Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2019
Мислења
34
Поени од реакции
21
Не разбираме шиптаpски, така да линкот нети значи ништо. А и кај беше ти бе дудук пред два дена да осудиш обид за убиство на 13 годишно ДЕТЕ?
Ako popoleka i ke naucis dvojazicnost ima sea mozebi ne sega no za 3-4 godini podobro od mene ke zboris...

Da ne imase utakmica Fc Shkupi zavcera be papak ?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ako popoleka i ke naucis dvojazicnost ima sea mozebi ne sega no za 3-4 godini podobro od mene ke zboris...

Da ne imase utakmica Fc Shkupi zavcera be papak ?
За двојазичноста може само да си сањате. Вие секако напаѓате кога нема утакмица и 5 на 1 плус со оружје. Еден куп случаи има. Да не збориме дали воопшто се избодени косовари или само си барате рчка.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Te razbiram deka ironiziras ama na ovoj nacin znaci ti gi podrzuvas komiti sto izbodele turisti? ama sepak najavata od Svercerite ako go svatite neseriozno togas ste mnogu naivni tie garant ke vrakjat za ova ne se tie tastatura tepaci.. :)


Paa i tie bile turisti i ti zaboravi da go osuduvas nastanot tuku gi branis komitite... i Sverceri ne baraat pricina tuku samo vrakjat kako napisaa komitite minatata godina: „Око за око-заб за заб“ ama Svercerite ne go ostavat samo za najava tuku stvarno i vozvrakjat..
Што да сфатам,знам дека ќе настрада пак некое дете како Никола од Бутел,сите напади ви се такви,како кај хиените.

Немам појма дали информацијата ви е точна за нападот на Албанци од Косово,ама и да се случило никаде не видов некој да се пофали со тоа како навивачка акција.
После таква утакмица,појачан адреналин и мала доза агресивност,биле нападнати само затоа што зборувале албански,и тоа се случува по прв пат во 10 години на идење Албанци по Сити Мол и Рамстор.
Прашај некој Македонец кога оди во Црна Гора преку Косово,какви дешакви луѓе имаат доживеано по бензински или места за одмор,па ќе видиш дека споменатиот напад на туристи е ништо повеќе од моментална ситуација.

Додека вашите хиенски напади на деца што носат тренерки на Вардар или обичен дрес,и никогаш не застанале на запад кажуваат за тоа каква навивачка група сте вие.
Автоматски споено мислење:

Se gleda koj znae da izmisluva prikazni.
Сакав да дадам ироничен пример на вашите вечно тепани жени и деца,или пак херојски напади за кој никогаш не се случиле.
 
Член од
3 ноември 2019
Мислења
34
Поени од реакции
21
Што да сфатам,знам дека ќе настрада пак некое дете како Никола од Бутел,сите напади ви се такви,како кај хиените.

Немам појма дали информацијата ви е точна за нападот на Албанци од Косово,ама и да се случило никаде не видов некој да се пофали со тоа како акција.
После таква утакмица,појачан адреналин и агресивност,биле нападнати само затоа што зборувале албански,и тоа се случува по прв пат во 10 години на идење Албанци по Сити Мол и Рамстор.
Прашај некој Македонец кога оди во Црна Гора преку Косово,какви дешакви луѓе имаат доживеано по бензински или места за одмор,па ќе видиш дека споменатиот напад на туристи е ништо повече од моментална ситуација.

Додека вашите хиенски напади на деца што носат тренерки на Вардар или обичен дрес,и никогаш не застанале на запад кажуваат за тоа каква навивачка група сте вие.
Автоматски споено мислење:


Сакав да дадам ироничен пример на вашите вечно тепани жени и деца,или пак херојски напади за кој никогаш не се случиле.
Tuka lazes nitu eden napad od albancite od kosovo ne bil napraen protiv makedoncite duri tie se glupi sto doagjaat tuka ostavaat pari da bidam kako niv nikogas ne bi dosol vo skopje ili vo toj eben city mall koga znam so kakvi lugje imaat rabota sto ne im go sakat dobroto...
a tie sto zborat od zapad spomni im go Kale sto gi ostaivme bez gakji i ke ti kazaat podobro..
Inace od kaj znaes deka vo butel bile po Albanska nacionalnost ili Sverceri ?
Nitu eden makedonec ne e napadnat koga igral fc Shkupi no ste se naucile vie od kogo i da jedete kjotek Sverceri vi se krivi..
No ovoj pat od oficialnata stranica na Sverceri imate odgovor taka da pamet u glava.. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Tuka lazes nitu eden napad od albancite od kosovo ne bil napraen protiv makedoncite duri tie se glupi sto doagjaat tuka ostavaat pari da bidam kako niv nikogas ne bi dosol vo skopje ili vo toj eben city mall koga znam so kakvi lugje imaat rabota sto ne im go sakat dobroto...
a tie sto zborat od zapad spomni im go Kale sto gi ostaivme bez gakji i ke ti kazaat podobro..
Inace od kaj znaes deka vo butel bile po Albanska nacionalnost ili Sverceri ?
Nitu eden makedonec ne e napadnat koga igral fc Shkupi no ste se naucile vie od kogo i da jedete kjotek Sverceri vi se krivi..
No ovoj pat od oficialnata stranica na Sverceri imate odgovor taka da pamet u glava.. :)
Абе таа магла можеш да ја продаваш на останатите Македонци по коментари на фб,каде сигурно од официјалниот профил пишуваш како треба да има соживот и дека политиката го прави сето ова а простиот народ ти верува.
Се знае кој го нападнал детето и зошто,не треба да си многу паметен за тоа.
А за инцидентите кој ги спомнав погоре на патот кон Црна Гора се и тоа како точни.Познавам многу луѓе кои оделе во манастирот во Острог,и сега не знам по кој точно населени места се поминува низ Косово,но бидејќи овие
знаат дека е вон сезона и најверојатно се упатени кон христијански храм,провоцираат,брмчат со коли кога автобусот прави пауза,некаде и не биле услужени.
Во глобала не е ни битен овој пример,еве и да не е така,кажи ми колку Албанци од Косово кој одат во Сити Мол се нападнати?
А колку македонски дечиња со мајци или тренери на Вардар?


Одгворот на Шверецери се знае кој може да биде,пробедено дете,нападнато дете од поголема група,одземање на истото дрес или тренерка и тоа е.
За жал полицијата не реагира никогаш затоа што се продолжна рака на ДУИ и им ги извршувате како група валканите работи секогаш а покрај нив и на македонските партии само што најголемиот дел не се свесни за тоа затоа што се деца а додека и добар дел лапаат голема пара од разни страни,како што е партиска работа во под државна капа,членување по граѓански здруженија итн.

Додека вашите роднини се возат со најстарите автобуси,се лечат во најстарите болничи и најлошите апаратури,газат по најлошите патишта во вашите населби а некој дебело се збогатил,вас ве залажуваат со прослава во МНТ која исто така беше партиска игра,организирана од тој кој ве учи да бодете каурски деца а во исто време има бизниси со најголемите каури во земјава и по потреба знае да пуши таму,додека вас ви се преставува како голем Албанец.

Комити никогаш не прифатија да бидат партиска група и продолжна рака и затоа и денес можеби страдаат поради тоа но останаа достоинствени и доследни,останаа гласот на обичниот Македонец,за разлика од Шверцери кој станаа партиско-криминална група предводена од партијата ДУИ.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Комити Скопје (ФК Вардар) - Полусезона 2019/20.
1 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 0:2 ФК Македонија ЃП, 11.08.2019.
FB_IMG_1575880697160.jpg
received_416341129230236.jpeg
2 Коло ПМФЛ | ФК Борец 0:0 ФК Вардар, 18.08.2019.
FB_IMG_1575880740938.jpg
FB_IMG_1575880766015.jpg
3 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 2:0 ФК Работнички, 24.08.2019.
FB_IMG_1575881578058.jpg
1/16 Финале, Куп на Македонија | ФК Каменица Саса 0:5 ФК Вардар, 28.08.2019.
FB_IMG_1575881806954.jpg
5 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 3:0 ФК Струга Трим Љум, 14.09.2019
FB_IMG_1575882026989.jpg
7 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 3:0 ФК Силекс, 22.09.2019.
FB_IMG_1575882128934.jpg
1/8 Финале, Куп на Македонија | ФК Вардар 2:2 ФК Шкендија, 25.09.2019.
FB_IMG_1575882277557.jpg
8 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 1:0 ФК Академија Пандев, 29.09.2019.
FB_IMG_1575882417182.jpg
FB_IMG_1575882424987.jpg
10 Коло ПМФЛ | ФК Македонија ЃП 1:1 ФК Вардар, 19.10.2019.
FB_IMG_1575882563433.jpg
FB_IMG_1575882568840.jpg
11 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 2:0 ФК Борец, 23.10.2019.
FB_IMG_1575883038371.jpg
FB_IMG_1575883052932.jpg
12 Коло ПМФЛ | ФК Работнички 0:2 ФК Вардар, 26.10.2019.
FB_IMG_1575883500483.jpg FB_IMG_1575883514607.jpg
13 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 2:0 ФК Ренова, 03.11.2019.
8 години Combat 87 Next-Generation.
FB_IMG_1575883674105.jpg
FB_IMG_1575883679258.jpg
14 Коло ПМФЛ | ФК Струга Трим Љум 2:1 ФК Вардар, 09.11.2019.
IMG_20191209_103249.JPG
Автоматски споено мислење:

15 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 1:1 ФК Слога, 24.11.2019.
FB_IMG_1575884492297.jpg
FB_IMG_1575884231269.jpg
FB_IMG_1575884236939.jpg
FB_IMG_1575884504269.jpg
Screenshot_2019-11-24-18-39-41.png
16 Коло ПМФЛ | ФК Силекс 2:2 ФК Вардар, 27.11.2019.
FB_IMG_1575884672676.jpg
17 Коло ПМФЛ | ФК Академија Пандев 0:3 ФК Вардар, 01.12.2019.
FB_IMG_1575884831323.jpg
18 Коло ПМФЛ | ФК Вардар 2:2 ФК Шкендија, 08.12.2019.
20 години Loyal Fans, 10 години Братство Комити и Војводи, 5 години Комити Маџари.
FB_IMG_1575885021605.jpg
FB_IMG_1575885063874.jpg
FB_IMG_1575885077686.jpg
FB_IMG_1575885082407.jpg
FB_IMG_1575885088917.jpg
FB_IMG_1575885114919.jpg
FB_IMG_1575885129888.jpg
FB_IMG_1575885148940.jpg
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.169

Оваа е таа озогласена хулиганска група која немаат пораз до сега? Членовите им се како искочени од филм на Жан Клод Ван Дам, тепаат против двојно и тројно побројни групи. Кантичките сте си ги заборавиле кога сте им ги фарбале графитите на ЦПБ бе педерчиња едни. Со кантички боја се шетаат, како девојчиња некои.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
ФА и Цпб имаат по 100 графити и на најјакото ривалство никогаш не паднале на волку ниско ниво да шкртаат графити а имале мал милион прилики за истото. Ова све кажува до кај им е навивачката свест и култура. Не за џабе никој не ги смета за ултрас група.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.169
ФА и Цпб имаат по 100 графити и на најјакото ривалство никогаш не паднале на волку ниско ниво да шкртаат графити а имале мал милион прилики за истото. Ова све кажува до кај им е навивачката свест и култура. Не за џабе никој не ги смета за ултрас група.
Ултрас култура, навивачка свест е сосема друго ниво за нив. Они прво треба да дојдат до ниво да се сметаат општо за народ. Од племе да прераснат во народ. Значи они моментално се племе, нешто малку изнад мајмуните, а под племињата од Африка.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Вие мислите лесно било да се совлада прво ѕидот па после графитот,за на крај да се фрли бојата.
А најверојатно ѕидот бил боксер и прв ги предизвикал за овие да после да го ишкртат и да ја добијат оваа навивачка акција,како и секоја друга до сега што ја имаат добиено.
 
Член од
3 ноември 2019
Мислења
34
Поени од реакции
21
Абе таа магла можеш да ја продаваш на останатите Македонци по коментари на фб,каде сигурно од официјалниот профил пишуваш како треба да има соживот и дека политиката го прави сето ова а простиот народ ти верува.
Се знае кој го нападнал детето и зошто,не треба да си многу паметен за тоа.
А за инцидентите кој ги спомнав погоре на патот кон Црна Гора се и тоа како точни.Познавам многу луѓе кои оделе во манастирот во Острог,и сега не знам по кој точно населени места се поминува низ Косово,но бидејќи овие
знаат дека е вон сезона и најверојатно се упатени кон христијански храм,провоцираат,брмчат со коли кога автобусот прави пауза,некаде и не биле услужени.
Во глобала не е ни битен овој пример,еве и да не е така,кажи ми колку Албанци од Косово кој одат во Сити Мол се нападнати?
А колку македонски дечиња со мајци или тренери на Вардар?


Одгворот на Шверецери се знае кој може да биде,пробедено дете,нападнато дете од поголема група,одземање на истото дрес или тренерка и тоа е.
За жал полицијата не реагира никогаш затоа што се продолжна рака на ДУИ и им ги извршувате како група валканите работи секогаш а покрај нив и на македонските партии само што најголемиот дел не се свесни за тоа затоа што се деца а додека и добар дел лапаат голема пара од разни страни,како што е партиска работа во под државна капа,членување по граѓански здруженија итн.

Додека вашите роднини се возат со најстарите автобуси,се лечат во најстарите болничи и најлошите апаратури,газат по најлошите патишта во вашите населби а некој дебело се збогатил,вас ве залажуваат со прослава во МНТ која исто така беше партиска игра,организирана од тој кој ве учи да бодете каурски деца а во исто време има бизниси со најголемите каури во земјава и по потреба знае да пуши таму,додека вас ви се преставува како голем Албанец.

Комити никогаш не прифатија да бидат партиска група и продолжна рака и затоа и денес можеби страдаат поради тоа но останаа достоинствени и доследни,останаа гласот на обичниот Македонец,за разлика од Шверцери кој станаа партиско-криминална група предводена од партијата ДУИ.
Greska si jas ne sum za sozivot so vas jas sum iskren i ne menjam lice ovde da pisuvam drugo a u fb drugo... dodeka komiti baraat smrt za albancite niz sekoja utakmica nikogas nema da bidam za sozivot....
ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРАТА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ: МИЦКОСКИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА СО КОМИТИ (ВИДЕО)
siguren si deka komiti ne se povrzani so partija ? :D ti ili si mnogu naiven ili mnogu glup da gi jades prikaznite na komiti deka ne se povrzani so partija...
toa prikaznite demek albancite imaat los zivot se lazes i toa mnogu minimum sekoe semejstvo po 2-3 deca ima nadvor ne ni trebat vasi pari od vestacka drzava...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
https://www.almakos.com/komitet-sulmojne-me-thika-dhe-shkopinj-shtetasit-e-kosoves/ 3 od komiti se privedeni na lice mesto utre ako objavat makedonskite mediumi ke citas ako ne toa pak ke objavat za skrseni stolici vo mnt...
Inace tie kosovari ostavaat pari vo skopje i doagjaat kako turisti a inace normalno deka ne te zabole tebe ama na nekoj ke i boli ova slucka.. :)
За жал Косово нема оставено ниту милиметар простор за респект. По признавањето од Македонија, тие ни возвратија со згрижување на убијците на деца, кои свирепо убија на најголем христијански празник невини деца. Косово континуирано згрижува и испраќа терористички банди тука, како во случаите Бродец и Вејце. Нашите спортисти континуирано се навредувани и омаловажувани кога гостуваат таму и да не набројувам повеќе, а можам ако сакаш.

Точно е дека заради лошата дипломатија на косовските политичари таа земја станува наместо поинтегрирана, поизолирана. Тоа е единственото нешто кое ние го имаме како ќар од таму. Заради таа изолација која самите си наметнуваат со глупи потези, Косово е изолирано од Србија, а и признавањата се намалуваат од ден во ден. Визната либерализација, иако најавена е откажана и тн. Сето тоа некако го зголемува извозот од тука таму. Косовските граѓани па и немаат каде многу-многу да отидат, па доаѓаат овде, се лечат од ракови и сл.

Мене лично ми е гајле за тие економски придобивки, затоа што у крајна линија што ќе ми се пари, кога они сакаат да ме убијат.
Немам никаков респект, ниту жал за косвските граѓани кои доаѓаат тука.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Greska si jas ne sum za sozivot so vas jas sum iskren i ne menjam lice ovde da pisuvam drugo a u fb drugo... dodeka komiti baraat smrt za albancite niz sekoja utakmica nikogas nema da bidam za sozivot....
ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРАТА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ: МИЦКОСКИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА СО КОМИТИ (ВИДЕО)
siguren si deka komiti ne se povrzani so partija ? :D ti ili si mnogu naiven ili mnogu glup da gi jades prikaznite na komiti deka ne se povrzani so partija...
toa prikaznite demek albancite imaat los zivot se lazes i toa mnogu minimum sekoe semejstvo po 2-3 deca ima nadvor ne ni trebat vasi pari od vestacka drzava...
Ова е од е Келн,и таму многу гол дел од Комитите не ни биле,секој рандом Македонец може да се вметне и да слави па така и Мицковски а насловот е само пропаганда
Ниту јас не сум за соживот со вас,само сакам да ти укажам за што всушност служат Шверцерите како "навивачка група",дека се далеку од тоа што се замислувате и дека сте зависни од ДУИ.

И самите го знаете тоа но нема никогаш да го признаете тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
@olcay32 Бацинела, кога
Greska si jas ne sum za sozivot so vas jas sum iskren i ne menjam lice ovde da pisuvam drugo a u fb drugo... dodeka komiti baraat smrt za albancite niz sekoja utakmica nikogas nema da bidam za sozivot....
ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРАТА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ: МИЦКОСКИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА СО КОМИТИ (ВИДЕО)
siguren si deka komiti ne se povrzani so partija ? :D ti ili si mnogu naiven ili mnogu glup da gi jades prikaznite na komiti deka ne se povrzani so partija...
toa prikaznite demek albancite imaat los zivot se lazes i toa mnogu minimum sekoe semejstvo po 2-3 deca ima nadvor ne ni trebat vasi pari od vestacka drzava...
Абе бацинела, Мицковски седеше на друга трибина, а надвор славеа сите заедно. Комити не бевме организирано таму, бевме околу 30 поединци заедно со дијаспората. Допирна точка нема кретенот со Комити.

На твое место би се срамел да сум член на група во која екс воџата ни мава шамари ако скандираме по наша желба. На колку гостувања бевте оваа година? Порано највеќе во Тетово одевте, веќе и таму ви фуфка. Само вие може да се палите на шкртање графити и бодење со ножеви. Дај боже да ни дозволат гостување во Чаир, да ви помине и тој мит дека некој се плаши да ви гостува. Еве веќе 5-6 години сте прва лига, имате точно НУЛА гостувања на стадион како Градски (против Вардар) каде што нема шанси некој да ве нападне, а се мочатр во гаќи од среќа што имате една трибина и ниедна група нема дозвола за гостување, сметајќи го тоа за победа.
Оди слави прослави финансирани од дуи, ајде 30 години плус 6 титули = IQ36.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Ништо не е вечно,па така ни ДУИ на политичката сцена,мора некогаш да ја замени некоја друга албанска партија.
Со тоа автоматски ќе се појават нови играчи и ќе останете како риба на суво и тогаш ќе видиме колку сте навистина силни,поточно поглавните членови и воџи а и оној што глуми тренер кога играте со Вардар на градски па мора да седи доле на клупата,зошто знае што ќе се случи ако седне некогаш во ложата.
Нека мисли како ќе функционира понатаму кога ќе стане никој и ништо,зошто е ситна риба и никој курот нема да го боли за него.
Тогаш не знам како ќе испаѓа од Чаир надвор сам,зошто тогаш ќе нема да има екипа околу него и политичка партија на власт која ќе му ги вади лисиците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom