Македонци во Русија

Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Темава ја отварам со надеж дека ќе најдам некој на форумов што живее во Русија (без разлика кој град)
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
307
Останете си таму. Да било добро немало русите да бегаат
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
Веројатноста да напише некој што во моментов се наоѓа во Русија е баш голема :cuc:
Таму баш некој чита форуми од Македонија.
 
D

dobramuzika

Гостин
Супер е во Русија бе, сега ако си во многу голем град како Москва, тежок е животот таму, во Санкт Петерсбург е убаво. Не сум бил, туку нет. другарче кои моментално учи во Санкт Петерсбург и кажува како е.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
307
Супер е во Русија бе, сега ако си во многу голем град како Москва, тежок е животот таму, во Санкт Петерсбург е убаво. Не сум бил, туку нет. другарче кои моментално учи во Санкт Петерсбург и кажува како е.
Изгледа другар ти си ги пие редовно апчињата.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Би ве замолил да не гледате многу американски филмови... гледам ви го испрале мозокот :P
И уште една молба... темава нека не бега, прочитајте го првиот пост и придржувајте се до него.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.844
Поени од реакции
10.136
Не ми збори за Русија.
Никој не ти збори за Русија, туку ти самиот своеволно се закачи на темава и коментираш оф-топик.

Доколку си бил во Русија или познаваш некој Македонец кој живее(л), студира(л) или работи/работел во Русија, добредојден си да оставиш коментар, а во спротивно, воопшто не ја читај темава и воопшто не коментирај на темава.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Отиде веке ?
Ок ! Сконцентрирај се на себе , ке ти помине првиот бран на носталгија , батали македонци .
Од мое богато искуство на почетоци во други земји , најлош избор е да имаш замљак до тебе , сите други повеке ке ти помогнат отколку нашиве .
Затоа "уздај се у се и у свое кљусе ".
Да беше на југ ( Сочи , Краснодар ....) ке побаравме некого ама претпоставувам Москва си а таму не знам никого !
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.468
Поени од реакции
6.353
Отиде веке ?
Ок ! Сконцентрирај се на себе , ке ти помине првиот бран на носталгија , батали македонци .
Од мое богато искуство на почетоци во други земји , најлош избор е да имаш замљак до тебе , сите други повеке ке ти помогнат отколку нашиве .
!
ајде бе, кој се тие другите што ке ти помогнат жити мајка ? Дај кажи молим те, хитно ми треба помош да знам на кој да им се обратам.
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
дали некој има што живее и работи во санк петербург или околината???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom