Навивачки инциденти ширум Европа

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од КУ_воли_Звезду, 21 октомври 2010.

 1. КУ_воли_Звезду

  КУ_воли_Звезду

  Член од:
  11 ноември 2009
  Мислења:
  1.225
  Допаѓања:
  550
  Мислам дека мора да има и ваква тема, да не биде дека само Србите прават проблеми.

  Минатото коло на ЛШ во Атина биле напандати 15-20 голораки навивачи на Копенхаген со ножеви, палки, ланци и тешко бил повреден еден навивач, додека останатите поминале со помали повреди.

  Денеска, пак, во Наполи се избодени двајца навивачи на Ливерпул.
  http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3190646/Liverpool-FC-fans-stabbed-in-Italy.html
   
  На Anne Rice му/ѝ се допаѓа ова.
 2. arheolog

  arheolog

  Член од:
  25 декември 2008
  Мислења:
  1.824
  Допаѓања:
  933
 3. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.762
  Допаѓања:
  4.489
  Во Санкт Петерзрбург навивачите на Зенит ги нападнале Торцида.Начекале неколку души пред хотелот каде што се сместени дел од нив и се степале таму и успут хотелот е демолиран.Втор инцидент се случил кога група од 30 припадници на Торцида биле нападнати од околу 100 навивачи на Зенит.Траел овој инцидент некое време се додека не дошла полиција и смирила ситуација.Торцида имаше инциденти и во Атина со АЕК.Сега изгледа едвај чекаат да им дојдат овие 2 групи на гости за месец-два.Сплит не е многу голем град,но со многу јака навивачка група така да нема да можат никаде да се скријат.
   
 4. Деко reloaded!

  Деко reloaded!

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  9.144
  Допаѓања:
  4.903
  Овие русиве мн. храбри коа се домаќини бе ......мамичето ке им го расплачат у Сплит (mark my words) ако уопште отидат ....мада не веруем.!
   
 5. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.589
  Допаѓања:
  3.912
  абе сите кога се дома се побројни и јаки се тогаш кога ќе отидат во Сплит има да не знаат од кај им фури..не е финтата 100 на 30 да се тепаат да бидат иста бројка па да ги видиме..
   
 6. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.416
  Допаѓања:
  11.307
  Русите,а ни Гејците нема да отидат во Сплит ма и Чак Норис нека дојде со нив ако сака !

  Ако отидат,ќе го јадат ненормално многу,ќе им вратат Торцидашиве со каматна стапка од 100%...

  Иначе нека не ве чудат Наполитанците што бодат,одувек боделе други навивачи,јбг жабарски менталитет,не знаат за чиста и фер тепачка,па затоа во нив има се и свашта,од ножеви,секири,топовски удари и што ти уште не...
   
 7. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.520
  Допаѓања:
  6.733
  делам мислење со тебе :) али дај боже и грците да дојдат и тие нема убаво да си поминат во Сплит...

  --- надополнето ---


  па нормално,Ливерпул го мрази цела Италија!!!
   
 8. Kire Ultras

  Kire Ultras

  Член од:
  18 јули 2009
  Мислења:
  5.455
  Допаѓања:
  957
  Па нормално е да го јаде Торцида кога биле помалце,сепак не останале пички и се тепале!!! За ова ке им вратат во Сплит сигурен сум,русиве не се некој големи хулигани па така да ке ги чека пекол во Сплит ако идат! А за во Наполи,знам дека се едни од најлудите хулигани па не ме чуди што имало инциденти!
   
  На pio-pzs му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.762
  Допаѓања:
  4.489
  А еве изјава од русите :
  U ovoj kvalifikacijskoj skupini Torcida je naš najveći suparnik. Oni nisu poput neke manje skupine niti će ih doći par desetaka u naš grad. Ovo je boj s jakim protivnikom i bez imalo preuveličavanja, znamo da su u nas uprte sve oči navijačke Europe", između ostalog stoji u priopćenju Zenitovaca koji pozivaju sve pristaše svog kluba da im dođu pomoći pobijediti Hajduk i Torcidu na svim poljima.
   
 10. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.416
  Допаѓања:
  11.307
  Руски куртони се овие Зенитовиве “хулигани“...ако може така да ги наречам.

  Ги начекале од авион и одма удри,ебави пичките...и на крај краева не било фер тепачка,Русиве употребувале се и свашта,од цигли,талпи,шипки до цели клупи во тепачката...

  Нешто околу Наполитанците и бодењето на навивачи на Ливерпул

  http://www.sportal.rs/news.php?id=37756
   
 11. MartinFCB

  MartinFCB Fcb

  Член од:
  22 октомври 2010
  Мислења:
  317
  Допаѓања:
  47
 12. СрбоЛегенда

  СрбоЛегенда Сами против свих

  Член од:
  24 декември 2008
  Мислења:
  2.694
  Допаѓања:
  123

   
 13. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  Утре (23ти) се игра 139 дерби на Србија. Некој да се произнесит со очекувања? :)
   
 14. [ Македоникус ]*

  [ Македоникус ]*

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.640
  Допаѓања:
  2.502
  ^ Страв ми е да пишам за очекувањата.Од друга страна пак ќе гледаме двобој Ко Је Јачи Гробар вс Делија+ Сител ТВ=мераци.
   
 15. КУ_воли_Звезду

  КУ_воли_Звезду

  Член од:
  11 ноември 2009
  Мислења:
  1.225
  Допаѓања:
  550
  Ќе има невидено многу полицајци, жестоки прегледи при влез на стадион, а самиот стадион ќе биде “херметички затворен“ последните 24 часа.
  Уз тоа, капацитетот ќе биде намален на само 35.000.
   

Сподели преку: