Мешање на групи и пејачи.

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Ми текна една интересна тема. Знаеме дека се случува повеќе групи или пејачи да се спојат и да направат заеднички песни. Дали ова го сметате за добра работа? Дали е само за пари или има и друга причина?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Зависи од тоа што ќе испадне. Demons & Wizards за мене е ремек дело па во овој случај секако дека вредело тоа спојување. Има и могу други примери за ова ама исто така има и негативни ствари. Се зависи од крајниот резултат.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Па и ако е за пари може добро да испадне.
Повеќето примери за кои знам, добро испаднале а за причините, пари непари популарност, не ни ме интересира.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Пример: Roadrunner United


Закон бенд...поише членови од поише бендови се собрани...

Некои од ниф се....Robert Flynn(Machine Head), Joey Jordison(Slipknot), Гитаристот од Anthrax(не ми текиња као се вика) и др.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
таканаречени supergroups

последна и најактуелна the Racounters
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
pa ne e loso. neznam dali ja imate slusnato pesnata Bittersweet ama mnogu dobra pesna e. Se spoija Vile Valo. Apocaliptyca i Lauri. Remek delo naprajle deckite.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
уште да беше без лаури :)))) иритирачки глас има
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
GripMKD напиша:
pa ne e loso. neznam dali ja imate slusnato pesnata Bittersweet ama mnogu dobra pesna e. Se spoija Vile Valo. Apocaliptyca i Lauri. Remek delo naprajle deckite.
Abe mozda arna da e pesnata ali Apokaliptika proaga,ama Valo i Lauri i dvajcata napudreni i sovrseni idoli za maskite,a predmet na mastrubacija za zenskite.Taka si prodavaat albumi oni denes!!!
 
Член од
12 мај 2006
Мислења
44
Поени од реакции
0
GripMKD напиша:
pa ne e loso. neznam dali ja imate slusnato pesnata Bittersweet ama mnogu dobra pesna e. Se spoija Vile Valo. Apocaliptyca i Lauri. Remek delo naprajle deckite.
Стварно и ја се сложувам песната е ремек дело, али јас ја слушам исклучиво инструменталната верзија :)))
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Najdobra pesna bi bilo koga bi se spoile DEEP PURPLE i LED ZEPPELIN
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Гижо напиша:
таканаречени supergroups
или проекти...

не ми се чини ко да излегвате од шаблоните. денес не треба бенд за да се праи музика. и кога двајца или повеќе музичари имаат заеднички проект, не секогаш би го нарекол тоа „супергрупа„, многу почесто одговара терминот „проект”

А дека е за поздрав заедничката работа на квалитетни музичари, има безброј докази.

Јас би спомнал само Стинг и Чап Мами = Божествена музика и вокал(и)

Кој ја нема слушнато Desert Rose, нека ја бара да ја слушне :)

поздрав
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
dobra rabota ima interesni pesni/albumi......na primer judgment night soundtrackot..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom