НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.442
Не ми се јасни Спарси со потегов..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Не ми се јасни Спарси со потегов..

Најверојатно се рестартираат скроз од нула. Ќе се повлече Поп и на фул ребилд ида.

Од тоа што читав драфтот наредна година ќе бил ептен јак. Чак 10-12 играчи од сеа ги сметаам за играчи што може да станат лице на франшиза.
А и догодина еден тоар јако играчи ќе бида слободни а СА ќе има 60-70мил селери кап слободен наредно лето, појќе ќе има само Детроит, ама Детроит е тоа :pos:

Искрено Дејонте е добар играч ама за 3 пика од прва рунда и ја би го трејдал одма
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Мене ми се свиѓа дилов и за двата тима.
Спарси ребилд скроз и три пика у наредни години.. а и имаат добар млад шутер, валентине како и да се викаше
Аталанта со Мареј добиваат многу добар играч особено ДЕФАНЗИВНО, бидејќи Тре Јанг е многу слаб дефанзива.. а и Мареј е солиден и напред има осет и за да даде кош и да асистира.. Мареј ко кец Јанг ко двојка и да мењаат чувари дефанзивно, ќе бидат интересни за гледање.. Гало нема што да праи у Спарси, можда и ќе го откупат или може ќе ги учи децана.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Не ми се јасни Спарси со потегов..
Ќе танкат за Виктор Вембањама

Мада незнам дали би танкал за играч шо не е ни во во понуда +/- во Европски натпреварувања.. Сфаќам има само 18 ама Дончич беше МВП на тие години и Европски шампион.. И пак беше само трет пик..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
На крај, Кајри поебан ќе остане

Јакиот Кајри не ни заслужува нешто подобро.

Феникс се спомнува ко најсериозна дестинација, веројатно би биле страшен тим.
 
B

BigMac

Гостин
Јакиот Кајри не ни заслужува нешто подобро.

Феникс се спомнува ко најсериозна дестинација, веројатно би биле страшен тим.
Ама треба да дадат нешто како на пример Букер, не го даваат Бруклин за ништо.Може и во Портланд ништо чудно
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.094
Свесен си дека лупеташ така?
Јанг има 23 год а лани у плејофот од аутсајдери играа финале исток и ги доведоа Милвоки у 7 текми, за после тоа истите Бакс да освојат. :)
Судам според партиите оваа година во плеј офот, се надевам дека грешам.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Лејкерси го имат најголемиот асет во Дејвис.. Мислам нема шо да се размислува со оглед на повредите.. Трејдај и да гледаме Леброн-Дурант , без дилеми би било најдоброто дуо во историјата
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Јакиот Кајри не ни заслужува нешто подобро.

Феникс се спомнува ко најсериозна дестинација, веројатно би биле страшен тим.

Он ги преферирал Мајами и Феникс. За чудо првопласираните екипи од лани на исток и запад. Уште еднаш докажа само дека е пиченце, и дека може да освои нешто на нечив грб, сам курот :icon_lol:

A не дека не ви реков што ќе се деси :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom