Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

С

Сибињанин Јанко

Гостин
Prequel : Палење цркви, меѓуетнички тепачки по Скопје, Тетово и други градови.
1. Излегоа информации дека во Липково и околината имало униформирани лица. Ни истрага ни ништо МВР веднаш демантираше.
2. Пред некој ден соопштение и закани на т.н. АНА за повторно активирање на терористичката организација.
Кулминација убиени Македонци. Класична ликвидација, пукано од позади најверојатно од повеќе лице. Видеото на кое што месните жители велат дека Албанците го сториле масакрот не емитовано во целост на Сител. Ваљда да заташкаат.

Мање више истата тактика од Косово пред 10-15 години. History repeats itself. Само некој при очи се прави слеп.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
до сега требаше да има 200 минимум приведени од другари до некој што ги погледал на криво.требаше да има рации во секоја кука минимум 10 км радиус блокади низ целата земја со претреси....но ова е само мислење може во мвр имаат друг метод
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Не треба да се отвараат вакви теми, очигледно служат само за глупи шпекулации и празнење на негативната енегргија ебаве дегените(n)
Ако имате нешто паметно да пишете пишите, ако не оставете ги луѓето да почиваат во мир:(
Батка ај одмори малце, па тоа се деца до 19 години и семеен човек 42 години, тоа се вика МАСАКАР!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Се молат Албанците да не коментираат на темава !!!! Додека не се докаже дека ова не е нивно дело не смеат да имаат пристап тука и да ми се праат паметни со нивните размислувања.
Секој си има право на свое мислење погрешнио исправно небитно. Колективна одговорност заради нечија национална припадност е глупост голема.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.503
Тоа е тоа, секаде се дешаваат вакви работи. Сигурен сум дека у ваков случај нема да остане неразрешен. Се надевам дека не е меѓуетички, таман се смирија работите.
Се дешаваат у Палестина и у Ирак.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Не треба да се отвараат вакви теми, очигледно служат само за глупи шпекулации и празнење на негативната енегргија ебаве дегените(n)
Ако имате нешто паметно да пишете пишите, ако не оставете ги луѓето да почиваат во мир:(
Треба да има вакви теми....и треба уште 10 теми во врска со ова да се отворат ...нели телевизиииве се праат умни и не го известуваат народот за масакрите што се случуваат
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Батка ај одмори малце, па тоа се деца до 19 години и семеен човек 42 години, тоа се вика МАСАКАР!
Остај со некои тука како се истакнува филозофски у пм
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Убиени , не масакрирани се 5 македонски деца од страна на група Албанци, и МВР сега што и да каже изгубила веќе верба од народот. Каде се сега тие што коментираа за тоа дека настаните се политички, епа не се туку националистички се и бараат војна, нека не ми кажува некој дека не сакаат војна. Само дали ќе се правиме наудрени и овој пат и ќе не заебаваат политичарите проклети.
I jas toa go velam .... sakaat da naparvime vojna, i nogu dobro e jasen izhodot.Nov ramkoven, vo koj sto kje treba da se podeli makedonija.Neli toa sakaat, golema albanija Teuta Arifi si go kaza toa ped 2 meseca.No za da se stigne do tamo treba da ima zdravo klanje.Tocno toa sakaat.Tocno zatoa i MVR ne ne brani oti se e dogovor.Se dodeka MVR se pasivni se diga pritisokot kaj narodot.Oti ako sega zastanat na nasa strana MVR, celiot plan za golema albanija kje bide oteznet.MVR kje bidat pasivni se dodeka ne izbuvne narodot i togas kje recat demek kje zastanat na strana na narodot (vo 5 do 12), kje prodolzi vojnata 10 dena i ajdeeeee nov ramkoven vo koj kje kazat deka NE ODI VAKA kje mora da se deleme.Povekje od jasno e ... No toa si e moe mislenje.Strav me e da go kazam da ne me lincuvat tuka, ama mene taka mi izgleda.MORA da ima vojna, se gleda deka toa go sakat.Kade i da si vo svetot ubieni 4 mladi deca na takov (voen) nacin egzekutirani, znaci deka nekoj zdravo i konkretno provocira so edna jasna cel NOVA VOJNA od koja kje ima nov ramkoven.Kako sto kazaa.Kje pocnat so ofanzia ANA vo 3 drzavi.Nie sme prvi na udar oti kaj nas naj lesno se prodadoa politicarite.Sto se da receme 12 milioni (pari od droga/oruzje/organi/prostitutki) od albanskite bosovi, podarok na naste politicki vrvovi.NISTO!!!No za taa smetka kje ima nov dogovor...
Si kazuvam mislenje... ne me pcuvajte ve molam ;)
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Аххх овие телевизиивеееееееееее први би ги запалил кога ги убиа оние во Гостивар најавните вести беа: убиени се две МОМЧИЊА..... уште да заплачат, а сега јавуваат како најдени се 5 БЕЖИВОТНИ ТЕЛА!!!!!!!!! Ахх Македонецот до кога ќе пати!!!!!!!!!

Треба протест пред парламент како во 2001!Ке пратам ако има одам одма!
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Господ да ни даде сила да ги издржиме стокиве во земјава. Срамно е што македонецот попрво ќе си го даде детето свое да му го убијат отколку да се реши да ги земе работиве во свои раце. Луѓе вразумете се со нив нема ЖИВОТ. И ви кажувам ќе има војна после Чикаго!
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Prequel : Палење цркви, меѓуетнички тепачки по Скопје, Тетово и други градови.
1. Излегоа информации дека во Липково и околината имало униформирани лица. Ни истрага ни ништо МВР веднаш демантираше.
2. Пред некој ден соопштение и закани на т.н. АНА за повторно активирање на терористичката организација.
Кулминација убиени Македонци. Класична ликвидација, пукано од позади најверојатно од повеќе лице. Видеото на кое што месните жители велат дека Албанците го сториле масакрот не емитовано во целост на Сител. Ваљда да заташкаат.

Мање више истата тактика од Косово пред 10-15 години. History repeats itself. Само некој при очи се прави слеп.
Точно имаше на вести за терористи од Косово ама неможам да ги смислам овие од МВР дегенерија, абе невидено колку се прават глупи или незнам што да кажам. На сред Велигден масакар направија, тотална провокација. Нека почиваат во мир загинатите.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ова не верувам дека е убиство во афект туку е направено од некој кој навистина го мрази децава од некои причини и е ладнокрвен убиец.
Чудно е малку што постариот човек е оставен малку понастрана од лешовите кога останатите педантно ги наредил еден до еден, можеби убијците (не верувам дека е дело на еден човек) сакале да остават порака дека тој е убиен како колотерала за да не ги идентификува убијците или пак нешто им попречило во моментот кога сакале да го спаковаат и него.
Мислам дека ќе се реши брзо ако се работи за некаква пресметка помеѓу криминални групи по сослушување на најблиските нивни другари.
Можеби ќе потрае ако е некаква меѓуетничка пресметка се додека не се транспортираат во Косово убијците на безбедно од страна на сонародниците. :tapp:
Како и да е треба да се разреши најбрзо што можи случајот и да казнат со најголеми казни убијците. Ова е болна работа без разлика која и да била причината за убиствата.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
I jas toa go velam .... sakaat da naparvime vojna, i nogu dobro e jasen izhodot.Nov ramkoven, vo koj sto kje treba da se podeli makedonija.Neli toa sakaat, golema albanija Teuta Arifi si go kaza toa ped 2 meseca.No za da se stigne do tamo treba da ima zdravo klanje.Tocno toa sakaat.Tocno zatoa i MVR ne ne brani oti se e dogovor.Se dodeka MVR se pasivni se diga pritisokot kaj narodot.Oti ako sega zastanat na nasa strana MVR, celiot plan za golema albanija kje bide oteznet.MVR kje bidat pasivni se dodeka ne izbuvne narodot i togas kje recat demek kje zastanat na strana na narodot (vo 5 do 12), kje prodolzi vojnata 10 dena i ajdeeeee nov ramkoven vo koj kje kazat deka NE ODI VAKA kje mora da se deleme.Povekje od jasno e ... No toa si e moe mislenje.Strav me e da go kazam da ne me lincuvat tuka, ama mene taka mi izgleda.MORA da ima vojna, se gleda deka toa go sakat.Kade i da si vo svetot ubieni 4 mladi deca na takov (voen) nacin egzekutirani, znaci deka nekoj zdravo i konkretno provocira so edna jasna cel NOVA VOJNA od koja kje ima nov ramkoven.Kako sto kazaa.Kje pocnat so ofanzia ANA vo 3 drzavi.Nie sme prvi na udar oti kaj nas naj lesno se prodadoa politicarite.Sto se da receme 12 milioni (pari od droga/oruzje/organi/prostitutki) od albanskite bosovi, podarok na naste politicki vrvovi.NISTO!!!No za taa smetka kje ima nov dogovor...
Si kazuvam mislenje... ne me pcuvajte ve molam ;)
Знам и Македонците сите сакаат војна (освен продадените овци), сите сакаат војна за конечно решавање на состојбата едноставно војна без ограничувања, тотална војна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom