Меркел: Германија ќе стане исламска држава

Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Kolku lesno i ednostavno se manipuliraat lugeto na svetot, pa duri i kaj nas ima takvi ovci..

--- надополнето ---

Само 400 Егејци кои прибавиле некакви документи дека поседувале имоти во Егејска Македонија, побаруваат 10 милијарди евра обештетување.

Сеедно, името е само име, народот е проблем и закана.
Znaci ti so ova sakas da potvrdis, deka makedonci nema vo Grcija??? Ili deka grcite se vo pravo???
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
3а германците малку потешко,гледајќи наназад тие историски отсекогаш се стремеле кон моногамна единствена германска нација.

Но, Франција е таа која е предодредена да стане првата држава на исламот во Европа.

Bodo videli. :smir:
Косово, Албанија, Босна, Македонја 33-36 проценти муслимани, Турција.
Да, Франција ќе биде ПРВАТА држава на исламот во Европа.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Само 400 Егејци кои прибавиле некакви документи дека поседувале имоти во Егејска Македонија, побаруваат 10 милијарди евра обештетување.

Сеедно, името е само име, народот е проблем и закана.
Ама иди објасни му го ова на некои од членовите на форумов.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Муслиманските доселеници во земјите ширум ЕУ, во очите на Европјаните се закана по културата и безбедноста.

Од една страна, ваквите доселеници кукаат на големо дека не се интегрирани во европските текови, а од друга страна за жива глава не ги оставаат навиките од кај што дошле.
Епа, ја не знам што очекуваат друго. Може чекаат да се оствари сонот на Гадафи за исламска Европа.

Од трета страна, што работат новодоселените Муслимани во ЕУ? Европејците со по едно-две деца едвај сврзуваат крај со крај во прескапата Европа, Муслиманите со по 5-6 деца живеат од една плата. И нормално дека ова нема да резултира со културни, образовани и лојални европски Муслимани, туку со криминалци, расдтурачи на дрога и оружје и нови упоришта на екстремниот Ислам.
Да погодам сите муслимани се закана по светов, имаа 100 деца и се неписмени?

Once upon a time it was the jews ... the communist... the anarchist
само не знам како некој не ја чита историјава.... секој пат кога има проблеми во општеството политичарите напаѓаат малцинства и ги обвинуваат за проблемите кои ги имаат во случајов банкарски картел кој ги доведе до банкрот
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Неееееееееее бе што ви е на вас Германија нема шанси не денес Германија има 81 700 000 од нив 91,5 % процент се христијани, протестанти најверојатно 2,4 % се муслимани и останатите 6,1 % се останати религии католици, евреи, првославни, итн....а и за Франција не ми е верно иако они од 62 000 000 имаат ~ 9 000 000 муслимани али нз некако не ми е верно :toe:
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
Kolku sto e imeto na Makedonija zakana za Grcija, tolku se i muslimanite zakana za EU...

Zosto vo vremeto na Studenata vojna,SSSR i Komunizmot bese zakana za EU i SAD..??


Kaj bea togas blisko istocnite zemji i muslimanite vo Evropa??? Ili togas ne postoeja tie i ne bea zakana, tuku na Mars bea...
Бре бре, што имаше врска ова? Комунизмот беше закана затоа што самата идеологија на комунизмот се стреми кон проширување кон светот - односно, за да се види користот од истиот, потребно е цел свет комунистички да биде - баш истата точка кон која се стреми исламот.
Закана се, во секој поглед.
Оние кои се радикални и имаат фундаменталистички ставови (вахабии и слични) се директна закана по безбедноста на сите немуслимани во Европа и на оние муслимани кои размислуваат поинаку од нив.
Оние кои не се радикални се закана по културата, затоа што не се вклопуваат во европската туку, како што рече Либерејшн, си ги носат своите навики со себе.
Да има 10% христијани во Иран/Авганистан или во било која исламска земја-за 2 дена би ги снемало дури и да почитуваат и да пробаат д а се вклопат во таа култура, а камоли уште да си ја понесат својата. Тој двоен аршим е нешто што најмногу ме иритира.
Инаку, држави како Германија и православниве држави, нема шанса да станат исламски - пре би умреле отколку да се исламизираат или да живеат во општество каде ќе се водат по некој закон од пред 1500 години кои го кажале неписмени луѓе, а го тумачи кој како стигне.
А за Франција... од неа ништо не ме чуди, Андора да ги нападне они ќе се предадат.
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Kolku sto e imeto na Makedonija zakana za Grcija, tolku se i muslimanite zakana za EU...

Zosto vo vremeto na Studenata vojna,SSSR i Komunizmot bese zakana za EU i SAD..??


Kaj bea togas blisko istocnite zemji i muslimanite vo Evropa??? Ili togas ne postoeja tie i ne bea zakana, tuku na Mars bea...
Можам да ти кажам дека СССР не била никогаш агресивна страна. Само бевме обединиле и си бере интересите. Многу караница вие Турците за раселените Турци од Бугарија, но беа прогласиле независна република во Бугарија. Ова не го знаеш. Исто така не знаеш дека турските тајни служби убија целиот воз со мајки и деца во Бугарија. Тогаш можевме да убиеме сите Турци во Бугариja. Не го направивме. И пак да можеме пак нема да го направиме.
Само истераа радикалните во Турција, а другите оставивме. Значи демонизирање на СССР е полна глупост. Ниту еден мирен граѓанин не е убиен. Убивани се само криминалци и ѓубре. Но немаше тогаш никаква криминал.


Ајде пред да рика сите колку се лоши Бугарите да си погледнете сопствените акции.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Можам да ти кажам дека СССР не била никогаш агресивна страна. Само бевме обединиле и си бере интересите.


.
Ama Amerikancite i evropskite zemji ne velea taka,bas naprotiv, vo togasno vreme site bea so edno umije,deka SSSR e naj golema ZAKANA za USA i Evropa.
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Секогаш сме ви меша во очите на сите, бидејќи никогаш не сме клеча.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Можам да ти кажам дека СССР не била никогаш агресивна страна. Само бевме обединиле и си бере интересите. Многу караница вие Турците за раселените Турци од Бугарија, но беа прогласиле независна република во Бугарија. Ова не го знаеш. Исто така не знаеш дека турските тајни служби убија целиот воз со мајки и деца во Бугарија. Тогаш можевме да убиеме сите Турци во Бугариja. Не го направивме.

Kaj sto e boldirano, i turcite mozea za 500 godini da ne ostavaat nisto na balkanot,, ama tie ostavale za da laete den denes...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
nein

Religions:

Roman Catholic 83%-88%, Protestant 2%, Jewish 1%, Muslim 5%-10%, unaffiliated 4%
overseas departments: Roman Catholic, Protestant, Hindu, Muslim, Buddhist, pagan

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/fr.html


ok, ok,sfativ deka se jadosuvash za germanija- nema gajle taa vtora po red ke bide :pos2:
So ogled na dijasporata na etnichkite turci - koja e i najgolema vo germanija , a raste so astronomska brzina - nesomneno ke ja zeme ulogata(titulata) na vtora (pratilja) islamska zemja vo Evropa. :salut:
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Kaj sto e boldirano, i turcite mozea za 500 godini da ne ostavaat nisto na balkanot,, ama tie ostavale za da laete den denes...
А тоа го знам. Во османлиската империја убивање на граѓани не е државна политика. Отоманската империја се распадна поради исламските фанатици внатре.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
ok, ok,sfativ deka se jadosuvash za germanija- nema gajle taa vtora po red ke bide :pos2:
So ogled na dijasporata na etnichkite turci - koja e i najgolema vo germanija , a raste so astronomska brzina - nesomneno ke ja zeme ulogata(titulata) na vtora (pratilja) islamska zemja vo Evropa. :salut:
Turcite i da bidat mnozinstvo vo Germanija, pak germanskata drzava nema da se islamizira, ama ako bidat mnozinstvo ARAPITE, e togas neznam..
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
ok, ok,sfativ deka se jadosuvash za germanija- nema gajle taa vtora po red ke bide :pos2:
So ogled na dijasporata na etnichkite turci - koja e i najgolema vo germanija , a raste so astronomska brzina - nesomneno ke ja zeme ulogata(titulata) na vtora (pratilja) islamska zemja vo Evropa. :salut:

Види сега Турците се 55 милиони. Европската унија е 650 милиони. Сам можеш да си одговориш што колку може да раст. А и демографијата не им е брза.



Ако има проблем тоа доаѓа од Африканците кои доаѓаат со чамец и си пренесуваат мајмунските навики од Африка.



Миграцијата може да се запре многу лесно. Но, тоа се прави намерно. Некој сака омраза за да може да направи војна и тоа огромна. Треба да си слеп за да не го гледаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom