Македонци насекаде од светот јавете се овде

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Принцезичка, 28 јануари 2011.

 1. Принцезичка

  Принцезичка courage is contagious

  Член од:
  12 декември 2008
  Мислења:
  1.556
  Допаѓања:
  347
  Забележав дека има бајаги членови кои живеат надвор од Македонија . Па ја отварам темава да си направите муабет како е таму, искуства , па ако некој член се погоди да живее таму да се најдете итн

  ( најдов и теми отворани за неколку места)

  Мелбурн
  Детроит
  Дубаи
  Канада
   
 2. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.967
  Допаѓања:
  1.046
  Убава тема ова...да прашам, некој Кајганџија во Сиднеј да не има заталкано случајно? Ми се прави некоја мини собиранка в туѓина :)
   
 3. Dreamylicio

  Dreamylicio

  Член од:
  10 јануари 2010
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  55
  Швајцарија, кантон Aargau, град Spreitenbach. поздрав од таму и ако имат некој шо живејт Spreitenbach или во близина, тука сум за дружење:):salut:
   
 4. mandak

  mandak матапрчо

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  519
  ами поздрав од ДУБАИ т.е од ЈЕС ИСЛАНД измегу дубаи и абу даби па ако сте за кафе муабет ве очекувам
   
 5. manager

  manager

  Член од:
  11 февруари 2011
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
 6. SenoraRamos

  SenoraRamos Tu voz - nuestro sentimiento!

  Член од:
  20 март 2011
  Мислења:
  191
  Допаѓања:
  108
  Има некој во Љубљана од Кајганџиите? Би сакала да се запознаам со македонците што се овде. Слободно пишете ми. Поздрав.
   
 7. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.051
 8. KaKtus

  KaKtus

  Член од:
  20 ноември 2005
  Мислења:
  613
  Допаѓања:
  64
  Jas sum vo Sydney :)
   
 9. gjorgji_bgd

  gjorgji_bgd

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  12
  pozdrav od belgrad, vozdovac :)
   
  На S1m0nS му/ѝ се допаѓа ова.
 10. влатко

  влатко

  Член од:
  29 јули 2005
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  176
  Поздрав и од Литванија :)
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Yushin

  Yushin

  Член од:
  20 мај 2010
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  25
  Здраво! Кажи што те интересира за Дубаи? Овде сум подолго време.
   
  На maja-maja му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mantas

  mantas

  Член од:
  23 септември 2010
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  381
  Поздрав од вевчани, кој сака вевчанско државјанство нека каже ке го бутнам преку ред на форумско-пријателска основа.
   
  На Miss.Independent, Толстој, Pane-G и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. Dream

  Dream

  Член од:
  27 јуни 2007
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  48
  Vo Viena sum veke 8 godini, ako ima nekoj drug tuka na forumot neka se javi slobodno, ke pieme po edno tursko :)
   
  На maja-maja и Bibo им се допаѓа ова.
 14. Jagod4e

  Jagod4e

  Член од:
  17 јули 2010
  Мислења:
  1.330
  Допаѓања:
  2.010
  Поззз од Марибор! :)
   
 15. смилеец

  смилеец

  Член од:
  1 јуни 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  6
  Поздрав до сите од Њу Хоуп,Пенсилванија,САД
   
  На Azriel, Phoenixx, Almala и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: