Макро фотографија

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.910
Поени од реакции
31.249
Една напомена, макро фотографија е фотографија каде сликаното е поголемо на слика од колку во природа. Обично се сликани од екстремна близина. Од горе поставените фотографии ретко која е вистинско макро
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.222
Немам ич познавање во фотоапарати, техники на сликање, па и моево нискобуџетно апаратче не е дека најдобро го владеам (Canon PowerShot A2300), а да не зборувам тек за фотошоп итн :) :) :)
Бетер од аматер ако има, тука сум. Затоа бидете нежни :pipi:

Три скоро исти слики, не се ,,пипнати,, како што излегоа од апаратче така.
IMG_3640.JPG

На вторава морав да и менувам големина (што значи и квалитетот и е почкљ) оргиналната е 2.5мб, оваа е нешто помалку од 1.
IMG_3644edit.jpg

Оваа исто така е намалувана, од 3.5 на помалку од 1.

IMG_3645edit.jpg

И за крај, благодарност до белата рада што стрпливо позираше :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
За прв пат ја приметив темава,и ми дојде интересна. па решив да се испробам и јас.
Цвеќето е направено пред некоја недела, без да знам за макрово, а другите две денес.
Знам дека не сум баш нај, нај, али важно пробав
Cveke.JPG
Cigari.JPG
Penkalo.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom