Навивачки инциденти ширум Европа

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.226
Поени од реакции
555
Мислам дека мора да има и ваква тема, да не биде дека само Србите прават проблеми.

Минатото коло на ЛШ во Атина биле напандати 15-20 голораки навивачи на Копенхаген со ножеви, палки, ланци и тешко бил повреден еден навивач, додека останатите поминале со помали повреди.

Денеска, пак, во Наполи се избодени двајца навивачи на Ливерпул.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3190646/Liverpool-FC-fans-stabbed-in-Italy.html
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.842
Поени од реакции
982

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.020
Поени од реакции
4.998
Во Санкт Петерзрбург навивачите на Зенит ги нападнале Торцида.Начекале неколку души пред хотелот каде што се сместени дел од нив и се степале таму и успут хотелот е демолиран.Втор инцидент се случил кога група од 30 припадници на Торцида биле нападнати од околу 100 навивачи на Зенит.Траел овој инцидент некое време се додека не дошла полиција и смирила ситуација.Торцида имаше инциденти и во Атина со АЕК.Сега изгледа едвај чекаат да им дојдат овие 2 групи на гости за месец-два.Сплит не е многу голем град,но со многу јака навивачка група така да нема да можат никаде да се скријат.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Овие русиве мн. храбри коа се домаќини бе ......мамичето ке им го расплачат у Сплит (mark my words) ако уопште отидат ....мада не веруем.!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.949
Поени од реакции
4.058
абе сите кога се дома се побројни и јаки се тогаш кога ќе отидат во Сплит има да не знаат од кај им фури..не е финтата 100 на 30 да се тепаат да бидат иста бројка па да ги видиме..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
Русите,а ни Гејците нема да отидат во Сплит ма и Чак Норис нека дојде со нив ако сака !

Ако отидат,ќе го јадат ненормално многу,ќе им вратат Торцидашиве со каматна стапка од 100%...

Иначе нека не ве чудат Наполитанците што бодат,одувек боделе други навивачи,јбг жабарски менталитет,не знаат за чиста и фер тепачка,па затоа во нив има се и свашта,од ножеви,секири,топовски удари и што ти уште не...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.170
Поени од реакции
7.596
Овие русиве мн. храбри коа се домаќини бе ......мамичето ке им го расплачат у Сплит (mark my words) ако уопште отидат ....мада не веруем.!
делам мислење со тебе :) али дај боже и грците да дојдат и тие нема убаво да си поминат во Сплит...

--- надополнето ---

Русите,а ни Гејците нема да отидат во Сплит ма и Чак Норис нека дојде со нив ако сака !

Ако отидат,ќе го јадат ненормално многу,ќе им вратат Торцидашиве со каматна стапка од 100%...

Иначе нека не ве чудат Наполитанците што бодат,одувек боделе други навивачи,јбг жабарски менталитет,не знаат за чиста и фер тепачка,па затоа во нив има се и свашта,од ножеви,секири,топовски удари и што ти уште не...

па нормално,Ливерпул го мрази цела Италија!!!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.565
Поени од реакции
1.080
Па нормално е да го јаде Торцида кога биле помалце,сепак не останале пички и се тепале!!! За ова ке им вратат во Сплит сигурен сум,русиве не се некој големи хулигани па така да ке ги чека пекол во Сплит ако идат! А за во Наполи,знам дека се едни од најлудите хулигани па не ме чуди што имало инциденти!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.020
Поени од реакции
4.998
А еве изјава од русите :
U ovoj kvalifikacijskoj skupini Torcida je naš najveći suparnik. Oni nisu poput neke manje skupine niti će ih doći par desetaka u naš grad. Ovo je boj s jakim protivnikom i bez imalo preuveličavanja, znamo da su u nas uprte sve oči navijačke Europe", između ostalog stoji u priopćenju Zenitovaca koji pozivaju sve pristaše svog kluba da im dođu pomoći pobijediti Hajduk i Torcidu na svim poljima.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
А еве изјава од русите :
U ovoj kvalifikacijskoj skupini Torcida je naš najveći suparnik. Oni nisu poput neke manje skupine niti će ih doći par desetaka u naš grad. Ovo je boj s jakim protivnikom i bez imalo preuveličavanja, znamo da su u nas uprte sve oči navijačke Europe", između ostalog stoji u priopćenju Zenitovaca koji pozivaju sve pristaše svog kluba da im dođu pomoći pobijediti Hajduk i Torcidu na svim poljima.
Руски куртони се овие Зенитовиве “хулигани“...ако може така да ги наречам.

Ги начекале од авион и одма удри,ебави пичките...и на крај краева не било фер тепачка,Русиве употребувале се и свашта,од цигли,талпи,шипки до цели клупи во тепачката...

Нешто околу Наполитанците и бодењето на навивачи на Ливерпул

http://www.sportal.rs/news.php?id=37756
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Руски куртони се овие Зенитовиве “хулигани“...ако може така да ги наречам.

Ги начекале од авион и одма удри,ебави пичките...и на крај краева не било фер тепачка,Русиве употребувале се и свашта,од цигли,талпи,шипки до цели клупи во тепачката...

Нешто околу Наполитанците и бодењето на навивачи на Ливерпул

http://www.sportal.rs/news.php?id=37756
Па нормално е да го јаде Торцида кога биле помалце,сепак не останале пички и се тепале!!! За ова ке им вратат во Сплит сигурен сум,русиве не се некој големи хулигани па така да ке ги чека пекол во Сплит ако идат! А за во Наполи,знам дека се едни од најлудите хулигани па не ме чуди што имало инциденти!

 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Утре (23ти) се игра 139 дерби на Србија. Некој да се произнесит со очекувања? :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
^ Страв ми е да пишам за очекувањата.Од друга страна пак ќе гледаме двобој Ко Је Јачи Гробар вс Делија+ Сител ТВ=мераци.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.226
Поени од реакции
555
Ќе има невидено многу полицајци, жестоки прегледи при влез на стадион, а самиот стадион ќе биде “херметички затворен“ последните 24 часа.
Уз тоа, капацитетот ќе биде намален на само 35.000.
 
На врв Bottom