Македонци во Русија

Член од
18 јуни 2021
Мислења
198
Поени од реакции
180
Има ли некој искуство со добивање на државјанство во РФ врз основа на брак/РВП/ВНЖ?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.346
Поени од реакции
5.807
Член од
18 јуни 2021
Мислења
198
Поени од реакции
180
Долго е ама вреди да се прочита

:) Го имам прочитано веќе одамна, се согласувам со напишаното во потполност а и многу од тоа што пишува авторот го имам и посведочено лично.

Но после подолго време поминато тука, веќе надминат иницијалниот културолошки шок (и најверојатно клиничка депресија), Русија (well... Москва) останува единствената логична опција за сега поради некои огромни бенифити кои се уникатни во земјата споредбено со останатите земји за миграција, а и бенефитите стануваат поголеми со добивање на државјанство, па затоа би сакал да знам дали некој поминал низ процесот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
28 јули 2021
Мислења
12
Поени од реакции
30
Јас живеам во Yekaterinburg воглавно а по неколку недели и во Novosibirsk.
Градови блислу до монголско- кинеска граница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom