Македонско фудбалско првенство 2019/2020

Македонско фудбалско првенство 2019/2020 (анкета)


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
2.867
Na strana toa sto realizacijata ni e nula, liniskiot cist gol ni ponisti (istiot so ne sviri ofsajd na famozniot gol na Jasir Asani)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ко дојде вие да се жалите од мечкаровски не знам шо да речам да ве оштетеа со некој пенал или цевен да ми речиш ама вака за офсајд кој беше сумлив нема врска ваша е грешката требаше барем два три да му дајте ама голманот на пандевци ве отепа на крајот ви текна дека губите па да играте шо значи не ви се криви овие ваши судии или жалете се кај вашиот прецедател на ффм

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.487
Поени од реакции
9.129
Mnogu aktiven be goran na temava, znaes ti kaj treba da bides aktiven


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
2.867
Mnogu aktiven be goran na temava, znaes ti kaj treba da bides aktiven


Sent from my iPhone using Tapatalk
Haha kade be vo albanska ili kosovska liga hahah mora da se sledi "neprijatelot" sekogas i sekade pa posle da bideme spremni

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.798
Поени од реакции
70.050
Во Струмица веќе се играа неколку квалификациски натпревари, нема да биде прв пат. Со Косово ќе ја стават таму сто посто, освен ако нема некоја регулатива од УЕФА поради која не би можеле да играат на овој очаен терен.
Море све им ебам, таква утакмица да не ја играш на Градски...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.798
Поени од реакции
70.050
Stvarno ocekuvas takov natprevar da ti organiziraat kaj nas. Ne gleas deka 50 dusi ne dozvoluvaat da gostuvaat ne pa 30 iljadi izmesani gledaci


Sent from my iPhone using Tapatalk
А бе не очекувам, фала богу сите на форумов знаеме дека така ќе бидне... ама ипак да си опцујам :D

Сакам да биде се нормално, а тоа што очекувам..е друго :(
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.171
Поени од реакции
909
на „Младост“ не смее повеќе да сње игра интернационален фудбал, УЕФА не дава ни прво квалификациско коло од Лига Европа, а не па бараж за пласман ан ЕУРО. имаат некои замерки за стадионот што изглеа коштаат премногу па на тој што држи стадионот не му се исплати да го средува.

иначе Вардар со ваков напад ќе се бори за опстанок. само деца има напред.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
613
Кој опстанок кога гледаме и една очајна Академија Пандев кога е без Дориев да не зборуваме за Борец и другите тимови.И Шкендија не е 50% од лани.Вардар ќе губи бодови но и ќе добива кога нема да очекуваме реално тимот е осакатен затоа што воо стартен тим има 3 резервисти да не зборувам за клупата која е скроз млада и неискусна ...Се на се првенство мизерија сигурно најслаботото во поседните десет па и повеќе години.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
264
Поени од реакции
90
Шо ти значи пренос на МТВ, темава живнала одма :))
И не туку кењајте за првенството оти цел регион е таков. Не споредувајте со Скандинавија. Уствари кој сака нека дојде од Скандинавија ќе го наполниме :))
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.243
Поени од реакции
4.623
на „Младост“ не смее повеќе да сње игра интернационален фудбал, УЕФА не дава ни прво квалификациско коло од Лига Европа, а не па бараж за пласман ан ЕУРО. имаат некои замерки за стадионот што изглеа коштаат премногу па на тој што држи стадионот не му се исплати да го средува.

иначе Вардар со ваков напад ќе се бори за опстанок. само деца има напред.
Тогаш нека очекуваат хаус во Скопје:icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
199
Поени од реакции
103
на „Младост“ не смее повеќе да сње игра интернационален фудбал, УЕФА не дава ни прво квалификациско коло од Лига Европа, а не па бараж за пласман ан ЕУРО. имаат некои замерки за стадионот што изглеа коштаат премногу па на тој што држи стадионот не му се исплати да го средува.

иначе Вардар со ваков напад ќе се бори за опстанок. само деца има напред.


УЕФА има двојни аршини.
Пример летово Партизан играше со еден клуб Конантс од Велс квалификации за Лига Европа и стадионот ајде што има само 1 000 капацитет, туку теренот беше раскопан со селски услови за игра, кал до гуша. Инфраструктура нула на тој стадион, ама за западнииот дел на Европа се попушта.

На многу стадиони низ Европа има недостатоци а комотно си играат меѓународни натпревари.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.239
Поени од реакции
43.203
УЕФА има двојни аршини.
Пример летово Партизан играше со еден клуб Конантс од Велс квалификации за Лига Европа и стадионот ајде што има само 1 000 капацитет, туку теренот беше раскопан со селски услови за игра, кал до гуша. Инфраструктура нула на тој стадион, ама за западнииот дел на Европа се попушта.

На многу стадиони низ Европа има недостатоци а комотно си играат меѓународни натпревари.
Ама веројатно имале подобри трибини, обезбедено место за камермани и пред се добри санитарни услови.
Во Струмица ако те стегне за вц, треба во паркот позади стадионот да одиш :D
Не е само до теренот работата...

Плус, ние овде не зборуваме за европски натпревари, туку за натпревари на репрезентацијата.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
199
Поени од реакции
103
Ама веројатно имале подобри трибини, обезбедено место за камермани и пред се добри санитарни услови.
Во Струмица ако те стегне за вц, треба во паркот позади стадионот да одиш :D
Не е само до теренот работата...

Плус, ние овде не зборуваме за европски натпревари, туку за натпревари на репрезентацијата.


Па и средби од квалификации за Европа лига се европски меѓународни натпревари под капата на УЕФА, како што се и квалификации на репрезентации за Европско првенство под капата на УЕФА.

Тој стадионот на Конантс имаше 1 000 столчиња, и остатокот беше да се стои. Ептен модерно.
Тој стадион е на налик оној во Кратово.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.029
Поени од реакции
5.784
ова со арена можи лага да е, нити пренос нити снимка нема во програмата најавено..
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.239
Поени од реакции
43.203
ова со арена можи лага да е, нити пренос нити снимка нема во програмата најавено..
Има некоја фора, на македонската арена тееба да гледаш во програмата. Денес е најавено дека ќе даваат Работнички-Слога, а утре има најава за Борец-Вардар.
Автоматски споено мислење:

Па и средби од квалификации за Европа лига се европски меѓународни натпревари под капата на УЕФА, како што се и квалификации на репрезентации за Европско првенство под капата на УЕФА.

Тој стадионот на Конантс имаше 1 000 столчиња, и остатокот беше да се стои. Ептен модерно.
Тој стадион е на налик оној во Кратово.
Можеби трескам глупости, ама се ми се врти во глава дека за почетните квалификациски кола не се толку ригорозни условите, затоа едно време кога се реновираше Градски, дел од екипите можеа да ги играат почетните кола во Струмица, а потоа настануваше проблем, па се зборуваше дека треба Вардар да игра во соседтството.
 
На врв Bottom