Мартинки

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
Ajde edno prasanje. Dali nekoj znae kade mozat da se najdat Martinki(dr.martens po moznost D:)

Edna slika za site ljubiteli D:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
научи правопис.

имаш во конверс во гтц, од 4500 нагоре - шитови невидени и имап Др. Мартинс во Мавровка официјално.

јас лично пошутем Командос со бела врвка. S.S. /
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Матинки? ОМГ. Dr. Klaus Marten бог да го прости се превртува во гробот сега...:pos2: Инаку не се произведуваат повеќе. Последниот модел е направен во 2003. Ако имаш среќа ќе најдеш некаде но по цена 10 пати повисока од нормалната која беше од прилика 8,000 денари.
А ако ти е за фалсификат ги имаш во ГТЦ и во Мавровка за цена од околу 4000 денари.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Моментално не се продаваат во Македонија Dr.Martens никаде, само по нарачка во одредени дуќани или на старо. Порано имаше во Артурс продавниците и беа од 4000 и нешто до 7000 и нешто, зависи од моделот. И не се произведуваат повеќе во Англија, туку во Кина, Индонезија итн итн...
 

Mason_Petrarka

Servant of Morgoth
Член од
19 декември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
23
секси е ова „патика“ :))) и да ви кажам искрено многу боли по чело и дупки прај.. лично искуство.. иначе имам едни стари од стариот од швиден купени и ко шо му кажал вујко му за цената да не се секира така на овај келешо стар косици му испораснаја за 2 секунди.. наводно се др. Мартинс.. во бт тешко да се најдат.. многу тешкоо.. иначе се квалитет.. овие шо ги иам од стариот се 20тина год стари и немат ниедна гребнатинка а се скапени од носење.. е са или татка многу педантен или тија квалитет.. што се може.. :)
 
M

M del Mar

Гостин
во метал шоп т.е инфлуенс во лептокарија мислам дека има :helou:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Во Струмица нема! :wink:
проверено е пред некој ден јас барав
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Оригинал мартинка само по порачка од странство.:toe: Другарка зеде за 7.000 плус патот.:smir:
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Јас имам од 2001 година, AIRWAIR ги купив 6100 денари. Превртена кожа. Имав претходно обична. Пукаат по страните и се фрлаат. Превртена кожа Мартинки се закон.
Ги носам редовно и се СКРОС нови. Сеуште мирисаат на ново. А со нив по концерти сум одел, будалеења, секојдневно носење...и тепање по мраз.

Оваа чизма не е за снег! Се лизгаат како сапуни на мраз!


Сега каде има? Не знам.

Еве слики од оригинал мартинс



 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Најдобрата чизма што некогаш сум ја носел, уште ми се здрави на изглед ама пропуштаат вода. Чизма што сум ја активно сум ја носел 4 години (инаку се друго што сум го носел е максимум 2 години), И кажете како е процедурата за набавка на оригинал и каде може да се најдат оригинал, за вакви чизми за пари не прашувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom