Ми се ебе

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Сеа ми е дигнат ...
брзо земај пасошот и те носам во Ќустендил кај баба Зага ?
еве за ова една вистинска случка,од пред 15-20 години
тие години бевме скоро секојдневно некој во Бугарија-поради трговија и заработка за живот,бидеиќи почна овдека затварање на фабрикиве и технолошки вишоци.
Одев така и јас неколку години,и понекогаш ќе се деси и да опнеме таму нешто за евтина „пара“.Повеќето бевме колеги од работа.Разбрал за ова еден со мене што работи а веќе стар ерген и невин ако не земаме во обзир рачната работа и побара и тој да оди во некоја прилика таму.И еднаш го земавме со нас до Ќустендил.Време стално се нема ,брзање по пазар,криење роба,па назад чекање по граници и слично.
Но дојдени сме овојпат и за онаа работа,колегата да се омрси,да го натопи кавалот што се вели а можеби и да го севтоса во права дупка иако на овие години.Го носиме и му покажуваме во една врата да влези и да ја проба среќата каде една „баба“ чуваше неколку млади циганчиња за омекнување на македонските пендраци.Но тогаш моментално немало ни една таму од овие девојки а нашиов колега малку и смотан и срамежлив тоа го приметила и „баба“ и му рекла:
- Ништо бре влези, ај ја ќе го искара. ( и го прибрала внатре )
А ние си гледаме нашата работа трчаме по роба по магацините и го полниме таксито.
Дури после-накнадно разбравме дека овој и го опнал на „бабата“- направил себап,поточно сув не се врати од Бугарија. Кој бил знае.
( пред да тргне ме да прашаме дали е се уште жива,ако е ти гарантирам ќе е... )
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Ауууу што ме фати вака одсабајлечки , ми се јебе:cenzura: ми се клоца дури :D а кој ќе чека дури до утре вечер :( коа ми е сеансата :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom