Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
е да гледав на ффм страната нема баш некое дерби наредно коло, но затоа за две недели играат македонија ѓ.п. и вардар а тоа е дерби кое ќе биде интересно да се гледа и од фудбалски и од навијачки агол :wink:
Ќе го преплавиме Ѓорче за две недели
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Браво за А1/А2 ги гледав Милано и Вардар интересна утакмица интересно е да гледаш македонско првенство.:tv:
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Добро е ова со Македонсково првенство сега ќе може да гледаш со какви фудбалери располагаме а не само по весници да читаме. Сега ќе може и да се анализира кој навистина заслужува место во репрезентација.
Еве за почеток ќе речам дека може ќе треба уште време за поголеми анализи но ќе почнам од Положани. Некако ми игра исто како и другите не сум сигурен дека би требало да го носи дресот на репрезентацијата, освен добриот слободен удар кој заврши со гол ме разочара со физичката кондиција, може не му беше добро времето но за еден репрезентативец се бара поголемо трчање залагање на теренот и поголема одговорност кога е топката кај него. За Пачовски мислам дека го заслужува местото втор голман на репрезентација. И за Бобан Јанчевски засега прв стрелец на Вардар но според она што го видов некако многу е тромав и со не доволна техника за врвен напаѓач и тоа некако го надополнува со сила што не ми се допаѓа.
Ова за сега за понатака како ќе гледаме повеќе натпревари ќе се запознаваме подобро и може повеќе да анализираме со што квалитети располага МакФудбалот.:salut:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
еве ги головите за тие што не ги гледале

 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
mnogu se raduvam sto gleame fudbal na a1 od naseto prvenstvo,voa go cekav uste od dete,koga tikves imase dobar tim i imase strastni navivaci,a ne kao ovie novopeceni lozari(picleminja) koi samo se opivaat pred natprevari
inaku da sega ke moze i katanec da vidi koj igrac da go zeme,eve na primer boban janker e dobar,go znam uste od pred 5 godini koga igraese u tikves bese strela momceto,sega e zakon
inaku sledejki ja nasata liga site 15 prvenstva mozam da kazam deka sega e isklucitelno slaba ima samo eden tim vardar, ado nekade rabotnicki,milano mu se blizu i tolku,steta e,ama so popularizacijata na tv ke bide za nekoa godina
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
од која утакмица ќе има недела пренос . и на која телевизија А1 или А2
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
од која утакмица ќе има недела пренос . и на која телевизија А1 или А2

пред малку гледав спортски вести на А1 и рекоа дека ќе вршат пренос од натпреварот вардар - напредок во сабота од 15.30.

не знам дали ова им е најдобар потег познавајќи дека стадинот ќе биде без публика па ќе нема никаква атмосфера од трибините.
 
F

fantomX

Гостин
Абе имаше реклама дека в сабота од 16:00 оди Ливерпул - Стоук на А1. Од каде сега Вардар - Напредок?
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
На А2 ќе биде Вардар - Напредок, така кажа Југо на спортските вести.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
вардар - напредок на полувреме 0 - 1 резултат кој е изненадување според квлаитетот н оспоред она што го виов во првото полувреме ен изненадување затоа што напредок играат помотивирано изслужено води. вардар имаше две шанси и ништо не покажа во првото полувреме. ќе видием дали тренерот на вардар нешто ќе смени за вторто полувреме.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
второто полувреме сосема друга слика на теренот вардар го докажа епитетот на фаворит иако не беше лесно затоа што при водство на врдар од 3-1 напредок даде гол убав од нафрлена топка со глава и намли на 3-2 но после им исклучија играч и вардар во финишот даде уште еден гол и заврши уткамицата 4-2. интересен фудбал само фалеа гледаче тоа може да се заклучи.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Освен натпреварот денес, пренос ќе има и од натпреварот Ренова-Милано , утре во истото време, само што не знам дали ќе биде на А1 или А2.:smir:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Освен натпреварот денес, пренос ќе има и од натпреварот Ренова-Милано , утре во истото време, само што не знам дали ќе биде на А1 или А2.:smir:

каде го прочита ова? дали е сигурнао и стави линк :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom