Навивачки групи во Македонија!

Член од
10 септември 2016
Мислења
7.577
Поени од реакции
13.570
@Илко Илија @ВардарскиМКД
Znaci u malo sum imal makedonci pa i so gi poznavam nis tetovo skoro site bea anti bugarasi a imaja simpatii kon srbive no taka slucajno so eden cajkan makedonec pred nekolku nedeli vlekovme u vakfi temi toj bese od selo bervenica znaci selo skoro sve se makedonci a toj mi vika samo u nivno selo imalo nad 150 so bugarski pasos licno se zacudiv me iznenadi , znam deka nakaj strumica ima bajagi od ovie no tetovsko selo da ima 150 so bugarski pasos a bervenica se derza ka bajagi patrioti toa me iznenadi, mozem da zamislim so se pravi nis drugite gradovi.

Ehh za bugarkite raka na serce rabota im e toa :D
Сеа коа ќе го прочитаат бугарашите ова на форумот, прво со случката и со пасошите ќе им се дигне главата, ќе им се наполни душата, ќе се насмеат и таман коа ќе се издрадуваат ќе прочитаат што си кажал на крајот за Бугарките и си ги заебал до даска :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.778
Поени од реакции
11.160
@Илко Илија @ВардарскиМКД

Znaci u malo sum imal makedonci pa i so gi poznavam nis tetovo skoro site bea anti bugarasi a imaja simpatii kon srbive no taka slucajno so eden cajkan makedonec pred nekolku nedeli vlekovme u vakfi temi toj bese od selo bervenica znaci selo skoro sve se makedonci a toj mi vika samo u nivno selo imalo nad 150 so bugarski pasos licno se zacudiv me iznenadi , znam deka nakaj strumica ima bajagi od ovie no tetovsko selo da ima 150 so bugarski pasos a bervenica se derza ka bajagi patrioti toa me iznenadi, mozem da zamislim so se pravi nis drugite gradovi.

Ehh za bugarkite raka na serce rabota im e toa :D
pa jasno ti e zaso gi vadat pasosite ako si od tuka, ne e od ljubov tuku radi evropskiot pasos. Nekoj gi opravduvaat, nekoj gi kritikuvaat ali drzavata niso ne prezema okulu toa i sea ni go vadat niz nos. So srbite e drug problem, poise gi gledaat kako idoli, big brother, ostatok od vremeto vo ju.[/QUOTE]
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
48
Поени од реакции
66
pa jasno ti e zaso gi vadat pasosite ako si od tuka, ne e od ljubov tuku radi evropskiot pasos. Nekoj gi opravduvaat, nekoj gi kritikuvaat ali drzavata niso ne prezema okulu toa i sea ni go vadat niz nos. So srbite e drug problem, poise gi gledaat kako idoli, big brother, ostatok od vremeto vo ju.
[/QUOTE]
Sega da ne davam pamet mnogu do negde mozem da gi svatim tia so imaa pasos i se deklariraa ka bugari bes razlika kolku i da se ako se oseca bugarin so kur ke mu praes , no me cudi faktot so ima golem broj na 'patrioti' so bugarski/evropski pasos , da znaeme site zasto go zele no toj cim ti dal pasos nee tolku glup imaa nekoa pozadina sto utre koga ke mu se digne ke rece ja imam vo Mk 200.000-300.000(kolku i da se) bugari , nejcem da ve navredim no ova tie da go prodades tvojot narod , ova ti se vika da si otvoris problen sam sebesi posto se e na vasi race nikoi ne te nosi so zor.
Okapi moabetov nema kraj a i nee ni mestoto tuka...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.778
Поени од реакции
11.160
Sega da ne davam pamet mnogu do negde mozem da gi svatim tia so imaa pasos i se deklariraa ka bugari bes razlika kolku i da se ako se oseca bugarin so kur ke mu praes , no me cudi faktot so ima golem broj na 'patrioti' so bugarski/evropski pasos , da znaeme site zasto go zele no toj cim ti dal pasos nee tolku glup imaa nekoa pozadina sto utre koga ke mu se digne ke rece ja imam vo Mk 200.000-300.000(kolku i da se) bugari , nejcem da ve navredim no ova tie da go prodades tvojot narod , ova ti se vika da si otvoris problen sam sebesi posto se e na vasi race nikoi ne te nosi so zor.
Okapi moabetov nema kraj a i nee ni mestoto tuka...
Nema poise od 1000 lugje so se osekjaat ko bugari vo mkd. Toa so si go pisal e tocno, ne e deka ne znaevme, ama nema patriotizam koga e gola koza u prasanje. Nie za eden kup raboti sme prekjutele, ne pa ova.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.577
Поени од реакции
13.570
Sega da ne davam pamet mnogu do negde mozem da gi svatim tia so imaa pasos i se deklariraa ka bugari bes razlika kolku i da se ako se oseca bugarin so kur ke mu praes , no me cudi faktot so ima golem broj na 'patrioti' so bugarski/evropski pasos , da znaeme site zasto go zele no toj cim ti dal pasos nee tolku glup imaa nekoa pozadina sto utre koga ke mu se digne ke rece ja imam vo Mk 200.000-300.000(kolku i da se) bugari , nejcem da ve navredim no ova tie da go prodades tvojot narod , ova ti se vika da si otvoris problen sam sebesi posto se e na vasi race nikoi ne te nosi so zor.
Okapi moabetov nema kraj a i nee ni mestoto tuka...
[/QUOTE]
И тука се поебени, најголем дел имаат оставено доказ за што е изваден тој пасош, баш за кога утре ќе се случи тоа да се има доказ црно на бело.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
83
Поени од реакции
68
Таман почна темава да личи на нешто да гледаме слики видеа асални мислења, критики во врска со темава одма искачаат некои скапани глави кои останале назад и со времето и со главите.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
78
Поени од реакции
297
Фк Вардар - Фк Охрид

Комити, бројка 300 горе доле. Кореографија со знаменца и доста добра пиротехника.
Супер е што се пуштија новите песни кои веднаш беа прифатени од трибината и кои загрмеа убаво. Баш како што најавија.

Рибари, бројка 50 луѓе. Ептен касно дојдоа, буквално на полувреме. Навивање на моменти добро али стандард прича две песни и тоа е тоа.
Инцидент се случи кога 30 Комити раштркани низ неутрална се групираа пред Рибари и извршија напад. Овој напад на Комити буквално докажа дека групите како Рибари и остали кои немаат долга традиција на фрки и тепачки не знаат ни како да изреагираат во вакви моменти. Се повлекоа нагло, дел одма излегоа (НИКОГАШ НЕ ОСТАВАЈ ДРУГАР) другите останаа погубени и укапираа дека се на цедило 10 луѓе и се повлекоа со помош на полицијата. И не знам што им требаше на Рибари тоа курчење вчера со сликите. Уште толку ги напалија Комити.
Се на се, добро дерби. Корео,пиро, инциденти...дај боже да расте мак тифо сцената уште повеќе.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
232
Поени од реакции
894
Фк Вардар - Фк Охрид

Комити, бројка 300 горе доле. Кореографија со знаменца и доста добра пиротехника.
Супер е што се пуштија новите песни кои веднаш беа прифатени од трибината и кои загрмеа убаво. Баш како што најавија.

Рибари, бројка 50 луѓе. Ептен касно дојдоа, буквално на полувреме. Навивање на моменти добро али стандард прича две песни и тоа е тоа.
Инцидент се случи кога 30 Комити раштркани низ неутрална се групираа пред Рибари и извршија напад. Овој напад на Комити буквално докажа дека групите како Рибари и остали кои немаат долга традиција на фрки и тепачки не знаат ни како да изреагираат во вакви моменти. Се повлекоа нагло, дел одма излегоа (НИКОГАШ НЕ ОСТАВАЈ ДРУГАР) другите останаа погубени и укапираа дека се на цедило 10 луѓе и се повлекоа со помош на полицијата. И не знам што им требаше на Рибари тоа курчење вчера со сликите. Уште толку ги напалија Комити.
Се на се, добро дерби. Корео,пиро, инциденти...дај боже да расте мак тифо сцената уште повеќе.
Шо врска имаат сликите од вчера, се оградија рибари од тој профил преку официјален. Искулирајте со бугарашите во рибари, ниту се некаков фактор, ниту пробале нешто такво да наметнат трибина. Тоа што се канцери по социјални мрежи е др, ама не ги ставајте истите луѓе во иста реченица.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.577
Поени од реакции
13.570
Шо врска имаат сликите од вчера, се оградија рибари од тој профил преку официјален. Искулирајте со бугарашите во рибари, ниту се некаков фактор, ниту пробале нешто такво да наметнат трибина. Тоа што се канцери по социјални мрежи е др, ама не ги ставајте истите луѓе во иста реченица.
Бркајте ги бе друже, што кур прават на трибина. Оделе дел од нив по Бугарија на утакмици, утре ќе извадат некој транс и ќе ви се извалка името до крај.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
27
Рибари во скопје
Каснењето беше ради грешка на шоферот место директ преку обиколница тој влезе низ скопје.
Бројка 25души знаејќи дека не чекат напад присуствувавме.
Нападот беше добро смислен од сите страни плус каменување но нажалост бес некаков успех.
Дури и некаков договор со полицијата сигурно имавте кога се доближивте до нас џандарите се повлекоја .
Поздрав каменковци и бидите малце по реални…
 
Член од
18 март 2019
Мислења
232
Поени од реакции
894
Бркајте ги бе друже, што кур прават на трибина. Оделе дел од нив по Бугарија на утакмици, утре ќе извадат некој транс и ќе ви се извалка името до крај.
Не ни доѓаат на утакмици, порано беа редовни. Има 2/3ца уште што доаѓаат и лично ми се другари, лабави се дечките не замараат со тоа. Нивно убедување што сакаат нека прават, ако сакаат и како марсовци нека се декларираат додека не наметнуваат став на други. А тоа што некој малоумен од фејк профил провоцирал вчера нема врска со рибари, веруврам ликот дека не ни бил на утакмица денес, пошо никој не знае кој е, а тесен е кругот на редовните.
Затоа викам да не се ставаат во исти кош, пошо буквално е исто како да кажеш дека во комити има осудени за кражби, во чкембари има зависници и сеа и едната и другата група да ја оцрниш како арамии или наркомани.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
78
Поени од реакции
297
Рибари во скопје
Каснењето беше ради грешка на шоферот место директ преку обиколница тој влезе низ скопје.
Бројка 25души знаејќи дека не чекат напад присуствувавме.
Нападот беше добро смислен од сите страни плус каменување но нажалост бес некаков успех.
Дури и некаков договор со полицијата сигурно имавте кога се доближивте до нас џандарите се повлекоја .
Поздрав каменковци и бидите малце по реални…
Ај те молам сега...глуп муабет пуштат.
Дали одма не избега пола ваша група надвор? Избега. Затоа и се повлекоа тие кај вас што останаа. Збориш каменковци а сам кажуваш дека до вас дошле. Преку цела трибина дојдоа дечките до БУКВАЛНО ДВА МЕТРИ од вас и ти ги нарекуваш каменковци...
Надвор да не зборам...неколку ваши едвај жива глава спасија. Ве изеде неискуството и тесниот простор во Маџари. Тоа е тоа. Немој секогаш да филозофираме.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
379
Поени од реакции
933
Рибари во скопје
Каснењето беше ради грешка на шоферот место директ преку обиколница тој влезе низ скопје.
Бројка 25души знаејќи дека не чекат напад присуствувавме.
Нападот беше добро смислен од сите страни плус каменување но нажалост бес некаков успех.
Дури и некаков договор со полицијата сигурно имавте кога се доближивте до нас џандарите се повлекоја .
Поздрав каменковци и бидите малце по реални…
Да да, така е. Затоа пола наши испоапсија, да знаевме дека сте такви пичондри немаше да ве напаѓаме..
Се гледаме во Охрид, ДЕН ПОРАНО.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
27
Ај те молам сега...глуп муабет пуштат.
Дали одма не избега пола ваша група надвор? Избега. Затоа и се повлекоа тие кај вас што останаа. Збориш каменковци а сам кажуваш дека до вас дошле. Преку цела трибина дојдоа дечките до БУКВАЛНО ДВА МЕТРИ од вас и ти ги нарекуваш каменковци...
Надвор да не зборам...неколку ваши едвај жива глава спасија. Ве изеде неискуството и тесниот простор во Маџари. Тоа е тоа. Немој секогаш да филозофираме.
Нападот ви беше добро смислен од повеќе страни немат шо тука да се филозофират, плус тесниот простор и добро каменување.. и од нашето не искуство не излеговте со победа незнам шо поќе да се објасвиме
Автоматски споено мислење:

Да да, така е. Затоа пола наши испоапсија, да знаевме дека сте такви пичондри немаше да ве напаѓаме..
Се гледаме во Охрид, ДЕН ПОРАНО.
Се гледаме во Охрид . Битно ние дојдовме и се враќаме здрави и живи дома за да не го тупите дека не сме дошле.Каменковци.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom