Мала помош/информација.

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
за обичен праев муабет, тој беше некаде 1000 денари 12ипол квадрати, поточно 25 табли по пола квадрат... стиродурот во секој случај ти е поскап, незнам цена да ти кажам
Охоо, значи некаде околу 5000-6000 илјадарчиња ке ме фати само стиропорот, башка лепаци,летови,мрежи и сл, се насе ке ме фати околу 10.000 илјадарчиња.
Сепак поефтино те фаќа малтер, 1 кубик песок-1300-1400 денари, 3-4 вреќи цименто 1200 денари, 150 кг вар, 3 вреќи од по 50 кг(вреќата ти е по 180 денари) 540 варот.
Се насе вкупно ке фати околу 3500 денари.
Во споредба со се друго ти е нај исплатлива работа, ем ке биди ептен цврсто, ем поефтино само заебано е дур го измалтариш-израмниш :(
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Ај сеа да ми кажи некој цени на ЦЕФКИТЕ- ОДВОД/ДОВОД

Ми требаат едно 8-9 метра пластични-бели цефки за довод.
И едно 6-7 метри одвод- од нај тесните тефки.
 
F

Flatter

Гостин
Ај сеа да ми каже некој цена за ова ај сеа за она... Што е ова, на продавница да не ти личе форумот ? Да се информираш за нешто што не го знаеш ајде да разберам ама да прашуваш за цени кој ти се јавно достапни на интернет и локално само со едно пребарување на гугл...

Што сте мрзи се секаде на готово. Требало тоа време да се растрчаш/распрашаш по продавниците за одвод а не овде да прашуваш...


Како и да е од 2013 е темата... А инаку си направил лоша грешка тоа време што си го раскопал малтерот на ѕидовите.... Можело си само на нив директно абриб....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom