Навивачки искуства во кошарката

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Епа вака оваа тема ја отварам со цел да збориме за вашите навивачки искуства за тоа на кој голем кошаркарси настан сте присуствувале....
Се надевам има такви:)
Бев на олстарот на Нлб лига во Словенија....беше одлично....тој настан беше очекуван со месеци од Словенците...посебно од оние кој живеат во Љубљана каде што се одржи овој спектакуларен настан....можете да замислите како беше:) има многу интересни детали за кажување....но тоа не на оваа тема :)


Сега е ред на вас! Каде сте биле на кој интересен кошаркарски меч-настан надвор па и во државава :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Хммм коа трењирав у Фершпед и коа не однесоа као копиљаци на натпревар...
Знам од таа фаланга памтам Црвен, Чури, Грошев и уште некои ама најбитно беше цело време го курчевме Симиќ...хахха на крај пљукна накај нас :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Што бидна нема никој отидено на некој кошаркарски меч настан....надвор од Македонија и во неа ?:)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Nadvor od makedonija nemam ideno nigde na natprevari...Parano koa Kumanovo imase tim kosarka na sekoj natprevar odev...Atmosferata bese fantasticna i salata ispolneta do poslednoto mesto
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
на времето Охрид кога играше прва лига фудбал, навивав со "Рибари"
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
za navijacki iskustva za basket EVRO BASKET 2005 BELGRAD auuuuuuuuuuuuu znaete sto e 20000 da vikanat vo ist moment!!!!izrael-makedonija minatata godina bese isto MNOGU dobro navivacko iskustvo (ova za nadvor od makedonija)!!! a vo makedoija nema da komentiram posto ako pocnam ke nema kraj .................................
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мене не ми даваат родителите да излегувам од државата без нивно присуство, што значи дека не сум бил надвор да гледам кошарка :))))))

А за домашна кошарка и утакмици кои нема да ги заборавам можам да зборувам цели 17 дена без престан. Еве Аеродромка може да ви потврди колку ја гњавам со тоа :)))))
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Сум била само у Мк, оти скоро почна да ме интерсира кошарката...
Инче фала богу бех ка си га земааме титулата :):):):) тава беше лудница, не знам ноооооооооооооооооооого јака работа закон беше!!!А и бех на сите натпревари шо бее у Ср (оти у тии у Ск, не ме пуштии од дома..) и ного јакоооо :):)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
^Cutie^ напиша:
Сум била само у Мк, оти скоро почна да ме интерсира кошарката...
Инче фала богу бех ка си га земааме титулата :):):):) тава беше лудница, не знам ноооооооооооооооооооого јака работа закон беше!!!А и бех на сите натпревари шо бее у Ср (оти у тии у Ск, не ме пуштии од дома..) и ного јакоооо :):)
si pocnala da gledas kosarka od 2007 godina od koga vide deka strumaca ima tim :tapp: i ti ke zboris deka imas navivaci iskustva OMG
 
П

Паспарту

Гостин
ја имам навивачки искуства од странство ама во фудбал хаххахахахахаахаха битно да си ја олеснам душава и да си кажам :pos::pos::pos: а од македонија имам во куманово идено лани (градски парк и кале не ги рачунам како гостувања) :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
aerodromka напиша:
si pocnala da gledas kosarka od 2007 godina od koga vide deka strumaca ima tim :tapp: i ti ke zboris deka imas navivaci iskustva OMG
Е тебе прв пат те слушам да викаш Оу мај гад :))))))))))

За жал јас не сум комептентен да зборам за навијачки искуства, никгаш не ме пуштиле на утакмица да одам и да гледам во живо, само на ТВ што ке видам и во весник што ке прочитам, тоа ми е :))))))))))))))
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Radical Boy напиша:
Е тебе прв пат те слушам да викаш Оу мај гад :))))))))))

За жал јас не сум комептентен да зборам за навијачки искуства, никгаш не ме пуштиле на утакмица да одам и да гледам во живо, само на ТВ што ке видам и во весник што ке прочитам, тоа ми е :))))))))))))))
za se ima prv pat isto taka sega i tebe ke te zemam na utakmici i tebe ke ti bide prv pat
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
aerodromka напиша:
za se ima prv pat isto taka sega i tebe ke te zemam na utakmici i tebe ke ti bide prv pat
би била толку фина да ме однесеш да гледам во живо утакмица? :)
 
П

Паспарту

Гостин
Radical Boy напиша:
би била толку фина да ме однесеш да гледам во живо утакмица? :)
ја мислам дека е редно да почнеш да одиш на натпревари, доста е веќе изигрување на интернет-хулиган :pos::pos::pos: и не само на натпревари туку за да надокнадиш од сега ќе почнеш и тренинзи да гледаш :pos2:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Алоооо!....малце поозбилно може?:)....не ја уништувајте темата со офтопици убаво ви стои таму....не пишувајте глупости во случајов за идење на тренинзи глупости и такви ствари...и полека со дијалектот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom