Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
претходно напишав и пак ке напишам.
каква информација барате.
за што ви е уствари.
сакате војна?? вие ке излезите да се борите??
и на кој му треба тоа.
не треба јавноста се да знае а и нема потреба.
знаете што би се случило ако работата излезе од контрола?
нема тогаш сакам нејкам, нема тогаш јас бев јас не бев.
спремни сте тој товар да го превземете???
мислите сите албанци под услов ете да беа албанци сторителите на делото, им се војува. ама нема да имаат избор, нема да имаме ни ние.
затоа пак ве прашувам какви информации сакате??
не свативте само пред некој месец со тоа информациите за влакно се избегна поголема глупост. и за што??
според мене следна информација што би сакал да слушнам би била отприлика вака.
во тешка сообраќајка или несреќен случај или нешто што неможе директно да се поврзе со случајот ,неколку лица го загубија животот. толку.
па после кој свати свати, кој чита меѓу редови ке знае за што се работи.
и правдата задоволена, и дадено до знаење дека тоа нема да се толерира( ке си знаат тие за кој се однесувало) и без многу прашина. тивко .
и сите среќни и весели.
вака само можи да пукни тиквата и уште многу мајки да плачат.
па сега видете дали е паметно да протечат информации кои не треба да протечат и кои обичниот граѓанин и не би ребало да го интересираат без разлика на националност.
сега кој ме свати добро, кој не ме свати пак добро.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Абе сеуште не сфаќате 2012 година , крај на македонија т.е поделена македонија , џабе ли го истакнасва транспарентот во косово за време на фудбалски натпревар , и тоа нарачано од ДУИ кои викав дека било "акција-реакција" зашто сме ги навредували ..... јас мислам дека нема да има војна , одма ќе се поделиме , зашто па ете имаме полицајци албанци , војници албанци , ние неможеме на 2 фронта да се бориме , искрено несакам македонија да се подели ! Сочувство и од мене !
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Чии странски агенти? Руски, американски, српски, албански, кинески, грчки? Биди прецизен...

И која корист ја има таа држава доколку ова е нејзино дело?
француски бато, француски. Баш оние што требаше да ги спомнеш ги испушти... мада сомнежот е поголем дека се животните... овие нашиве, а и ова првото со платеници не смее да се исклучи.
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Ок е се, ама тие не се осудени онака...Ако не се криви за овој случај, криви се за други 100. Значи сепак не се осудени без причина...
Ок бе душо, тоа е ок, добро што ве толерираат во форумов колку да се одржи бројката и да се изрази карактерот на вентил во животот. Но дали се читаш што пишуваш? Дали го разбираш тоа што си го напишала?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Види, блиската историја покажува, дека позади едно вакво злосторство може да стојат Албанци. Ако грешам ќе се извинам, но тоа што толку луѓе толку отворено се сомневаат(не само во Македонија, туку во регионот и дури и во Германија), говори за тоа на каков глас се Албанците. Значи самите они се криви ако грешиме. Они го изградиле таквиот имиџ.
Сомнеж и доказ исто е???
 
Член од
9 јули 2010
Мислења
75
Поени од реакции
48
Па на повеќето телевизии на вести ја имаше оваа изјава...плус провери Кирилица.
Јас ја видов изјавата на министерката и такво нешто не беше кажано. Да не тресеш?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Немојте да ја очекувате вистината да излезе во јавност.Овде има можност да постои меѓуетничка тензија ‘‘ПЕЈБЕК‘‘ ,а полицијата би требало да ја замачка работата и да излезе со некоја изјава:Рибарот бил нарко дилер,а децава работеле за него,настанала караница поради долг на пари во која сите на некој на начин посегнале по нивните оружја и се направиле решето...‘‘
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Абе сеуште не сфаќате 2012 година , крај на македонија т.е поделена македонија , џабе ли го истакнасва транспарентот во косово за време на фудбалски натпревар , и тоа нарачано од ДУИ кои викав дека било "акција-реакција" зашто сме ги навредували ..... јас мислам дека нема да има војна , одма ќе се поделиме , зашто па ете имаме полицајци албанци , војници албанци , ние неможеме на 2 фронта да се бориме , искрено несакам македонија да се подели ! Сочувство и од мене !
Еве уште еден прдеж. Успеаја да ви имплантираат таква логичка конструкција и резонирање, што секогаш кога Македонец ќе биде убиен/натепан тоа мора да го сторил Албанец, и обратно. Еј ум, ум.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
И тебе ти дава за право сега да дијагностицираш дека Албанците се убијците на петте лица а?
Не ми дава право, туку само натаму ми оди паметот од прилината што ја кажав, тоа е вашиот начин на живот за жал, тоа е вистината во Македонија, за жал. Тоа се нашите сограѓани за жал. Тој имиџ вие сами си го изградивте.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
сите експерти на форумов се бре бре ... треба оперативен штаб од тука да состават ..

Па може и треба! После конфликтот во 2001 си слушнал за некаква рација во потрага по заостанато оружје од конфликтот?Јас не. Освен Планинска Бура која небеше рација ами акција, ништо не се направи.На изјавите дека пак во Македонија има паравоени формации велат - лажат нема врска, шпекулации. Зошто неможам да им верувам некако? Да не беа истите изјави од 2001?Лажат , па испадна дека не лажат....
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.985
Поени од реакции
14.087
Франција .... Саркози и неговата љубов кон Македонија, дешавката со Борис Трајковски, замешани француски војници ...
француски бато, француски. Баш оние што требаше да ги спомнеш ги испушти... мада сомнежот е поголем дека се животните... овие нашиве, а и ова првото со платеници не смее да се исклучи.
Која корист Франција има од ова? Што сака да постигне?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom