Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
282 страни тема, 280 од нив се за македонско-албански-незнамкакви тензии.
мислам дека нема никаква информација за националноста на напаѓачите? од каде тој заклучок дека е ова меѓуетничка пресметка?
тензијата си ја создавате сами, ставате бибер кај што немора да има :)
националноста на напаѓачите може да не е никаков фактор во случајов. можда е некој македонски комшија, who the fuck knows.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Незнам како ве служи меморијата, но јас се сеќавам дека Албанските терористи во Косово правеа вакви масакри врз српското цивилно население(најчесто по селата), откако српската полиција и армија потполно се повлече од територијата на Косово во почетокот на јуни.1999 !
Се сеќавате на оној масакар кога беа масакрирани ми се чини беа 11 или 13(така нешто) српски селани, додека си ја жнееле нивата, таму во некое српско село на Косово беше, не ми текнува името, а вакви масакри како што имам гледано на ЈуТјуб имало и во Хрватска уште пред званично да почне војната и тоа врз српското цивилно население(особено по селата) !
Мене само на Сребреница ме асоцира начинов. Ги симнуваа од камион, ги строеа и ги пукаа.
 
D

dystopian

Гостин
Што се случува бре, седам на компјутер и повторно слушнав пукотници во далечина... Да беше било кој друг ден воопшто не би се замарал али ништо чудно и за ова да гледаме на вести.

Од Чаир ве известува дистопијан.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
282 страни тема, 280 од нив се за македонско-албански-незнамкакви тензии.
мислам дека нема никаква информација за националноста на напаѓачите? од каде тој заклучок дека е ова меѓуетничка пресметка?
тензијата си ја создавате сами, ставате бибер кај што немора да има :)
националноста на напаѓачите може да не е никаков фактор во случајов. можда е некој македонски комшија, who the fuck knows.

Замисли си ваков пост да прочитаат тие што се засегнати со ова. Мене ми се сере од повици да замижиме само да има Мир, а не пак на тие што изгубија деца. Одма ми доаѓа порив да ја земам правдата во сопствени раце.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
- Колегите кои најдиректно работат на случајот ме информираа дека има сериозен напредок. Профилот го утврдивме, но не би оделе со детали, зашто ни е потребно време да ги провериме материјалните докази собрани на терен. Но и заради комплексноста и заради некои хемиски анализи кои бараат одредено време, потенцираше Јанкулоска.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Замисли си ваков пост да прочитаат тие што се засегнати со ова. Мене ми се сере од повици да замижиме само да има Мир, а не пак на тие што изгубија деца. Одма ми доаѓа порив да ја земам правдата во сопствени раце.
не спомнав мижење, никаде. кога ќе се дознае кои се убијците, сигурна сум дека по нив ќе се мава со големи камења без разлика на националноста, верата, што и да е.
само не ја гледам потребата за шпекулации во моментов, кога ништо од ништо не се знае.
долевање масло на огнот, со мала можност долевањето да е на погрешен оган.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Biljbilj08 Ок мислев таков да им бил планот, а да сметаме дека постариов човек само посведочил.. А и добро што ме корегира, зошто ненамерно го забораваме постариот човек :(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Мене само на Сребреница ме асоцира начинов. Ги симнуваа од камион, ги строеа и ги пукаа.
цццццццццц грешка си, во Сребреница како што гледав по видеава на Јутјуб никаде не ги спуштаат од камиони, туку таму ги тераат да трчаат низ шума па кој избега ОК, а кој не...
Во Сребреница ги пуштија да одат преку планина до Тузла, некои стигнаа во Тузла, а некои не .......... тие неколку илјади беа утепани по патот низ шумата, на видеата се гледа како Србите пукаат оддалеку(на ќоро) по планината !
Овој масакар(Смилковско ез.) личи на масакрите на УЧК во Косово, кои ги правеа врз српското население(најчесто селани) откако српската армија и полиција потполно се повлекоа од покраината во почетокот на јуни.1999, како и на масакрите врз Србите во Хрватска, уште пред да почне званично војната !
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
не спомнав мижење, никаде. кога ќе се дознае кои се убијците, сигурна сум дека по нив ќе се мава со големи камења без разлика на националноста, верата, што и да е.
само не ја гледам потребата за шпекулации во моментов, кога ништо од ништо не се знае.
долевање масло на огнот, со мала можност долевањето да е на погрешен оган.
Абе и без нашите шпекулации, во Радишани на големо се збори дека Албанци се извршители. Алоооо. Ваква изјава е замижување на ситуацијата, а не на фактите. Редоследот на настаните укажува убиство со етнички караткер (без разлика дали е или не е). И најверојатно тој што го нарачал убиството сакал да го прикаже како такво. Ако некој сака да фингира меѓуетнички конфликт, со повици на мир ќе го спречиш??? АЛООООООООО. Ако сака ќе има нова егзекуција и нова и нова. Со мижење нема да ги спречиме, туку ќе ги предизвикаме уште повеќе.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
Што се случува бре, седам на компјутер и повторно слушнав пукотници во далечина... Да беше било кој друг ден воопшто не би се замарал али ништо чудно и за ова да гледаме на вести.

Од Чаир ве известува дистопијан.
cekaj be sho zborash objasni
--- надополнето: 15 април 2012 во 21:03 ---
eve tie sho se interesiraat kako izgleda patot do ezeroto so se video http://vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=36&egId=6&eventId=48628
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Незнам како ве служи меморијата, но јас се сеќавам дека Албанските терористи во Косово правеа вакви масакри врз српското цивилно население(најчесто по селата), откако српската полиција и армија потполно се повлече од територијата на Косово во почетокот на јуни.1999 !
Се сеќавате на оној масакар кога беа масакрирани ми се чини беа 11 или 13(така нешто) српски селани, додека си ја жнееле нивата, таму во некое српско село на Косово беше, не ми текнува името, а вакви масакри како што имам гледано на ЈуТјуб имало и во Хрватска уште пред званично да почне војната и тоа врз српското цивилно население(особено по селата) !
Па кој нема муда ќе иде у планини со пушки индиректно ќе се бори и ќе напаѓа недолжни цивили мажите се гледаат очи во очи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom