Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Зошто полицајците не применија сила денес како врз комитите кога штрајкуваа?
Сите знаеме дека најголема опасност за Македонија се навивачите на Вардар, а не ќелиите на исламистите кои егзекутираат деца на христијански празник.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Зошто полицајците не применија сила денес како врз комитите кога штрајкуваа?
Затоа што некоја џуекла на улица можеш да ја рогаш колку сакаш, ај иди во зоолошка тепај ја пандата да те видам
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Како бе не убијат некој џандар да и дојде памет на ороспијана јанкуловска , и не ме боли ич што и како се десило едно нешто знам соживот со тие гнаси нема и нема да има ! затоа идеме утре јако! 13h пред влада
Ти скроз забеган ли си? Да убиеле џандар? Па оди човече лечи се. До Јанкуловска ти е дојдено. Овде за деца убиени зборуваме, и како да се фатат убијците. Ти политичките фрустрации лечи си ги на друго место. УТРЕ НЕМА ПРОТЕСТ ЗА НАС !!!! ТОЧКА !!!
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Тоа е тоа... Нашите медиуми не лажат, не ебат у здрав мозок. Владата си свирка, затвара очи и ја боли курац за тоа што земјава иде полека у неповрат. Светот па уште помалце го боли курац... Ако Македонија пропадне, а како тргнало најверојатно ќе пропадне, тоа ќе биде само заради внатрешниот трулеж од влади, партии и медиуми што го има тука. А овие кучињава што лаат, само ќе си искористат прилика. Не се они правите кривци, ова гомново од народ што живее тука е кривецот.
Да бевме барем малку асален народ, до сега ќе имаше државен удар и ќе беше сменето се што е предавничко, а со кучињата ќе се постапуваше на друг начин... Ама тоа нема да го видиме зошто самата полиција и војска се ебани у мозок како и тие кои ги командаат.
Европа, европа па европа, преку курот од европа веќе, не гледате дека се тоа е само политичка пропаганда на ова скапаниве партии за да дојдат на власт? Ене ја и Турска не ја примија, па пак е во најголемиот економски подем до сега. Нема европа да не спаси, за нас нема спас, оти коренот на проблемот е во самиот македонски народ.

Едино само македончето може да си се шета гордо знаејќи дека има шлајм на кошулата.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
mozebi ti treba da gi gledas rabotite od poinakov agol! 3 pati montiraa slucaji (barem tie sto gi znaeme nie) mislis ova nemoze da e montirano? vcera vo debata vo alsat m jankulovska neznaese sto da odgovori na prasanjata nitu edno prasanje ne odgovri kako sto treba. naprotiv gi odbegnuvase. nema radikalen islam svesni li ste lugje alooo?!! ne ste vie krivi sekako toa sto ke vi se prenese na scena toa i gledate, a pozadi sto se slucuva pojma nemate!
AKO AKO PRAVETE STO SAKATE NA KRAJOT PRAVDATA KE POBEDI.
ALLAH E NAJGOLEM.
бре што кажа сеа не стресе. Ова е познатат изрека што ја воскликнуваат бомбашите самоубијци пред да се сретнат со девиците?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
mozebi ti treba da gi gledas rabotite od poinakov agol! 3 pati montiraa slucaji (barem tie sto gi znaeme nie) mislis ova nemoze da e montirano? vcera vo debata vo alsat m jankulovska neznaese sto da odgovori na prasanjata nitu edno prasanje ne odgovri kako sto treba. naprotiv gi odbegnuvase. nema radikalen islam svesni li ste lugje alooo?!! ne ste vie krivi sekako toa sto ke vi se prenese na scena toa i gledate, a pozadi sto se slucuva pojma nemate!
AKO AKO PRAVETE STO SAKATE NA KRAJOT PRAVDATA KE POBEDI.
ALLAH E NAJGOLEM.
Баш вчера јас ја гледав емисијата на алсат и не добив таков впечаток!
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
mozebi ti treba da gi gledas rabotite od poinakov agol! 3 pati montiraa slucaji (barem tie sto gi znaeme nie) mislis ova nemoze da e montirano? vcera vo debata vo alsat m jankulovska neznaese sto da odgovori na prasanjata nitu edno prasanje ne odgovri kako sto treba. naprotiv gi odbegnuvase. nema radikalen islam svesni li ste lugje alooo?!! ne ste vie krivi sekako toa sto ke vi se prenese na scena toa i gledate, a pozadi sto se slucuva pojma nemate!
AKO AKO PRAVETE STO SAKATE NA KRAJOT PRAVDATA KE POBEDI.
ALLAH E NAJGOLEM.
Аха, нема да... Сигурни и оние што протестираа во такви маички и со такви знамиња не се Албанци, туку ние самите и тоа го монтираме...Самите пароли и извикувања на протестиве не никако не говорат дека има радикален ислам, тоа ние така си монтираме се...
Не ми се верува што читам. Барем реални бидете ако ништо друго.
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
mozebi ti treba da gi gledas rabotite od poinakov agol! 3 pati montiraa slucaji (barem tie sto gi znaeme nie) mislis ova nemoze da e montirano? vcera vo debata vo alsat m jankulovska neznaese sto da odgovori na prasanjata nitu edno prasanje ne odgovri kako sto treba. naprotiv gi odbegnuvase. nema radikalen islam svesni li ste lugje alooo?!! ne ste vie krivi sekako toa sto ke vi se prenese na scena toa i gledate, a pozadi sto se slucuva pojma nemate!
AKO AKO PRAVETE STO SAKATE NA KRAJOT PRAVDATA KE POBEDI.
ALLAH E NAJGOLEM.
Секако дека Јанкуловска нема да одговири на секакви прашања, особено оние што се во интересн на истрагата!!!! Многу ти е јасно тебе... но најдобро ќе биде да се почека да си почне судењето па потоа ќе се види кој молчел, а кој тогаш ќе молчи! Инаку за тоа дали Алах е најголем, хм... Ќе видиме на Денот после деновите. А до тогаш најголемо е срцето на човекот што верува во Вистината и кој ја живее низ сељубовта, семилоста, седобрината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom