се спомнува :) Има интересни причи шо се смешни и така :)
   

Сподели преку: