Мала помош за влез во програмирање

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.363
Поени од реакции
4.718
...програмерскиот мајндсет е клучниот фактор за успех.Се додека не ги склопиш делчињата од мозаикот наречен програмирање само ќе гребичкаш по површината и тоа се гледа и во кодот кај таквите што мислат спротивно.Сосема е сеедно кој програмски јазик почнуваш да го учиш кога влегуваш во тој свет :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom