Мислење за онлајн работа од дома?

Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Дали некој има некое искуство со онлајн работа од дома, со страници како што се "rev.com" и "https://gotranscript.com/" и слични? Повекето вакви страници со "Surveys" се лажни, а повекето од тие што остануваат не се пристапни во Македонија.

Дали некој успеа да најде нешто ефективно?
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Дали некој има некое искуство со онлајн работа од дома, со страници како што се "rev.com" и "https://gotranscript.com/" и слични? Повекето вакви страници со "Surveys" се лажни, а повекето од тие што остануваат не се пристапни во Македонија.

Дали некој успеа да најде нешто ефективно?
јас правам некоја pi network а со овие не сум запознаен
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Дали некој има некое искуство со онлајн работа од дома, со страници како што се "rev.com" и "https://gotranscript.com/" и слични? Повекето вакви страници со "Surveys" се лажни, а повекето од тие што остануваат не се пристапни во Македонија.

Дали некој успеа да најде нешто ефективно?
Од ноември минатата година е темава и нема никаква активност,доказ дека и форумите не се она што некогаш беа,жалосно
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Од ноември минатата година е темава и нема никаква активност,доказ дека и форумите не се она што некогаш беа,жалосно
Зошто би бил некој луд да си го кажува тоа што го работи од дома? Самиот да си прави конкуренција.
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
38
Поени од реакции
38
Јас работам од дома
Доколку некој е заинтересиран нека ми пиши ПМ
:)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Јас работам од дома
Доколку некој е заинтересиран нека ми пиши ПМ
:)
А зошто да те прашувам во ПМ? Зошто воопшто пишуваш вакви глупости? Зошто е форумов тука? Знаеш или намерно се однесуваш како разгалено детиште и трол? Или пиши да видат сите или мавни се оттука,ебати тролот!
Основна дејност на секој форум е СЕБЕПОМАГАЊЕ а не лечење на его-манијакални комплекси и тролање!
 
Последно уредено:
Член од
5 јуни 2010
Мислења
38
Поени од реакции
38
А зошто да те прашувам во ПМ? Зошто воопшто пишуваш вакви глупости? Зошто е форумов тука? Знаеш или намерно се однесуваш како разгалено детиште и трол? Или пиши да видат сите или мавни се оттука,ебати тролот!
Основна дејност на секој форум е СЕБЕПОМАГАЊЕ а не лечење на его-манијакални комплекси и тролање!
Во право си, ајде попосле ќе пишам :)
 
Член од
18 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
100% Сигурна заработка со најдобрите производи за силен имунитет, и многу други придобивки од програмата на оваа компанија. Прва и најдобра online продавница која ѓи наградува нејзините корисници! Неограничени можности за заработка без никакви услови и тековни трошоци. Заработувај од дома
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
1
Искуство имам со овој сајт: https://videopay.is/ и сум презадоволна како плус заработка од дома. Се што треба е да се регистрирате на линкот, да гледате реклами додека не стигнете до 200е минимум. Испод 200е не исплаќаат. Мене ме исплатија после неколку дена и сега пак продолжувам да гледам реклами. Траат повеќе време, некои и по саат, два. Ама вреди. Може едноставно да врти рекламата додека си работиш нешто друго. Секоја реклама си има своја сума и времетраење. Колку повеќе пари носи рекламата толку подолго трае.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Искуство имам со овој сајт: https://videopay.is/ и сум презадоволна како плус заработка од дома. Се што треба е да се регистрирате на линкот, да гледате реклами додека не стигнете до 200е минимум. Испод 200е не исплаќаат. Мене ме исплатија после неколку дена и сега пак продолжувам да гледам реклами. Траат повеќе време, некои и по саат, два. Ама вреди. Може едноставно да врти рекламата додека си работиш нешто друго. Секоја реклама си има своја сума и времетраење. Колку повеќе пари носи рекламата толку подолго трае.
Прво, не е возможно да ти дава сума која е напишана на самите видеа. Ова се ембедирани Јутуб видеа, па ако земеме просек за тоа колку би заработил со ~1000 прегледи (околу 2/3 долари, или во најдобри денови 4/5 долари), ова нивново е ван-сериски.
Како пример е видеово, за кое вика заработка од 16.45ЕУР на видео од 27 минути. Свесна ли си колку МНОГУ пари е тоа? :LOL:
Screenshot_2.jpg

Второ:
Screenshot_3.jpg

500 евра на 30 реферали? Мислам дека треба малце да размислиш да сФатиш дека е нереално.

Трето и последно како заклучок: Претпоставувам си помала па како и сите други во тие години се надеваш на брза и лесна заработка на интернет. Вакви платофрми имало и ќе има - а ни една не ти плаќа. Платформава е креирана за бустање на прегледи и веројатно на бустање на времетраење на гледање на видеата се со цел зголемување на CPM-то. А иначе и со еден мал гугл срч, ќе видиш дека е чист скам.
 
Член од
19 мај 2023
Мислења
8
Поени од реакции
5
Он-лајн работа од дома:
Како до плата од 900+ еур и кариера во Американската транспортна индустрија?
Повелте на презентација во недела, 21.05.2023 во 12ч.
078 - 246 - 172
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom