Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
ne e nezasluzeno najmnogu vlozuvaat od site klubovi jedino bregalnica mozi da im se zamesha, nie parite gi frlame na drugorazreden sport rakomet, pisav kaj nas vo temata sramno e ova sho se deshava
Озбилно?
Глеај ЖФК Љуботен колку има добиено, помалку и од Речица дури. А Љуботен ако нема фрлено повеќе пари од една мочана Речица у женски фудбал, не знам кој има.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Озбилно?
Глеај ЖФК Љуботен колку има добиено, помалку и од Речица дури. А Љуботен ако нема фрлено повеќе пари од една мочана Речица у женски фудбал, не знам кој има.
Мислам дека се земаат предвид успеси од минати години, може лупам. Речица има поголем стаж во лигата, цело време се активни и во сениори и во млади категории.
Инаку, оваа Речица не е албански тим и нема врска со Мала/Голема Речица, туку етнички македонско-српски тим, од истоименото кумановско село.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Не знам како е во Љуботен, душа ми треба. Ама човеков што ја води Речица (обајсни Сајбер каков тим е) вложува големи пари и во млади категории. Мислам дека кажа дека се единствени што имаат тим во сите млади категории (не ме држете за зборот). Ама знам дека не е незаслужено да добијат оволку пари, бидејќи се константни со години наназад.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Мислам дека се земаат предвид успеси од минати години, може лупам. Речица има поголем стаж во лигата, цело време се активни и во сениори и во млади категории.
Инаку, оваа Речица не е албански тим и нема врска со Мала/Голема Речица, туку етнички македонско-српски тим, од истоименото кумановско село.
Абе не знам и ја конкретно кои им се критериумите, видов реакција на Љуботен па затоа и мене ми падна у очи сеа.
Ама и да е така ко што викаш, Струга има право на поголем дел од еден Силекс или МЃП или па Академија?
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
81
Поени од реакции
67
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
Добро бе 100 години не ја напраја страната ко шо треба , ни фудбал се гледа ни ништоо ... :mad:
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Повторно Шкупи има страшен скаутинг. Овој Сандеј е ѕвер, дури и од Дарбо има подобра статистика. Како ли само ги наоѓаат...не им бегаат летово 500 600 илјади минимум.
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
81
Поени од реакции
67
Повторно Шкупи има страшен скаутинг. Овој Сандеј е ѕвер, дури и од Дарбо има подобра статистика. Како ли само ги наоѓаат...не им бегаат летово 500 600 илјади минимум.
Mislam deka i vo ovoj preoden rok imal ponudi no se odbieni,stvarno nosat dobri igraci vidi go fredy alvrez kakov strasen igrac toj abdul sto se povredi vo odbrana sver nese,i od toj noviot ocekuvat mnogu
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.163
Сандеј е Леао за сиромашни..
Шала на страна ѕверотиња е..
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
81
Поени од реакции
67
So noviot kiks na shkendija mislam deka 99% shampionot vise se znae,stvarno prejako deluvame od novite zasiluvanja ovoj brazilecot ni se pogodi top,za da dominirame sledni 2-3 godini potrebno e samo da se zadrzat alvarez shehu brazilecot stoilov omar imeri i sekako sadney,so goce ke ima da gazime
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
So noviot kiks na shkendija mislam deka 99% shampionot vise se znae,stvarno prejako deluvame od novite zasiluvanja ovoj brazilecot ni se pogodi top,za da dominirame sledni 2-3 godini potrebno e samo da se zadrzat alvarez shehu brazilecot stoilov omar imeri i sekako sadney,so goce ke ima da gazime
A toj be pamtam eden spic sto imavte lnai ili polani, crnec bese od nekoja africka drzava, sto se rasturi od golovi davanje, kako se vikase i kaj igra sea? Mislam darbo mu bese ime ama moze ne pamtam ubavo..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
A toj be pamtam eden spic sto imavte lnai ili polani, crnec bese od nekoja africka drzava, sto se rasturi od golovi davanje, kako se vikase i kaj igra sea? Mislam darbo mu bese ime ama moze ne pamtam ubavo..
Пред година дена отиде во Шахтјор Солигорск, шампионот на Белорусија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom