Навивачки групи во Македонија!

Член од
27 ноември 2021
Мислења
323
Поени од реакции
3.237
РИБАРИ ОХРИД Сезона 2022/2023!

Зад нас оставаме уште една повеќе од успешна сезона!
Дефинитивно растеме од година во година!
Оваа сезона покрај присуството на сите домашни натпревари, обработвиме и 10 гостувања!
Дефинитивно "ОХРИДСКАТА ФЛОТА" е нешто најдобро од нас оваа сезона!

Да не ширам! Слободно и пофалби и критики!

До следна сезона, останетеми пред се здрави и живи!

#Живели
Автоматски споено мислење:

РИБАРИ ОХРИД ГРАФИТИ 2022/2023!

Три или Четири графити претежно помалите, интересно е да се спомне дека се нацртани во други градови каде што сме гостувале, како симбол дека групата некогаш била во тоа место!

#Живели
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
23 мај 2023
Мислења
60
Поени од реакции
82
Доста се докажувате со нови профили што провоцираат и немаат појма од ништо, секако нема да искочите на крај со нив. Било што било, има место следна сезона за докажување, па во директен дуел ќе видиме кој е кој.
Директен дуел како во 2012 руке на руке немојте македонци сме,дечко 20 години имаш мал си не знаеш ти ништо.Кај и да сме биле влакно не фалело каменко
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.924
Директен дуел како во 2012 руке на руке немојте македонци сме,дечко 20 години имаш мал си не знаеш ти ништо.Кај и да сме биле влакно не фалело каменко
Или како у Хрватска у Водице 2009 кога се криевте У автобуси под седишта.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
345
Поени од реакции
1.914
Директен дуел како во 2012 руке на руке немојте македонци сме,дечко 20 години имаш мал си не знаеш ти ништо.Кај и да сме биле влакно не фалело каменко
Страшните Лозари на дело. Нормално дека не ви фалело влакно, мизерни сте за да ве мавне човек.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Член од
23 мај 2023
Мислења
60
Поени од реакции
82

Attachments

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Малку оф топик, гест за поздрав се последните објави кај Чкембари и Ајдуци за Гајре и жртвите од 2001. Убаво што се сетиле на нивните сограѓани бранители, како што имам пишано и порано, навивачите не смеат да ги заборават нив, нека се цртаат мурали, нека се одбележуваат датумите и нека нивната жртва не остане заборавена.
 
Член од
25 мај 2023
Мислења
28
Поени од реакции
59
Или како у Хрватска у Водице 2009 кога се криевте У автобуси под седишта.
Нема врска ни се криеле ни ништо ферски ви се степаја и ни секунда не избегаа додека вие педерланата мававте со камења и од оние телескопските пендраци ама затоа го јадеа после курот тој автобусот со војводите топлите браќа ваши и плус три пати повеќе бевте спрема чкембари ама сигурно ти не си бил така ти имаат раскажувано
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2019
Мислења
198
Поени од реакции
1.367
Фаланга / Уб 2022-2023
Резиме:
Гостувања: Прилеп,Скопје,Кратово,Струмица
Дома: обработени сите утакмици бројката со варирање од 20 па до 100.Извадени кореографии,кортео после кој знае колку време.Групата мрда и е жива.

Графити: FB_IMG_1686010876789.jpg
 

Attachments

Член од
20 ноември 2022
Мислења
12
Поени од реакции
59
Зошто се јавуваа ваши членови секаде и викаа : Аве сте ги соблекле лисиче така им треба се курчат ...
Ne se lisiche tie dechko i daj kazhi koj od komiti vikal taka ps.tie se kurtoni koj na svoja raka si napravile maici i si otishle u kafana u kavadarci
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Фаланга / Уб 2022-2023
Резиме:
Гостувања: Прилеп,Скопје,Кратово,Струмица
Дома: обработени сите утакмици бројката со варирање од 20 па до 100.Извадени кореографии,кортео после кој знае колку време.Групата мрда и е жива.

Графити: Прегледај го приврзокот 380873
И покрај малата бројка, по мене сте група за респект, на антинавивачка популацација во градот сепак новата постава на Фаланга има со што да се пофали. Графити, добри мотки и изданија дома, обработени гостувања на кои не си најдобредојден, за разлика од една "полска" група што не гостуваше никаде сезонава. Повеќе работата оваа сезона, потребни се повеќе членови за напредок.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
323
Поени од реакции
3.237
Според мене непристрасно СЕЗОНА 22/23

PS. Мојата група Рибари немаТ да ја рангирам, оставам коментар на другите.

1. Комити Скопје
- Реално Комити оваа сезона беа далеку пред сите групи во Македонија, Објективно држеа ниво на топ 8 на ниво на цела поранешна Југославија!
Најмногу сум среќен што конечно го завземаа главниот град, а шверцери моментално се опозиција во Скопје, и тешко дека во следните години би дошле повторно до власт. Тешко е да се издвојат најдобри изданија сезонава бидејки имаа доста, ама би ги издвоил прославата и баражот во Кавадарци.
Изгледавте СВЕТСКИ. Секоја чест!
Тоа дали јас или некој ве сакаме како група или не е најмалце битно, напоменав дека ќе пишувам непристрасно!

2. Чкембари Битола
- Колку понекогаш и да изгледаат дека имаат одреден пад, оваа група никогаш не треба да се потцени. Факт е дека нови млади дечки ја превземаат трибината и треба доста работа. Во однос на изглед, дизајни маркениг годинава подобри од лани. Гостовањето во Скопје сезонава беше многу моќно и тоа би го издвоил како најдоброто од нив, и домашната со Вардар на фудбал!
Чкемабари до година сигурен сум дека ќе бидат скалило до две подобри! Бидејки ќе имаат Лига на Шампиони во Ракомет... ФК Пелистер сигурно ќе биде главен кандидат за влез во првата лига исто и КК најави нов спонзор!

3. ФА
- Замене една од најголемите позитивни приказни е враќањето на ФА! На домашните натпревари одлични. Имаа повеќе кореографии и добри навивања. Криво ми е за испаѓањрѕо во АБА 2 ама ќе се вратат експресно!
Голема замерка би му дал само за приказната што многу малце гостуваат надвор од Скопје.

4. Лозари
- Ова некако ми идаТ како на стара слава.
Сезонава имаа голем пад, дел од подгрупте веќе не одат на натпревари... Барем не ги гледам дека со своја коцка се појавуваат на трибина.
До година се надевам ќе се консолидираат и ќе имаат подобра сезона!
Најдобро нешто од нив сезова за око ми беше Кореото БОРБЕНО со покривното знаме!
После фрлената ракавица врз Комити, очекувам двете групи да имат супер интересно прволигашко дерби. Супер шанса да докажат до каде се.

5. Фаланга/Ултра Банда
- Симпатична група со добро едуцирана младина. Факт е дека сезонава имаа одреден пад на бројката ама тоа не ги спречи групата да биде супер АКТИВНА!
Ми се свиѓа приказната со гостувањата!
За домашните натпревари што побрзо го сменат кафезот, и се направи новата трибина, со тоа и тие ќе добиат подобро место за навивање, и се ќе биде многу подобро пред се за око. Најдобро издание домашната против ФК Тиквеш

6. Војводи Тетово
- Во втората полусезона покажаа дека Тетекс може да ги обедени и да ги врати назад во голем број на трибина! Искрено слободно можат да бидат и 4-ти а Лозари 6-ти ама така е то ми дојде ете додека пишувам. Кога ќе се види фактот дека доаѓаат од град како Тетово треба да му се спушти капа долу! Само напред!

ТЕТОВО Е МАКЕДОНСКИ ГРАД!
Најдобро издание Баражот во Маџари и гостувањето во Виница!

7. CPB
- Како што кажав дека мило ми е за враќањето на FA исто се радувам и за враќањето на CPB.
Се гледа дека има тотална смена на генерации, али имаат напредок во однос на минатите сезони! Работа и само работа другари и се ќе бидит!
Најдобро издание последното гостување со МЗТ во Јане Сандански!
Исто замерка пререткото излегување од Скопје за гостување...

8. Паткари Струга
-Според мене сем дерби натпреварите со нас другото се беше просечно и монотоно.
Треба да работат малце на тоа дека не е филмот само дерби со нас има и други натпревари.
Исто замерка што во оваа сезона имаа едно гостување само во Битола, имаа и во Охрид ама незнам колку мојме то да го бројме за гостување и за нас исто важит.
Али сепак ми е мило шо се активни! Мислев дека оваа сезона со влегувањето во Втора лига на Карчо ќе одат скалило нагоре али никогаш не е касно се надевам на подобри Паткари и подобро ривалство во следната сезона.

9. Ајдуци/Мајмуни
Мајмуни имаа супер старт, ама со падот на Победа падна целосно и групата. Тешко дека до година ќе имаат нешто подобро...
Жално е најфудбалскиот град да нема прволигаш.
За Ајдуци би кажал дека му фали повеќе константност. На некои натпривари воопшто не присуствуваа што е голем минус. Арно ама втората полусезона му беше далеку подобра. Исто така очекувам подобра следна сезона.

10. Би ги додал уште Винари како 10ти само заради појавувањето на баражите.
Следна сезона имаат шанса да се вратат се е до нив.

Простете ако некоја група несвесно изоставив!

Ова е само мое лично видување!
За доброто на Мак Тифо!


#Живели!
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2023
Мислења
60
Поени од реакции
82
Според мене непристрасно СЕЗОНА 22/23

PS. Мојата група Рибари немаТ да ја рангирам, оставам коментар на другите.

1. Комити Скопје
- Реално Комити оваа сезона беа далеку пред сите групи во Македонија, Објективно држеа ниво на топ 8 на ниво на цела поранешна Југославија!
Најмногу сум среќен што конечно го завземаа главниот град, а шверцери моментално се опозиција во Скопје, и тешко дека во следните години би дошле повторно до власт. Тешко е да се издвојат најдобри изданија сезонава бидејки имаа доста, ама би ги издвоил прославата и баражот во Кавадарци.
Изгледавте СВЕТСКИ. Секоја чест!
Тоа дали јас или некој ве сакаме како група или не е најмалце битно, напоменав дека ќе пишувам непристрасно!

2. Чкембари Битола
- Колку понекогаш и да изгледаат дека имаат одреден пад, оваа група никогаш не треба да се потцени. Факт е дека нови млади дечки ја превземаат трибината и треба доста работа. Во однос на изглед, дизајни маркениг годинава подобри од лани. Гостовањето во Скопје сезонава беше многу моќно и тоа би го издвоил како најдоброто од нив, и домашната со Вардар на фудбал!
Чкемабари до година сигурен сум дека ќе бидат скалило до две подобри! Бидејки ќе имаат Лига на Шампиони во Ракомет... ФК Пелистер сигурно ќе биде главен кандидат за влез во првата лига исто и КК најави нов спонзор!

3. ФА
- Замене една од најголемите позитивни приказни е враќањето на ФА! На домашните натпревари одлични. Имаа повеќе кореографии и добри навивања. Криво ми е за испаѓањрѕо во АБА 2 ама ќе се вратат експресно!
Голема замерка би му дал само за приказната што многу малце гостуваат надвор од Скопје.

4. Лозари
- Ова некако ми идаТ како на стара слава.
Сезонава имаа голем пад, дел од подгрупте веќе не одат на натпревари... Барем не ги гледам дека со своја коцка се појавуваат на трибина.
До година се надевам ќе се консолидираат и ќе имаат подобра сезона!
Најдобро нешто од нив сезова за око ми беше Кореото БОРБЕНО со покривното знаме!
После фрлената ракавица врз Комити, очекувам двете групи да имат супер интересно прволигашко дерби. Супер шанса да докажат до каде се.

5. Фаланга/Ултра Банда
- Симпатична група со добро едуцирана младина. Факт е дека сезонава имаа одреден пад на бројката ама тоа не ги спречи групата да биде супер АКТИВНА!
Ми се свиѓа приказната со гостувањата!
За домашните натпревари што побрзо го сменат кафезот, и се направи новата трибина, со тоа и тие ќе добиат подобро место за навивање, и се ќе биде многу подобро пред се за око. Најдобро издание домашната против ФК Тиквеш

6. Војводи Тетово
- Во втората полусезона покажаа дека Тетекс може да ги обедени и да ги врати назад во голем број на трибина! Искрено слободно можат да бидат и 4-ти а Лозари 6-ти ама така е то ми дојде ете додека пишувам. Кога ќе се види фактот дека доаѓаат од град како Тетово треба да му се спушти капа долу! Само напред!

ТЕТОВО Е МАКЕДОНСКИ ГРАД!
Најдобро издание Баражот во Маџари и гостувањето во Виница!

7. CPB
- Како што кажав дека мило ми е за враќањето на FA исто се радувам и за враќањето на CPB.
Се гледа дека има тотална смена на генерации, али имаат напредок во однос на минатите сезони! Работа и само работа другари и се ќе бидит!
Најдобро издание последното гостување со МЗТ во Јане Сандански!
Исто замерка пререткото излегување од Скопје за гостување...

8. Паткари Струга
-Според мене сем дерби натпреварите со нас другото се беше просечно и монотоно.
Треба да работат малце на тоа дека не е филмот само дерби со нас има и други натпревари.
Исто замерка што во оваа сезона имаа едно гостување само во Битола, имаа и во Охрид ама незнам колку мојме то да го бројме за гостување и за нас исто важит.
Али сепак ми е мило шо се активни! Мислев дека оваа сезона со влегувањето во Втора лига на Карчо ќе одат скалило нагоре али никогаш не е касно се надевам на подобри Паткари и подобро ривалство во следната сезона.

9. Ајдуци/Мајмуни
Мајмуни имаа супер старт, ама со падот на Победа падна целосно и групата. Тешко дека до година ќе имаат нешто подобро...
Жално е најфудбалскиот град да нема прволигаш.
За Ајдуци би кажал дека му фали повеќе константност. На некои натпривари воопшто не присуствуваа што е голем минус. Арно ама втората полусезона му беше далеку подобра. Исто така очекувам подобра следна сезона.

10. Би ги додал уште Винари како 10ти само заради појавувањето на баражите.
Следна сезона имаат шанса да се вратат се е до нив.

Простете ако некоја група несвесно изоставив!

Ова е само мое лично видување!
За доброто на Мак Тифо!


#Живели!
Браво за напишаното реално!Да се надоврзам за бројката на кавадарчани,85 посто ако може да се каже за жал..Сите во туѓина тешко дека ке гледаме некој скок на бројка пошто сите заминаа,али колку толку мрда групата и е на добар пат.Комити без дилема топ 1,Рибари супер сезоната свака част дечки поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom