Мали нешта..

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дали ги сакате малите нешта во една врска?Дали се радувате кога ќе добиете неочекувано порака од вашиот сакан,дали се чуствувате убаво кога без најава ќе ви се јави само за да ве чуе,или ќе ви даде подарок неочекувано?Дали вие ги практикувате истите?Ако ве служи сеќавањето опишете некоја ситуација во која тие т.н.мали нешта биле присутни и сте се чуствувале исполнето:)

п.с.не видов слична тема на оваа,но ако има простете:smir:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
епа сепак тие можеби изгледаат мали нешта ама уствари се мнoгу големи...
и многу јасно дека сите ги сакаме:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кој се јавува со најава? :nesvest:
Е па се мисли ваљда кога ќе каже едниот на другиот : Еј утре ќе ти се јавам.:)

Инаку највеќе ги сакам тие мали работи, најубави се и уживам во нив. Особено кога ќе добијам порака кога најмалку очекувам и некои такви ситници кои покажуваат дека мисли на мене.

Додуша мислам дека тие мали работи се најприсутни на почетокот на врската, после некако се намалуваат. Ова од мое искуство, може понатаму ќе се уверам во спротивното.:)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Ако ве служи сеќавањето опишете некоја ситуација во која тие т.н.мали нешта биле присутни и сте се чуствувале исполнето:)
Секоја порака со два збора те сакам... Доволно е за да една личност биде среќна и исполнета. Многу пати ми се има случено ова и секој пат сум насмеан до уши, а душава ми е полна. Малите нешта се оние кои ја прават голема врска прекрасна :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
и те како ми се допаѓаат, поради тоа што ја потврдуваат и докажуваат љубовта, така кога сум изнервиран од време на време, преоптеретен со школо, проблеми со другари/ки ми помага да се насочам на нешто што вреди- љубовта !!!
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Малите нешта за мене претставуваат нешто најубаво.Најмногу се радувам кога така изненадно ќе направи нешто партнерот за мене.Една порака пратена во негов стил или пак ѕврцкање за да ме чуе ме исполнуваат максимално.Од моја страна се трудам да ги практикувам ама малце тешко ми оди:kesa:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
I jas mislam deka site nie se raduvame na mali svari, tie ja ispolnuvaat vrskata.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
дали се чуствувате убаво кога без најава ќе ви се јави само за да ве чуе,или ќе ви даде подарок неочекувано?
Зар некој најавува подарок или телефонски повик? Праќа смс, за 5 минути ќе ти се јавам, спреми се. Или, делувај изненадено, утре поклонче ќе ти дам. :tv:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Е па се мисли ваљда кога ќе каже едниот на другиот : Еј утре ќе ти се јавам.:)

Инаку највеќе ги сакам тие мали работи, најубави се и уживам во нив. Особено кога ќе добијам порака кога најмалку очекувам и некои такви ситници кои покажуваат дека мисли на мене.

Додуша мислам дека тие мали работи се најприсутни на почетокот на врската, после некако се намалуваат. Ова од мое искуство, може понатаму ќе се уверам во спротивното.:)

Site gi sakame tie mali nesta koi ne pravat neizmerno srekni i ni go pravat denot poubav.Inaku Crazy ako e goelma ljubov sekogas se slucuvaat tie mali nesta.A ova e od moe iskustvo i se nadevam deka eden den ke se uveris vo toa:helou:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Значи ај да расчистам нешто во врска со мојот пост погоре..Кога мислев ненајавено..мислев повици во 9 саат сабајле додека вие спиете,тој/таа да ве разбуди со нејзината/неговата желба за добро утро,ненајавено да ти се јави да ти каже дека мисли на тебе или само да ти ги каже оние два збора.На тоа мислев инаку,не ми беше поставен примерот за потсмевање.Можеби погрешно сум го поставила,но ете се надевам ви разјаснив:smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Jas gi obozavam obozavam tie mali nesta t.e. vnimanie. Najmnogu se raduvam koga ke dobijam ruza i to me fascinira, a i jas znam da go iznenadam nego prijatno sekako. :smir:
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Според мене малите нешта не прават вистински да се чуствуваме среќни во животот.
Повеќе ми се допаѓа да ми се случуваат почесто мали нешта, отколку поретко големи нешта.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
мислев повици во 9 саат сабајле додека вие спиете,тој/таа да ве разбуди со нејзината/неговата желба за добро утро...
Ако ме разбуди во 9 сабајле со повик дур сум у најсладок сон, поверојатно е да ме изнервира, отколку да ме израдува. :icon_lol:

Инаку да, како и сите смртници, и мене ме радуваат мали романтични нешта во знак на внимание. А кој не сака внимание, кога сите сме его-кучки, more or less? :icon_lol:
Кога сме заљубени, бараме и наоѓаме значење и во најбезначајни мали нешта, така што не е тешко да се израдуваме или да се почувствуваме сакано. :)

И јас сакам да ги приредувам... Некогаш повеќе од чиста желба, отколку со намера да му укажам внимание... Убави работи се тоа. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom