Мачки (општи дискусии)

K

Kacar

Гостин
Чисто информативно, кога веќе го отворивте прашањето. Некој да не знае колку е стерилизација на мачка?
1300 Кај Јасминкс. Јасминка се наоѓа кај студентскиот Гоце бочнозад зградите . Т.е митрополит теодосиј 149/12.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
МАЧЕ не се дресира тоа тебе ке те надресира како да му слугуваш за кратко :D
Уф уф ме израдува :D,така и мене ми се гледа за сега,но се тешам дека ќе најдам начин.:pipi:
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
12
Поени од реакции
3
Дали сте пробале вашите мачки да ги учите на шоља да вршат нужда и дали е тешко да се научат, гледам на youtube тренингот е скоро 1,5 месец и доста добра техника користат за учење.
 
Член од
24 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
5
Лепотанов е стар 1 година.Пред пола година пробаа да го отрујат меѓутоа со дечкото успеавме да го спасиме.Но како последица остана тешкото дишење.Ветеринарот ни предложи терапија со антибиотици.Едно време прекина тешко да дише но сега пак почна.Ни рекоа да го носиме на рентген во Скопје.Дали некој знае кај има и колку кошта пошо сум од Велес.Иначе името му е Лео. FB_IMG_1491256458533.jpg
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Лепотанов е стар 1 година.Пред пола година пробаа да го отрујат меѓутоа со дечкото успеавме да го спасиме.Но како последица остана тешкото дишење.Ветеринарот ни предложи терапија со антибиотици.Едно време прекина тешко да дише но сега пак почна.Ни рекоа да го носиме на рентген во Скопје.Дали некој знае кај има и колку кошта пошо сум од Велес.Иначе името му е Лео.Прегледај го приврзокот 179255
Анимал Медика, во близина на студентскиот дом Гоце Делчев, телефон: 078299855.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Дали сте пробале вашите мачки да ги учите на шоља да вршат нужда и дали е тешко да се научат, гледам на youtube тренингот е скоро 1,5 месец и доста добра техника користат за учење.
Да да на шоља, пушта вода и си мие раце, кога ќе излезе и готово вика[DOUBLEPOST=1509097813][/DOUBLEPOST]
Лепотанов е стар 1 година.Пред пола година пробаа да го отрујат меѓутоа со дечкото успеавме да го спасиме.Но како последица остана тешкото дишење.Ветеринарот ни предложи терапија со антибиотици.Едно време прекина тешко да дише но сега пак почна.Ни рекоа да го носиме на рентген во Скопје.Дали некој знае кај има и колку кошта пошо сум од Велес.Иначе името му е Лео.Прегледај го приврзокот 179255
Како бе до толку психопати болни да има да трујат мачиња!?
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
12
Поени од реакции
3
Да да на шоља, пушта вода и си мие раце, кога ќе излезе и готово вика[DOUBLEPOST=1509097813][/DOUBLEPOST]
Како бе до толку психопати болни да има да трујат мачиња!?
Другар евети клип па погледај го,јас зборам она што сум го видел.https://www.youtube.com/watch?v=dToG3tMgaRo
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Дали сте пробале вашите мачки да ги учите на шоља да вршат нужда и дали е тешко да се научат, гледам на youtube тренингот е скоро 1,5 месец и доста добра техника користат за учење.
Не е добро да се учат на шоља од неколку причини:
- во спротивност е на нивната природа (секогаш оставаат чисто, односно закопуваат после секое вршење нужда, дури и се срамат ако се случи незгода или немаат друг избор)
- учењето на шоља трае долго време заради првата причина, се учат постапно и со помагала само за да се надмине нивниот инстинкт
- ако се научат на шоља во секое време ќе треба да имаат пристап до шољата (нон-стоп отворена врата од WC и секоја друга врата до WC-то, WC/купатило зафатено од човек (нужда, туширање ...))
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Мали мачиња сакам но никогаш не би чувал мачка дома освен ако не живеам во куќа со двор па да го пуштам и шета каде сака во дворот.

А ова со мочањево во WC шоља ми е тотално глупо. Тоа е како да е обратно па мачкава да го научи човекот да ги користи рацете како нозе.
 
Член од
24 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
5
Анимал Медика, во близина на студентскиот дом Гоце Делчев, телефон: 078299855.
Тнх![DOUBLEPOST=1509574424][/DOUBLEPOST]
Да да на шоља, пушта вода и си мие раце, кога ќе излезе и готово вика[DOUBLEPOST=1509097813][/DOUBLEPOST]
Како бе до толку психопати болни да има да трујат мачиња!?
Кутрото жал ме фаќа кога го гледам како се мачи!Ко најмал член на фамилијата го сметаме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom