Мистериозно потекло на човекот

Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ок,и да е така,воопшто не е проблем,туку кој ги поставил правилата,основите и законитостите по кои се одвиваат овие еволуциско-супер интелигентни процеси? Значи,еволуцијата е интелигентно-креационистички процес а не случајност која настанала од ништо(Ричард Докинс-вата приглупа теорија-ај нека направи една шупа за дрва дома типов од ништо?) Ми ја сфаќаш поентата?
Постави прашање на кое не може да се знае одговорот, а потоа самоуверено сам си го одговори прашањето.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Вистината за нашето потекло, нашата историја, како и ситуацијата во која се наоѓаме до денес е болна и тажна. Затоа е скриена од нас.

 
Последно уредено:

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Сериозно трошиш саати да гледаш вакви глупости?
Да, но тоа не е залудно потрошено време. Интуитивно знаев дека во училиште не ми ја кажуват целата вистина, па дури и лажат за многу работи. Среќа е интернетов што го имаме денес, затоа што на нашите медиуми и во нашите библиотеки ретко се наоѓа вакво нешто.
Можам да насетам колкава е незаинтересираноста во нашава Македонија и се прашувам дали е во прашање неразбирливоста на Англискиот јазик или наивноста на македонскиот народ?
Можеби македонците не ги интересира вистината, си ги сакаат своите илузии, затоа што подобро се чувствуваат во нив?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Да, но тоа не е залудно потрошено време. Интуитивно знаев дека во училиште не ми ја кажуват целата вистина, па дури и лажат за многу работи. Среќа е интернетов што го имаме денес, затоа што на нашите медиуми и во нашите библиотеки ретко се наоѓа вакво нешто.
Можам да насетам колкава е незаинтересираноста во нашава Македонија и се прашувам дали е во прашање неразбирливоста на Англискиот јазик или наивноста на македонскиот народ?
Можеби македонците не ги интересира вистината, си ги сакаат своите илузии, затоа што подобро се чувствуваат во нив?
како знаеш дека тоа е вистината а тоа што е општо прифатено е лага?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom