Мали нешта..

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
сите сте запнале со материјални нешта бе.. не сфаќам..
јас обожавам ненадејна прегратка, ненајавена посета, бакнеж додека спијам и слично..
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ја ке си го кажам само она што ми стои у топик на МСН

" маЛите Нешта гО пРават животОт уБав " :icon_bigg
а ќе додадам само дека според мене се посебно слатки и значајни во една врска
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
ја ке си го кажам само она што ми стои у топик на МСН

" маЛите Нешта гО пРават животОт уБав " :icon_bigg
а ќе додадам само дека според мене се посебно слатки и значајни во една врска
А ми се свиѓа, особено поради гОлеМИте и МалИте БукВи.


Он: секако дека ми значат, n-пати(математичар а?) повеќе од на пример извештачените скапи подароци со кои се мисли дека ќе се придобие повеќе љубов и внимание. Добро, за вниманието можеби и ќе се придобие кај пониско моралните.:back:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Малите нешта знаат добро да ја рамрдат монотонијата во љубовниот живот. Мое мислење е дека без нив љубовта би била само формалност. Се трудам со малите нешта да покажам колку навистина личноста ми значи, затоа што верувам дека далеку поубаво би се чувствувала кога таа е во мислите на некого. Но, има и лош исход од ова а тоа е да се биде здодевен правејќии ги малите нешта нон стоп. Затоа за се` треба мерка.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Се разбира дека ми значат.
Ми значат оние прегратки кои ме тераат едноставо да му заспијам во рацете.Да се потпрам на градите да слушам како му чукат забрзано срцето и како дишит.:back:
Ми значи кога ми кажува убави зборови.
Ми значат тие убави утра во ниедно време сабајле шетајќи се покрај езеро.
Ми значит грижата за мене.
Многу поголемо значење придавам кога седеше со мене на дождот,моментите кога се глупиравме со снегот него поклоните.
Едноставо среќна ме прават тие секојдневни нешта за кои не е потребен многу труд,а сепак ме креваат на 7мо небо.
 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
Тие мали нешта се всушност најголеми...многу ми значат и бидејки знам колку вредат често ги практикувам...многу ми значи кога ненадејно ке ме посети,кога недоговорено ке ме чека пред факултет или пак онака размуабетени силно ке ме гушне и бакне...тоа многу често се случува...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
најмногу се радувам на ситници мојот тип не праќа смс не е по тоа и една вечер ми прати смс со добра ноќ најубаво да спиеш тоа ме израдува како кузнај што да направил од среќа па неможев после да заспијам:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom