Мачки (општи дискусии)

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.865
Поени од реакции
30.568
(не се овие на шурата)

Автоматски споено мислење:

Аман, мачето апекс предатор го нарекуваш Срна... Наместо Убиец, Јадач, Хеј, итн.
Ги заслужуваш сите заебавања. И повеќе! :(
 
Последно уредено:

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Од каде ја купуваш?
Ja земам од пријатели 5 ама последно порачав од Ананас пошо имаше побрза достава.
Оваа ја земав дури беа мали моите и за малите кога се родија: https://prijateli5.com/prodavnica/macina/hrana-za-mace/hrana-za-mace-kiten-i-adult/brit-care-cat-grain-free-kitten-gentle-digestion-strong-immunity-brit-hrana-za-mache-kiten-7k/
А оваа за возрасните: https://prijateli5.com/prodavnica/macina/hrana-za-mace/hrana-za-mace-kiten-i-adult/brit-premium-cat-adult-salmon-brit-hrana-za-mache-adult-losos-8k/
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.115
Поени од реакции
34.911
Ja земам од пријатели 5 ама последно порачав од Ананас пошо имаше побрза достава.
Оваа ја земав дури беа мали моите и за малите кога се родија: https://prijateli5.com/prodavnica/macina/hrana-za-mace/hrana-za-mace-kiten-i-adult/brit-care-cat-grain-free-kitten-gentle-digestion-strong-immunity-brit-hrana-za-mache-kiten-7k/
А оваа за возрасните: https://prijateli5.com/prodavnica/macina/hrana-za-mace/hrana-za-mace-kiten-i-adult/brit-premium-cat-adult-salmon-brit-hrana-za-mache-adult-losos-8k/
И ова е сува храна. А паштети?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
И ова е сува храна. А паштети?
Па кај моиве од паштетите добиваа само пролив и повраќаа. Никогаш не се навикнаа на нив ни на тие од конзерва ни на тие од вакумираните во кеси.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.115
Поени од реакции
34.911
Па кај моиве од паштетите добиваа само пролив и повраќаа. Никогаш не се навикнаа на нив ни на тие од конзерва ни на тие од вакумираните во кеси.
Еве, истото се случува и кај мене. Значи не и штети да и давам само сува храна?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Еве, истото се случува и кај мене. Значи не и штети да и давам само сува храна?
Нема што да штети само сува храна. Јас ги имам веќе две ипол години сум немал проблем дека јадат само сува храна.
IMG_2909.jpeg
IMG_2822.jpeg
IMG_2914.jpeg
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.115
Поени од реакции
34.911
Ете, прашав и на ветеринар, ми кажаа пак истото: ако добива пролив од мократа храна, да и давам само сува. Оваа ми ја понудија:

FB_IMG_1714063725636.jpg

Зедов за проба, па ќе видиме колку ќе ја сака. Ова е веќе петти бренд што го пробувам.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Ете, прашав и на ветеринар, ми кажаа пак истото: ако добива пролив од мократа храна, да и давам само сува. Оваа ми ја понудија:

Прегледај го приврзокот 414381

Зедов за проба, па ќе видиме колку ќе ја сака. Ова е веќе петти бренд што го пробувам.
Oваа ти е полна со житарки шо не е препорачливо за мали мачиња а и општо за мачки.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.915
Поени од реакции
11.378
Ќе ве замолам за помош! Веќе неколку месеци мачката ми има фатено, како што кажа ветеринарот, кожна болест. И' ставија инекции, за кратко малку се намалија раните. У последните недели значително се зголемени и крвјасани. Ја чеша многу, ослабена е и со помалку енергија. Ветеринарот некој период одбива да дојде, а во кола не знам колку ќе можам да ја пренесам.
Кажете лек, апчиња или што да ја правам? Многу ми е мака кога ја гледам вака. Повремено ја чуваме дома, времено е надвор.

Screenshot_2024-05-01-21-55-57-549-edit_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2024-05-01-21-57-54-095-edit_com.miui.gallery.jpg
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
250
Поени од реакции
331
Ќе ве замолам за помош! Веќе неколку месеци мачката ми има фатено, како што кажа ветеринарот, кожна болест. И' ставија инекции, за кратко малку се намалија раните. У последните недели значително се зголемени и крвјасани. Ја чеша многу, ослабена е и со помалку енергија. Ветеринарот некој период одбива да дојде, а во кола не знам колку ќе можам да ја пренесам.
Кажете лек, апчиња или што да ја правам? Многу ми е мака кога ја гледам вака. Повремено ја чуваме дома, времено е надвор.

Прегледај го приврзокот 415215

Прегледај го приврзокот 415216
Пробајте со поквалитетена храна. Без житарки. Нешто од типот на Hills, Bewi cat
и секако обавезно да ја види ветеринар.
Незнам дали сте од Скопје, но доколку сте не треба да се плашите дека ќе ве чини многу пари. Голем дел од ветеринарите кога ќе видат мало дете имаат чувства и често пати наплаќаат и помалку од трошоците што они ги имаат.

Побарајте од некој во близина транспортер и однесете ја. Ако живеете во град слободно можете и пешки.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.923
Поени од реакции
1.445
а во кола не знам колку ќе можам да ја пренесам.
Кога јас можев да ги носам во транспортер до Автокоманда пешки 3км и назад, можеш и ти, со кола, кај сакаш да го однесеш, само купи си пластичен транспортер кафез. Има во ветеринарната во Автокоманда, накај 1600-1800МКД мислам беа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom