Мување на прв поглед

Член од
24 март 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
JAS BI SUM SE SOGLASIL ZA TOA,,MUVANE NA PRV POGLED,,BIDEKI POVEJKE PATI MI SE IMA SLUCENO,PRV PAT DA SE VIDIME I PO ZAPOZNAVANE DA SE SMUVAME.SE NADEVAM DEKA TOA SE SLUCUVA KAJ POVEJKE OD VAS.POZNAVAM MNOGU DRUGARI NA KOI MI SE SLUCUVA OVA,POSLE ZAPOZNAVANE MUVANE.

[Напомена од FortunE: во иднина не пишувај со големи букви, читаме и мали. Исклучи CapsLock]
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Огохохооо ... не да се случувало ... не да сум за тоа (упс бев за ... сеа) ... зависи дали си слободен или не. Порано ич не ми чуеше за тао ... али сеа некако се мењаат работите.
Али ако искочи некоја ситуација (а немам девојка) ... и то како би се согласил (само ако девојката е по мои критериуми) :)
 
С

Сатори

Гостин
Дефинитивно не!

:love2: Дефинитивно против , во секоја смисла на зборот , ако се мувам со секој тип што ми изгледа сладок , тогаш што???
Ми се има случено , момчиња да се обидуваат да ме залапаат , ама секогаш сум се држела до моите принципи , ако сакам да имам нечиј јазик во уста , тогаш тоа ќе биде , на некоја личност која ја познавам долго време.Можеби изгледам мн. старомодна , ама се држам до моите критериуми и дефинитивно не мислам дека е ок , да се муваш со личности кои ги познаваш само неколку часа/минути!:pipi:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Mene na prv pogled ne mi se ima sluceno ama na vtor......:pipi:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
nikola_kico напиша:
JAS BI SUM SE SOGLASIL ZA TOA,,MUVANE NA PRV POGLED,,BIDEKI POVEJKE PATI MI SE IMA SLUCENO,PRV PAT DA SE VIDIME I PO ZAPOZNAVANE DA SE SMUVAME.SE NADEVAM DEKA TOA SE SLUCUVA KAJ POVEJKE OD VAS.POZNAVAM MNOGU DRUGARI NA KOI MI SE SLUCUVA OVA,POSLE ZAPOZNAVANE MUVANE.
Hehehe се дешава...
или ако веќе многу сакам со него, ќе гледам да го сретнам 10 пати во денот па вечерта да се смуваме:cug::kez::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Lady Satori напиша:
:love2: Дефинитивно против , во секоја смисла на зборот , ако се мувам со секој тип што ми изгледа сладок , тогаш што???
Ми се има случено , момчиња да се обидуваат да ме залапаат , ама секогаш сум се држела до моите принципи , ако сакам да имам нечиј јазик во уста , тогаш тоа ќе биде , на некоја личност која ја познавам долго време.Можеби изгледам мн. старомодна , ама се држам до моите критериуми и дефинитивно не мислам дека е ок , да се муваш со личности кои ги познаваш само неколку часа/минути!:pipi:
Точно, исто мислење имам и јас особено болдираното ... не е воопшто старомодно иначе ... имам некоја цена што не е една проста реченица "Здраво маче што ти вака сама?" па макар и за најзгодниот дечко на светов.:bip: :kajg:
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Јас мислам дека тематиката на мувањето е комплетно извитоперена и наведена во друг правец,далеку од оној што тоа навистина претставува.Според мене за мување не ни треба да и бутнеш јазик у уста.Најбољи е да си шмекнеш некоја девојка шо првпат ја глеаш,се разбира не со фразата"здраво маче шо ти вака сама?":mist: :kez: ,и да си поминеш топ со неа,и на крај нит да и земеш телефон,нит да и го знаеш името нит бутур.Исто многу ми се сере од оние муабети:како се викаш,шо учиш.го знаеш ли Перо од Аеродром,:nerv: :nerv: ,никад не сум ги практикувал,и се надевам дека нема никогаш да изветреам до толку да морам да почнам муабет со некоја девојка на тој начин:kez:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Баш на прв поглед ми се има десено да се смувам еднаш.Не го знаев типот,ми дојде,ме праша фино лепо дали имам дечко,јас реков не и така бидна да се смуваме.Испадна на арно,си разменивме броеви и ден денес сме супер другари.Ама само другари и ништо повеќе :icon_lol:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Може, може зошто да не? мене лично баш на прв поглед не ми се има случено , на моите другарки да а и можно е. немам ништо против.
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
25
Поени од реакции
1
Може да се случи, ми се има случено и се надевам ќе се дуплират, па квадрират и се така ќе расте со логаритамска прогресија...
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ми се има десено како не. Ама за какво мување прајте муабет, само "лижење" или со full опрема:icon_lol:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Definitivno ne,taka glasi mojot princip na ovaa tema.Ke trgnam od faktot deka nesakam muvanja,a osobeno nesakam na prv pogled,mora da go znam tipot ubavo koj e sto e kako e,postojat sekakvi,ne e rabotata za edna vecer da si napravam merak i sto koga ke pomine,cudno mi cudo,ne gledam licno zadovolstvo vo ova,poveke bi se cuvstvuvala iskoristeno,mislam nesakam nekoj da navredam so ova,megutoa na nekoj ke mu popolnam vreme taa vecer,ke mu bidam uste edna crtka na remenot...u sekoj slicaj ne.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
абе и ја сум за мување на прв поглед ми се случува често пати ..

и да додадам

Јебете се децо јебање је рај то вам каже чика Јован Јованович Змај.......
Поздрав
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
mi se slucilo povejke pati no toa ne znaci deka sum go opravduval nitu pak nekogas ke go opravdam.Site nie toa go pravime zaradi zabava i zaradi pobrzo i pointeresno minuvanje na nojkta.Ova najcesto im se slucuva na tinejdzeri koi sakaat da se dokazat pred drugite deka mozat da se smuvaat so se povejke devojcinja/momcinja.No shto si postignal so toa defnitivno nisto...zivotot e ljubov i dobar zivot ima onaj sto znae da saka i ne ceka da bide sakan a vo ovaj slucaj toa se sveduva na bezvezno gubenje na vreme
 

Kajgana Shop

На врв Bottom