Македонци во Русија

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од MitkicMK, 31 јули 2015.

 1. MitkicMK

  MitkicMK

  Член од:
  13 декември 2014
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  77
  Темава ја отварам со надеж дека ќе најдам некој на форумов што живее во Русија (без разлика кој град)
   
 2. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.592
  Допаѓања:
  2.533
  Интересно би било сеа некој да пише шо живее у Москва и уште еден шо е у Владивосток.

  kgn meetup. :LOL:
   
  На RickyLFC9, Curious и Malcolm van den Сабаховић им се допаѓа ова.
 3. Keljav

  Keljav baram zena - test kujna

  Член од:
  8 март 2009
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  305
  Останете си таму. Да било добро немало русите да бегаат
   
 4. Dallas Mavericks

  Dallas Mavericks

  Член од:
  5 јуни 2015
  Мислења:
  682
  Допаѓања:
  445
  Веројатноста да напише некој што во моментов се наоѓа во Русија е баш голема :cuc:
  Таму баш некој чита форуми од Македонија.
   
 5. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  609
  Допаѓања:
  1.310
  Супер е во Русија бе, сега ако си во многу голем град како Москва, тежок е животот таму, во Санкт Петерсбург е убаво. Не сум бил, туку нет. другарче кои моментално учи во Санкт Петерсбург и кажува како е.
   
 6. Keljav

  Keljav baram zena - test kujna

  Член од:
  8 март 2009
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  305
  Изгледа другар ти си ги пие редовно апчињата.
   
 7. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.631
  Допаѓања:
  14.182
  da be chelavi, vo makedonistan najubavo se zhivee.
   
  На Keljav му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MitkicMK

  MitkicMK

  Член од:
  13 декември 2014
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  77
  Би ве замолил да не гледате многу американски филмови... гледам ви го испрале мозокот :P
  И уште една молба... темава нека не бега, прочитајте го првиот пост и придржувајте се до него.
   
 9. Keljav

  Keljav baram zena - test kujna

  Член од:
  8 март 2009
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  305
  Не ми збори за Русија.
   
 10. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.907
  Допаѓања:
  6.857
  Никој не ти збори за Русија, туку ти самиот своеволно се закачи на темава и коментираш оф-топик.

  Доколку си бил во Русија или познаваш некој Македонец кој живее(л), студира(л) или работи/работел во Русија, добредојден си да оставиш коментар, а во спротивно, воопшто не ја читај темава и воопшто не коментирај на темава.
   
  На Беркут и MitkicMK им се допаѓа ова.
 11. Nemanjici

  Nemanjici

  Член од:
  17 јули 2008
  Мислења:
  1.561
  Допаѓања:
  1.014
  Отиде веке ?
  Ок ! Сконцентрирај се на себе , ке ти помине првиот бран на носталгија , батали македонци .
  Од мое богато искуство на почетоци во други земји , најлош избор е да имаш замљак до тебе , сите други повеке ке ти помогнат отколку нашиве .
  Затоа "уздај се у се и у свое кљусе ".
  Да беше на југ ( Сочи , Краснодар ....) ке побаравме некого ама претпоставувам Москва си а таму не знам никого !
   
  На MitkicMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.264
  Допаѓања:
  1.219
  ајде бе, кој се тие другите што ке ти помогнат жити мајка ? Дај кажи молим те, хитно ми треба помош да знам на кој да им се обратам.
   
 13. vodno1

  vodno1

  Член од:
  22 мај 2011
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  дали некој има што живее и работи во санк петербург или околината???
   

Сподели преку: