Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Luge, koj glubav sudija ova mozhe da go sviri offside ?!
ova od koj billo agol se gleda deka ima metar onside, trojkata na celo se Trpeceveski pak igrat kurot so Shkendija ???
shto gledat be ovie vo FFM...

Прегледај го приврзокот 388925

eve i od podobar agoll:

Прегледај го приврзокот 388926
@nsan Imash koment za ovie situaci ?! I za sudijata Stojan, koj vece 4-5 pati veke isti greshki ima napraeno ?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
znaci mozi da se desi sea 4 tekmi vo kolo prenosi hahah ko kje nema nema, ama ko ke nadojdi premier liga ne ni e ramna
 
Член од
18 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
191
Џевахир од пред некој ден и официјално е нов спонзор на Работнички,но според тоа што разбрав од блиски луѓе на клубот со вистински инвестиции ќе почнеле од другата година.Сега прашањето колку е добар овој потег ќе покаже времето.Работнички важеше за клуб кој форсираше млади таленти,а сега некако почнаа да зимаат странци со сомнителен квалитет,а младите играчи како Филип Тодоровски,Величковски Мухамед Еламад буквално ги избркаа
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
@nsan Imash koment za ovie situaci ?! I za sudijata Stojan, koj vece 4-5 pati veke isti greshki ima napraeno ?
ne gi gledav site situacii, mozam da komentiram koga ke vidam povise od akciite.

Џевахир од пред некој ден и официјално е нов спонзор на Работнички,но според тоа што разбрав од блиски луѓе на клубот со вистински инвестиции ќе почнеле од другата година.Сега прашањето колку е добар овој потег ќе покаже времето.Работнички важеше за клуб кој форсираше млади таленти,а сега некако почнаа да зимаат странци со сомнителен квалитет,а младите играчи како Филип Тодоровски,Величковски Мухамед Еламад буквално ги избркаа
igracite koi gi spomna ne se so poseben talent, a momentalno ni so prosecen kvalitet za nasata liga, taka sto opravdano gi "izbrkaa". problemot e sto se pomalku kvalitetni makedonski talenti ima, pa fokusot ke odi povise vo pravec da se zarabotuva preku stranci.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Marusic bombarder, bravo za Voska, osven vardar sto za mene e siguren patnik za druga liga drugive ekipi gore dole sekoj sekogo moze da pobedi.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
203
Поени од реакции
1.372
Marusic bombarder, bravo za Voska, osven vardar sto za mene e siguren patnik za druga liga drugive ekipi gore dole sekoj sekogo moze da pobedi.
добар ставрев пенал суди за воска на 1м одалечени играчи судии како него како онај стојчевски игор треба да се одалечат од фудбало
 
B

Beck's

Гостин
добар ставрев пенал суди за воска на 1м одалечени играчи судии како него како онај стојчевски игор треба да се одалечат од фудбало
vidi go i penalot sto go sviril za Gjorce (go ima na youtube ffm kanalot), uste poglup penal. Znaci 2 nikakvi penali vo eden natprevar
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
На фб на таа m net има видео од преносот меѓу Куманово и Шкендија Арачиново.

Племето одма почна да плаче откако примија втор гол и да се закануваат. Таму од 1:51:00 ги има инцидентите во кои прво полицијата ги брка македонците од трибина, а после племето тргнува да се тепа со нив. Тројца ебр скокнаа ограда, за минута ги смирија.
Одма со закани, пошто не можат со пари да купат неколку утакмици.

Секаде треба ќотек да јадат мамицата нивна. А ќе гостуваат и во Илинден и во Драчево и во Аеродром и во Лисиче. Треба да си ги гледате локалните клубови, затоа што македонците јадат тежок терор и им треба помош од публика за вакви дуели. Најкриво ми е што никогаш не гостуваа кај мене во населба ни они, ни Илири (овие дојдоа десетина души кежуал, ги построивме за 5 минути, си се вратија во кола директива), ни Шверцери кога играа трета лига, ни тие на Сарај (а на домашен терен им се курлеа на нашите играчи) на времето.
Тука ќе се надоврзам пошто еве и видук коментирал за истото.

Ние у Беса игравме со тоа баграта дива таму, судија еден куртон од Драчево изваден од памет уште не почната утакмицата. Свиреше тоа што ќе му кажат они у буквална смисла на зборот. Буквално пред очи му ја сменија одлуката, свири фаул за нас пред нивни шеснаесетник, му се пуштија сите, му викаат фаул у напад и овој демек се консултира со тој линискиот, фаул у напад бе не му попуштаат ја зима тој умрениот капитен нивни, си изведува хахахаха овој покажува фаул у напад ајде. Мислеа лесно ќе поминат, им свирна пенал за 1-0 и ајде истера прво полувреме така, со сите фаули за нив, со никакво судење за нас. Почна второ, им ја свртевме за 15 минути 2-1 и тука почнаа уште поише да збеснуваат, урлаат од трибини, урлаат по судијата, тој па гревот се посрами за сите пари, не знам како не го фати срам, им свирна уште еден пенал и ја свртеа на крај, со притисок со ќутек со све. Џиџи казнет беше и седеше надвор од терен, му дојде еден му вика ќути бе не збори, тренер доле на терен тука нема што да те слушам, дошло пола село горе у тоа бункерот. Да ти се одмили и фудбал и све. Па уште се радуваат на крај, племе.

Тоа едно зубле што им игра у одбрана, штета што и ја сум дефанзивец и никад не сме дошле у судир, ама како плаче да му ги расцветам тоа забите што му искачаат од вилица ауууу, земал шамар му удрил на еден наш играч албанец, и овој нешто му кажал кој е и што е, после да видиш како се смирува љољото умрено, па муабет му прај, на секој контакт му дава рака, муабет му праи као демек другари сме ајде. Све да им ебам нецивилизирано, најгнасна екипа што постои, секаде се исти, и на гостување тоа што ми е најкриво, што се закануваат дека у Слупчане ќе треба да дојде Х екипа. А плачат да бидат тепани и од публика и од сите па макар таа екипа никад веќе нема да отиде да гостува кај нив.


За Шкендија што си пишал џабе е за кај нас, пријатели сме хаха, тренираат на наш терен, не верувам дека ќе се деси нешто иако се стари дужници од пред 10тина години кога влагаа со пиштоли да се закануваат па го изедоа курот на трибина. Умрени сме ние како нација општо, ова што го збориш се дешава кај сите наши клубови, ќутиме.
Едино у Аеродром и Драчево коа ќе гостуваат па да јадат некој герила напад ко Башкими лани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom