Мистеријата на езерото Лок Нес

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
eee... nesi rastur uste prai... u knigite po angliski najmalku edna nedela ne davea so nesi... samo me interesira zas za slikata pogore short 1 mislam deka bese iskomentira deka lugjeto priznavaat deka e izmama...
mislam koa amerikancite laziraa odenje na mescinata zas da ne mozat skotlagjanive da ne prolazat za edno mini dinosaursce...
Edno prasanje... Nikoj nikogas nema slezeno dole vo ezeroto da go pobara Nesi ili sto e fintava...?
 
П

Паспарту

Гостин
Tikvi4ka напиша:
eee... nesi rastur uste prai... u knigite po angliski najmalku edna nedela ne davea so nesi... samo me interesira zas za slikata pogore short 1 mislam deka bese iskomentira deka lugjeto priznavaat deka e izmama...
mislam koa amerikancite laziraa odenje na mescinata zas da ne mozat skotlagjanive da ne prolazat za edno mini dinosaursce...
Edno prasanje... Nikoj nikogas nema slezeno dole vo ezeroto da go pobara Nesi ili sto e fintava...?
ja kolku sto znam imaat otideno i nemaat nisto najdeno :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не можат скроз до доле да се симнат во езерото..не знам зашто имало некои проблеми...

Инаку, немам некој став за ова прашање, можеби постои, можеби не... Не сум видела цврст доказ дека постои, но не сум ни видела дека има цврст доказ дека не постои, така да се уште ќе си останам воздржана по ова прашање.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Crazy in Love напиша:
неможат скрос до доле да се симнат во езерот..не знам зашто имало некои проблеми
tikvi imalo... nejkat da si unistat edna golema turisticka atrakcija
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Da vi se smesham vo muabetov.. Gazdata od William Hill angliskata kladilnica ponudil 1.000.000 funti nagrada za toj shto ke dokazhi (chitaj go slika) deka postoi chudovishteto. Nalet se drugo koeficientot na toa deka godinava kje se razreshi misterijata so Nesi e 1:250 :) ajde site po 100 denari deka kje se razreshi :)
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Tikvi4ka напиша:
tikvi imalo... nejkat da si unistat edna golema turisticka atrakcija
Езерото е доволно истражено и дефинитивно таму нема Плесиосаур. Повеќе би поверувал за некој редок рептил во некои слабо истражени води во Африка или Ј.Америка али во Лох Нес, дефинитивно не. Лох Нес е само туристичка алатка вредна неколу милиони фунти. Езерото ни од лимнолошки ни од биолошки аспект неможе да овозможи живот на крупен рептил. Можеби од време на време некоја возрасна јагула (или некоја друга риба) да ги предизвика приказните, но на крај тоа е само туристичка атракција...
 
Член од
9 јуни 2007
Мислења
33
Поени од реакции
2
Камо да ни текнеше нас охриѓани на такво нешто!!!
 
Член од
9 јуни 2007
Мислења
33
Поени од реакции
2
Да, па мојме Заум нешто ова она... дај некоја идеја.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Vujche напиша:
Да, па мојме Заум нешто ова она... дај некоја идеја.
daj nekoj neka vidi vozrasna i seksi sirena... abe turisticka atrakcija nevidena
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
е па во шкотска морето не чини за пливање, туризам луѓе
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Pa i jas mislam deka toa nesto e mit,taka da ne postoi...Anglicanite go prenesuvale toj mit od kleno na koleno za da se procue toj region vo Skotska...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пробано е да се докажи на повеќе начини дали постои чудовиштето.
Една од поинтересните варијанти била, да се загрее езерото, и чудовиштето да се „избрка” на површина. Обидот не успеал поради колапс на системот за напојување, и не е повторен обидот.
Исто имало обиди за спуштање камери со светла, ама поради некоја алга или материја, шо ти знам јас, не може да се гледа подлабоко од 7-10 метра.
И ден денес постојат луѓе кои остануваат на тоа место се недели и месеци, со надеж дека ќе го фатат на слика или снимка чудовиштето...
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
aha. ke go fatat 100%
a zaso ne go povtorile obidot so zagrevanje na voicata.???
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Тоа не знам, ама се десила хаварија на системот за напојување и сите били разочарани, па преминале на план Б. Иначе има и неколку теории за потеклото на животното, ама се станав од спиење и мака ми е да пишувам, после ќе напишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom