НАТПРЕВАР #51 Тема: МОДА- Пријавување

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2012
Мислења
497
Поени од реакции
1.658
ајде сите на плоштади :)

Правилата се непроменети, фотографии пријавувајте преку Кајгана галерија, држете се до темата и не ставајте безобразни слики со краставици банани и слично пријавувањето трае до недела/18
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.060
Поени од реакции
15.284
еј одлична тема...ама да додадеше „улична мода“
јас веќе имам неколку слики од фини дотерани риби така секојдневно на улица.
а се знае дека на свадба сите се со Мода или по Мода облечени посебно женскиот дел.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
еј одлична тема...ама да додадеше „улична мода“
јас веќе имам неколку слики од фини дотерани риби така секојдневно на улица.
а се знае дека на свадба сите се со Мода или по Мода облечени посебно женскиот дел.
мода си е мода дал улична дал рурална дал некоја колекција на дизајнер...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.060
Поени од реакции
15.284
мода си е мода дал улична дал рурална дал некоја колекција на дизајнер...
а „стара“ - народна носија,дали спаѓа во Мода (имам и такви слики)
самото име МОДА, дали значи нешто ново - најново,како што беа шушкавците и капутите во 60 години,
тогаш тоа било МОДА, иако секој не ја можел.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
а „стара“ - народна носија,дали спаѓа во Мода (имам и такви слики)
самото име МОДА, дали значи нешто ново - најново,како што беа шушкавците и капутите во 60 години,
тогаш тоа било МОДА, иако секој не ја можел.
не било мода туку традиција башка работи се, и башка тема.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
ce мислам да клам една фотка и победам сам против себе
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.060
Поени од реакции
15.284
ce мислам да клам една фотка и победам сам против себе
ми го зема муабетот, ама да оставиме некој сефте да направи во темава и да си биде сигурен на тронот.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.060
Поени од реакции
15.284
Picture 1789.jpg
затварај тема....,прогласи победник...............................(децава беа на распуст,оправдано им е)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
си има форумот администратори и модератори, и си има натпреварот правила, додека не се затвори тема и отвори гласање - не е завршено/
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.060
Поени од реакции
15.284
Не оти сакам, него ај да го икористиме си велам утрешниот празник,па белќи и навалица со фотки
ќе има,бидеиќи кој не оди на Водици,поготово по помаливе места сите се таму па и Кајганаџиите.
(може и на одмор да ја пратите темава до Велигден).
Не бришам,ако се прифати,пушти ја веднаш истата тема за Н52.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
темата се продолжува со пријави до Недела 24 јануар исто така се додава и правило да новата тема мора да се постави со поставена фотографија од тој што ја задава темата, значи тој што победил на предходниот натпревар, отвара тема по свој избор и пријавува своја фотографија (ова че биде ставено и во темата за правила)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom