Македонското знаме пак запалено

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Не е еквивалентно. Доколку го запалел знамето со 16 краци би било еквивалентно. И најверојатно не би одговарал законски. Само незнам како не им текнува таква работа. Еве, како совет од мене за следен пат. Ако е бал, нека е маскенбал. :D
ama zakonot si nema vrska so realnosta. fala za sovetot, ke go pisuvam vo specijalnata tetratka so vakvi soveti, koja ke ja otvoram da ja citam vo specijalna vecer so site moi bliski, when oficially i will start to give a fuck
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
овој списоков е од 1992! Све се знае, мала држава сме. Се знае кој е провокатор и кој делува сепаратистички. Битно(утешително) е дека како држава имаме капацитет да следиме и да делуваме, останатото е се политика.
P.S. Оној Рамадан Рамадани вахабистот го викаат наши телевизии по емисии да филозофира за Скопје 2014. Ееее со кој памет! На А1 промоции му правеа за Бурмали Џамија му дигаа рејтинг му даваат на значење. Недела дена подоцна се појави некоја наша група којашто бараше изградба на црква кај офицерскиот. А1 ги пратеше со камера ги распрашуваше дали се регистрирани, па испадна дека се, па ги бараа кај им било седиштето кој им бил телефонот, дали некој од нив бил поврзан со власта!!! Мајку им **** само ради тоа заслужуваа да бидат затворени. Рамадан Рамадани без никаква регистрирана организација,близок до вахабисти и екстремисти го претставуваат како глас на албанците а за наши луѓе ја бараат позадината.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
А што си мислеа они бе другар? Дека ќе цртаат карти на кои делови од македонија се во друга држава сред бел ден и ние ќе се смееме? Како може картата на Обединета Македонија да навредува жител на Македонија? Таа може да навредува евентуално некој од соседите ама за да има реакција треба барање од странска држава тоа е тоа. Не знам што не ти е јасно и како двете работи ги ставаш на исто ниво. Тетово е Македонија.

P.S. Во Македонија не очекувам некое екстремизирање на Македонците, но во следните години со зголемување на радикализмот на запад тој бран ќе дојде и тука. Ќе биде интересно во секој случај!
treba da bides zapoznaen so faktot deka vo tvojata mila drzava ziveat 25-30% albanci, koga ke naucis, javi se ke diskutirame ;)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
treba da bides zapoznaen so faktot deka vo tvojata mila drzava ziveat 25-30% albanci, koga ke naucis, javi se ke diskutirame ;)
не знам дали се 25-30 или 10-15% ама никогаш нема да имаш право да црташ карти во кои делови од македонија ќе ги ставаш во албанија. Лично ќе вршам притисок по медиуми(со мејлови) да известуваат за случајот од тетово и сторителите да бидат казнети со затворски казни. Провокатори.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
не знам дали се 25-30 или 10-15% ама никогаш нема да имаш право да црташ карти во кои делови од македонија ќе ги ставаш во албанија. Лично ќе вршам притисок по медиуми(со мејлови) да известуваат за случајот од тетово и сторителите да бидат казнети со затворски казни. Провокатори.
ako moze eden graganin da go prikaze svoeto, kako ne moze drugiot, tuka ima znaci dupli standardi, za albanecot e ista ova karta kako na makedonecot negovata golema karta. ako moze na edniot da mu se dozvoluva togas treba i na drugiot
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ako moze eden graganin da go prikaze svoeto, kako ne moze drugiot, tuka ima znaci dupli standardi, za albanecot e ista ova karta kako na makedonecot negovata golema karta. ako moze na edniot da mu se dozvoluva togas treba i na drugiot
Ке се обидам да ме разбереш .
Не е исто јас да цртам во Македонија карта на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА и да цртам во Албанија карта на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА .
Ако ја нацртам во Македонија не е страшно но доколку ја нацртам во Албанија е страшно бидејки го загрозувам нејзиниот интегритет .
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ке се обидам да ме разбереш .
Не е исто јас да цртам во Македонија карта на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА и да цртам во Албанија карта на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА .
Ако ја нацртам во Македонија не е страшно но доколку ја нацртам во Албанија е страшно бидејки го загрозувам нејзиниот интегритет .
Не можеш да му објасниш на некој што не сака да разбере.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
ISMAILI SULEJMAN MINIR

... уште по името и презимето се познава, да не очекувавте вие друго нешто да се направи од таквите? :D
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Најправедно судење би било кога сам би си ја одбрал својата казна од долунаведениве:
1.во гаража со заклучена врата, пет Македонски националисти со шипки во рацете и фантазија слична на мојава.
sipki.jpg
2. Да гледа натпревар на западна трибина кога игра Македонија фудбал, облечен во дресот на Албанија, албанско знаме на половината и нацртан со орлите на фаца , а другите трибини само да навиваат за дешавката.
tribina.jpg
3. Врзан на електрична столица во некоја психиатриска болница, а далечинскиот управувач да им се предаде на пациентите да си играат.
elektric).jpg
4. Да го запали Албанското знаме на Тетовкиот плоштад во Сабота во 9 часот,ако не му одговара терминот може и за време на митингот на Тачи- сам себе го убија:tapp:
tetovo.jpg
5. Да учествува како експерт без опрема за пронаоѓање нагазни мини во Ирак на минско поле, додека не пронајде ниту една нема враќање
minsko pole.jpg
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Ке се обидам да ме разбереш .
Не е исто јас да цртам во Македонија карта на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА и да цртам во Албанија карта на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА .
Ако ја нацртам во Македонија не е страшно но доколку ја нацртам во Албанија е страшно бидејки го загрозувам нејзиниот интегритет .
a ti obidi se da razbiras deka ne ne e isto da si 1% so 25%. i ne se cudite posle koga ne sakame vo ova drzava, ako ne moze vo ova isti da bideme, ke se delime togas, i vie nema da imate problemi so nas, i nie nema da imame nekoj sto ke ni otece jajcata za nasata slobodna volja
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
a ti obidi se da razbiras deka ne ne e isto da si 1% so 25%. i ne se cudite posle koga ne sakame vo ova drzava, ako ne moze vo ova isti da bideme, ke se delime togas, i vie nema da imate problemi so nas, i nie nema da imame nekoj sto ke ni otece jajcata za nasata slobodna volja
Слободна воља имаш додека не работиш спротивно од интересите на државата !
Посебно кога си гостин во таа држава..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Па ние нели сме примитивни неандерталци , што ни гледаш кусури.
Работата беше , како тоа вие цивилизираните антички македонци навредувате на секоја пригода , често ви иде да се такмичите со скандинавци , зарем ништо не научивте од нив како се навива и како се понаша цивилизиран човек на трибина.

Исто така се добива убедување дека цела нација има плиток мозок . имаше една тема каде кукавте дека државата се федерализира , зарем не знаете дека ваквото понашање е фитил за тој процес , дека вие помагате да се случува тоа , демек , не сакаме со албанците во една држава , дај поделете не побрзо.
Дури ако албанците провоцираат (пошто може да им одговара секогаш да има конфликт во привремено мирување) , вие треба да сте тие кои ќе го гаснат огнот . учете малце од Косово.
Немој те молам да го спомнуваш терминотѕ антички македонци, кога ќе го прочитам, ми се лоши.
И каде јас тоа генерализирав дека сите албанци се примитивни неандерталци?
Одредени албански политички структури се. Тоа е факт.
И немој да ми продаваш муда за бубрези како тоа ние треба да го следиме европското Косово, дури и нашиве криминалци на власт имаат уште мноогу леб да јадат за да ги стигнат во криминал и ширење пропаганди своите колеги од Косово.
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 19:44 ---
ako moze eden graganin da go prikaze svoeto, kako ne moze drugiot, tuka ima znaci dupli standardi, za albanecot e ista ova karta kako na makedonecot negovata golema karta. ako moze na edniot da mu se dozvoluva togas treba i na drugiot
Македонија историски постоела во тие граници. Плус, агенда ‘Голема Македонија‘ не постои официјално никаде.
Од друга страна, агендата ‘Голема Албанија‘ историски никогаш не постоела, а како агенда и пропаганда постои и е доста раширена.
Ја сфаќаш разликата?
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
На krat му е криво што се родил во Македонија и што е Македонец со албанско етничко потекло. Има решение емигрирај во Косово или Албанија. Усреќи не сите, мавтај знамиња до сабајле, цртај карти на Албанија до Штип. Но се додека си во Македонија ќе ги почитуваш македонските закони.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Слободна воља имаш додека не работиш спротивно од интересите на државата !
Посебно кога си гостин во таа држава..
gostin? ma nemoj bre. a okupator decko? gosti se tie sto dosle od karpati
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
a ti obidi se da razbiras deka ne ne e isto da si 1% so 25%. i ne se cudite posle koga ne sakame vo ova drzava, ako ne moze vo ova isti da bideme, ke se delime togas, i vie nema da imate problemi so nas, i nie nema da imame nekoj sto ke ni otece jajcata za nasata slobodna volja
Да се делиме хахаха ,зошто бе да се делиме .
Ако не ви се свиѓа одете во Албанија или во Косово каде што е поинтересно .Не може да се делиме кога оваа е Македонија .Ако е половина Канада е со Французи и што треба да да се делат ли ?
Нема чисто етничка држава во Европа !!!!!!!
Живеј Европски не живеј го животот како некој планинец .
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 20:08 ---
На krat му е криво што се родил во Македонија и што е Македонец со албанско етничко потекло. Има решение емигрирај во Косово или Албанија. Усреќи не сите, мавтај знамиња до сабајле, цртај карти на Албанија до Штип. Но се додека си во Македонија ќе ги почитуваш македонските закони.
Точно така ,сите во Македонија сме Македонци .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom