Меркел: Германија ќе стане исламска држава

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
3а германците малку потешко,гледајќи наназад тие историски отсекогаш се стремеле кон моногамна единствена германска нација.

Но, Франција е таа која е предодредена да стане првата држава на исламот во Европа.

Bodo videli. :smir:
 
L

Liberation

Гостин
Глупости. Меркел никаде не го вели тоа, туку укажува дека во држава со 82,5 милиони од кои 4-5 милиони Муслимани (6%) џамиите ќе бидат почеста глетка.

СуниОнлајн? А што поарно може да исфабрикува нивната пропагандна машинерија? (Гледам некои одма почнаа да се радуваат како мршојади на животинче пред умирање.)

А Франција дека е готова, готова е. Нема спас за неа. Во многу од западноевропските држави сепак, популарни стануваат националистички анти-муслимански партии.
Еве став на таков австриски парламентарец, кој не се стегаше да му ја каже во очи на турскиот амбасадор вистината.

 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Со вакви изјави верувам дека сакаат да постигнат некој револт кај германскиот народ да се дигне против исламот и да сум на местото на муслиманите не би се радувал на овие изјави туку би се плашел имајќи ја во обзир фанатичноста на Германците.
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Многу тажни. Светскиот елита намерно и обединето не води сите кон огромна светска војна.



--- надополнето ---

за германците малку потешко,гледајќи наназад тие историски отсекогаш се стремеле кон моногамна единствена германска нација. Но, Франција е таа која е предодредена да стане првата држава на исламот во Европа.
bodo videli:smir:
nein

Religions:

Roman Catholic 83%-88%, Protestant 2%, Jewish 1%, Muslim 5%-10%, unaffiliated 4%
overseas departments: Roman Catholic, Protestant, Hindu, Muslim, Buddhist, pagan

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/fr.html

--- надополнето ---

Патем сакам а додава дека ако се запознаете со настаните пред појавата на Хитлер и втората светска војна ќе видите дека застрашувачки се се повторува 1:1
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Mene me interesira nesto drugo.

Zosto vo vremeto na Studenata vojna vakvi raboti nemase?

Stvarno nemozam da gi razberam, togas naj golema zakana bese SSSR i Komunizmot, a sega e islamot???

Mnogu mi se smesni ovie glupavite evropski politicari, sto sakaat da sirat verska i nacionalna omraza zaradi nekoi nivni politicki interesi.

Fintata e sto muslimanite tolku ne se sekiraat za islamot kolku sto se sekiraat evropskite politicari. Ama ako, bas ke gi vidam do kade ke terat so ova basibozuk.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
меѓувреме имплементираат нацистички закони и 70 посто од Германското население сака надвор од еу а ниедна германска партија е против еу . :tv:

Do I smell a witch hunt?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Ova e cista provokacija, i toa so tapija..
Да секако. Овој што решил повеќе да не молчи пред двојните стандарди, он провоцира.
Никако не се провокатори тие што му ја исекоа главата на свештеникот или што испотепаа еден куп Христијани по светов на Бадник, туку провокатор е овој што му пукнал филмот од гомната.
 
L

Liberation

Гостин
Патем сакам а додава дека ако се запознаете со настаните пред појавата на Хитлер и втората светска војна ќе видите дека застрашувачки се се повторува 1:1
Fintata e sto muslimanite tolku ne se sekiraat za islamot kolku sto se sekiraat evropskite politicari.
Муслиманските доселеници во земјите ширум ЕУ, во очите на Европјаните се закана по културата и безбедноста.

Од една страна, ваквите доселеници кукаат на големо дека не се интегрирани во европските текови, а од друга страна за жива глава не ги оставаат навиките од кај што дошле.
Епа, ја не знам што очекуваат друго. Може чекаат да се оствари сонот на Гадафи за исламска Европа.

Од трета страна, што работат новодоселените Муслимани во ЕУ? Европејците со по едно-две деца едвај сврзуваат крај со крај во прескапата Европа, Муслиманите со по 5-6 деца живеат од една плата. И нормално дека ова нема да резултира со културни, образовани и лојални европски Муслимани, туку со криминалци, расдтурачи на дрога и оружје и нови упоришта на екстремниот Ислам.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Муслиманските доселеници во земјите ширум ЕУ, во очите на Европјаните се закана по културата и безбедноста.

Од една страна, ваквите доселеници кукаат на големо дека не се интегрирани во европските текови, а од друга страна за жива глава не ги оставаат навиките од кај што дошле.
Епа, ја не знам што очекуваат друго. Може чекаат да се оствари сонот на Гадафи за исламска Европа.

Од трета страна, што работат новодоселените Муслимани во ЕУ? Европејците со по едно-две деца едвај сврзуваат крај со крај во прескапата Европа, Муслиманите со по 5-6 деца живеат од една плата. И нормално дека ова нема да резултира со културни, образовани и лојални европски Муслимани, туку со криминалци, расдтурачи на дрога и оружје и нови упоришта на екстремниот Ислам.
Kolku sto e imeto na Makedonija zakana za Grcija, tolku se i muslimanite zakana za EU...

Zosto vo vremeto na Studenata vojna,SSSR i Komunizmot bese zakana za EU i SAD..??


Kaj bea togas blisko istocnite zemji i muslimanite vo Evropa??? Ili togas ne postoeja tie i ne bea zakana, tuku na Mars bea...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.011
Поени од реакции
4.669
:pos2:Побрзо Израел ќе стане муслимански отколку Германија.


Туку јасна е целта на говоров - муслиманите се закана.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Kolku sto e imeto na Makedonija zakana za Grcija, tolku se i muslimanite zakana za EU...

Zosto vo vremeto na Studenata vojna,SSSR i Komunizmot bese zakana za EU i SAD..??


Kaj bea togas blisko istocnite zemji i muslimanite vo Evropa??? Ili togas ne postoeja tie, tuku na Mars bea...
Значи треба да се истребат што побрзо.
 
L

Liberation

Гостин
Kolku sto e imeto na Makedonija zakana za Grcija, tolku se i muslimanite zakana za EU...
Само 400 Егејци кои прибавиле некакви документи дека поседувале имоти во Егејска Македонија, побаруваат 10 милијарди евра обештетување.

Сеедно, името е само име, народот е проблем и закана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom