Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Офсајд? Гол за 2-0, следна акција 1-1, сами сме криви за пропуштени бодови на домашен терен али скандалозно е судењето, не е први пат сезонава, која агенда се води?


FB_IMG_1667809583512.jpg
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Офсајд? Гол за 2-0, следна акција 1-1, сами сме криви за пропуштени бодови на домашен терен али скандалозно е судењето, не е први пат сезонава, која агенда се води?


Прегледај го приврзокот 351772
Aгенда на сила да се доведе до шампионско место неколу години по ред, дувлото на дуи и вашиот братски клуб, слога.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Aгенда на сила да се доведе до шампионско место неколу години по ред, дувлото на дуи и вашиот братски клуб, слога.
Братски хахах мало морген. Тоа првото може и имаш право.

До @Ivica^ тоа беше ужас, мора да се казни, срам ми е мене а и на сите навивачи на Шкендија, многу е едноставно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.794
Братски хахах мало морген. Тоа првото може и имаш право.

До @Ivica^ тоа беше ужас, мора да се казни, срам ми е мене а и на сите навивачи на Шкендија, многу е едноставно.
Не е едноставно друже, не им е срам на сите навивачи на Шкендија зошто 90% од коментарите на албанските портали беа искажување на радост поради тоа што го удрил вака играчот. Ама ок и мене ме радува таквиот ваш третман, за утре пак нека ви чукаат раце во Струмица и нека се прават сите екипи наудрени кога им се потребни бодови на македонски екипи како што беше случајотсо Вардар пред две години па и Пелистер неколку сезони.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Aгенда на сила да се доведе до шампионско место неколу години по ред, дувлото на дуи и вашиот братски клуб, слога.
shto zborish be ludaku, 35 boda poveke od 2pllasiraniot, 101 gola vo edna sezona, 4 kola vo kvalifikacii za Evropa liga, i pak ke dojde eden nepismen kao ti i ke zbori copy paste bez da gleda nitu edna utakmica nikogash.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Не е едноставно друже, не им е срам на сите навивачи на Шкендија зошто 90% од коментарите на албанските портали беа искажување на радост поради тоа што го удрил вака играчот. Ама ок и мене ме радува таквиот ваш третман, за утре пак нека ви чукаат раце во Струмица и нека се прават сите екипи наудрени кога им се потребни бодови на македонски екипи како што беше случајотсо Вардар пред две години па и Пелистер неколку сезони.
Исто на портали ако гледаш да беше обратно ќе имаше радост и не знам што, нема дилема овде, они што вака коментираат не идат и на стадион. Напалени преку фејсбук како тиктокерите од чаир кога гледат тетовски таблички а исто и за вас важи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
shto zborish be ludaku, 35 boda poveke od 2pllasiraniot, 101 gola vo edna sezona, 4 kola vo kvalifikacii za Evropa liga, i pak ke dojde eden nepismen kao ti i ke zbori copy paste bez da gleda nitu edna utakmica nikogash.
Секако кога пола утакмици на слога се затворени поради братските клубови, а пола се добиени благодарение на добриот играчки кадар. А за тоа во Европа видовме во дуелите со келнерите и градежниците од Ирска до каде се.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Секако кога пола утакмици на слога се затворени поради братските клубови, а пола се добиени благодарение на добриот играчки кадар. А за тоа во Европа видовме во дуелите со келнерите и градежниците од Ирска до каде се.
Sho ti be bandituu
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
shto zborish be ludaku, 35 boda poveke od 2pllasiraniot, 101 gola vo edna sezona, 4 kola vo kvalifikacii za Evropa liga, i pak ke dojde eden nepismen kao ti i ke zbori copy paste bez da gleda nitu edna utakmica nikogash.
За Шкупи мисли, не за Шкендија, си ги помешал малце работите :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
За Шкупи мисли, не за Шкендија, си ги помешал малце работите :D
Искра го искористи моментот кога Вардар не беше, со Вардар беа егал, ама за овие апла работат сите да бидат шампиони.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
За многу години нека е.

Тоа е она што со многу го зборам, да се остави државава 5 година со само они да се у неа сами ќе се испотепаат. У днк-то им е да мрзат нешто и да се сељачат да дивљаат, тоа не е навикнено у спокој и мир да функционира.

Ако вака тргнале, нека ги уште година две сами ќе се расформираат :icon_lol:
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Во Прва лига по колку странци е дозволено во првите 11 да има?
Едно време ко да можеше 5 да има макс во првите 11 и еден младинец а како што гледам на резултати ако е точна поставава Шкупи игра со 8 странци и без младинец, па дали смениле од тогаш или исто си било цело време
 

Kajgana Shop

На врв Bottom