Мирко (Cro Cop) Филиповиќ

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мечот беше завршен уште во првата рунда која започна прилично мирно, но набрзо Гонзага го патосираше Мирко и потоа неколку минути го удираше со лактите. Кога судијата одлучи да ги крене борците на нозе, Бразилецот изненади нокаутирајќи го Мирко со неговото најсилно оружје - фантастичниот high kick. Со моќен удар со десната нога во глава, Гонзага го собори повторно на подот, а Филиповиќ остана неподвижен на подот.
Мечот во тој момент беше завршен, а Филиповиќ ја загуби борбата во која беше фаворит.

Eве и фотки од нокаутот:








 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Aleksandar 1000 напиша:
Лелеее каков нокаут попи Мирко еден од неговите специјалитети, срамота, ама редно беше да изгуби, го потцени противникот. Но свака част и на противникот Гонзага убаво ја проучил стратегијата на Мирко, цело време се движеше во лево за да го избегне специјалитетот на Мирко high kick.
Но секоја борба е ново искуство во следната ќе се врати уште по опасен :)
.Ne e stramota,sepak taa e borba vo koj eden udar odlucuva,imas pravo za toa deka Gonzaga go bese dobro proucil no ne samo toa sto mu dvizese vo levo tuku glavna rabota e toa sto mu ja kratese distancata za udar so noga,istoto mu go napravi i Emilijaneklo,poprosto kazano mu se dvizese preblisku ili na distanca na racni udari,zatoa i mu napravi rusenje na parter bidejki Mirko plasira nozen udar vo nogu bliska distanc.Druga rabota koja sto treba da ja znaete e toa deka Mirko nema dobra odbrana na parter vo UFS bidejki tuka za razlika vo pryde ima laktovi na koj sto Mirko neznaese kako da im odgovori,i kako treto defimitivno ne bese spremen psikoloski, bidejki borlilackite sportovi 80 posto e psixa a se drugo e kondiciona,fizicka,tehnicka i takticka podgotvenost,toa vi go kazuvam od sopstveno iskustvo a i sekako i najgolemite strucnaci bi vi go potvrdile,a za toa deka sekoja borba e novo iskustvo,toa e tocno no ne vazi za Mirko bidejki toj e dovolmo iskusen i na nego ne mu treba da sobira iskustvo,toj ima dovolno borbi ostaveno pozadi sebe i ima sobrano mnogu iskustvo a i e i na zalezot od svojata kariera,A toa deka ke se vrati uste poopasen i deka ke ja osvoi UFC titulata vo superteska bidi siguren deka ke se desi toa,samo dokolku nema nekoi seriozni povredi od ovaa borba pa lekarite da mu zabranat da se bori.
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
238
Поени од реакции
2
crocop.de

ако сакате да ја видите борбата, баш се разочарав што изгуби КроКоп... Он и Федор ми се омилени.
 
Член од
23 април 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
najboli e

mirko zver!!! ali za zal covek e ne e masina pa taka da ima on pravo da izgubi :DD napred CROCOP.
 

Attachments

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Mu ebaa mater na Mirko, kakov nokaut, ne mrdase kutar on.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
lele овај Гонзага колку ќотек ќе јади следниот пат не е свесен. и Минотаурот вака го изнервира Мирко и сега има да го мачи нема одма нокаут да му мани.

По колку коленото го е1а Мирко, колку гадно падна лелелееее.....
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мирко е ѕвер! Што ако го нокаутирале! Тоа им се случува на најголемите спортисти. Нема спортист што не го доживеал најлошото во спортот што го работи. Следниот пат Мирко има да го убие овој Гонзага има глаата да му летне. Мирко можда и го потцени овој затоа го изненади. Па веќе толку мечеви да победуваш и ти ќе си речеш нема некој шо може да ме тепа.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Море ова бразилсково го... како вака бе смрдуш...уф нека се сретнат пак да видам што ке се деси ке го изеде :buum:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
- Kako sam se borio tako sam i prošao, to je neki moj križ, već dvaput sam tako u karijeri padao u nekakvu naglu krizu, no svaki puta sam se dignuo. Dignut ću se i sada, odradit ću još četiri borbe koje sam obvezan po ugovoru i to je to, izjavio je Mirko Filipović nakon slijetanja na Pleso. Snimku borbe Cro Copa i cijelu izjavu po povratku u Hrvatsku pogledajte u videoprilogu.

Уште 4 борби и толкку од мирко :(
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
аууу колку сум се нервирал кога је гледав борбата.... Го спушти Мирко гардот за миг и бум, изеде еден High Kick. Инаку се прчеше и Bob Sapp исто како Гонзага ама видете што се случи
[media]http://www.youtube.com/watch?v=fPrTDsBCM10[/media]
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
лависта, видеото failed. како и да е, крокоп го изеде поштено. ептен слабо се покажа...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Кај мене е ок видеото. Еве ти линк до видеото
 
Член од
31 март 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Nema veze posle porazot Mirko rece deka ke se vrati i ke analizira kade mu bila greskata.Isto izjavi deka ne ni bil odlucen i neznael kako da ja zapocne svojata poznata i ubistvena serija udari.Toa mislenje skapo go kostase:

GO CRO-COP!You are the best!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom