Македонски фудбалери во странство

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.289
Поени од реакции
58.248
Еве го и првиот гол на Георгиевски во Европските натреварувања... но авто :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.289
Поени од реакции
58.248
Новевски со гол во продолжението им донесе бод на Маинц :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.168
Поени од реакции
25.825
00:25
Првиот гол постигнат на Ристич за Шонан во јапонското првенство
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.289
Поени од реакции
58.248
Тие што пратат резултати и статистики на резултати.ком нека проверат кој го дал голот за Шонан, и нека ја погледнат формацијата :D

Им вреди само тоа што можеш да си одбереш твои натпревари, и да те известува со звук кога ќе дадат гол :)

Да не сум оф-топик, вчера Душан Савич постигна гол за Ховерла и им донесе победа од 1-0 над тимот на Волин (каде што игра Ванче Шиков)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
4.418
Костовски пак стрелец, сега против Мехелен за 1:1
Тој минатиот викенд не беше стрелец. Официјално вториот гол на Левен се смета за автогол на некојси таму.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.289
Поени од реакции
58.248
Успешни беа нашиве фудбалери на вчерашните куп натпревари :)

Дарко Глишиќ постигна 2 погодоци за Динамо Тбилиси.
Натпреварот го добија со 9-0.

Даниел Георгиевски беше прецизен за Стеауа (2-0).

Адис Јахович постигна гол за Ворскла, но натпреварот го загубија на пенали.
1-1 беше во регуларниот дел.

Цветан Чурлинов го постигна единствениот гол на мечот Аигиниакос - Гианина.

На гостувањето кај Новиград, Интер Запрешиќ славеше со резултат 2-0. Еден гол беше постигнат од страна на Илија Несторовски.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Овој Несторовски растура у втора Хрватска лига, најбољи стрелец е :pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Овој Несторовски растура у втора Хрватска лига, најбољи стрелец е :pos:
Хрватската втора лига е рамна со нашата втора, види кој е најдобар стрелец кај нас, исти се.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Хрватската втора лига е рамна со нашата втора, види кој е најдобар стрелец кај нас, исти се.
Не е така .. Хрватска прва е едно ниво над нашата прва , значи втора лига хрватса е тука некаде со нашата прва лига (според мене најслаба на балканов)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Втора хрватска е за нијанса подобра и од наша прва бе. А нашата втора може да биде на ниво со Општинска фудбалска лига на некое градче од 500-1000 жители од Авганистан
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Не е така .. Хрватска прва е едно ниво над нашата прва , значи втора лига хрватса е тука некаде со нашата прва лига (според мене најслаба на балканов)
Не верувам јас искрено, квалитетот е некаде сличен со нашиот.
Во Хрватска дели само Динамо...ете еден Турново бара бар беше со Хајдук.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Хрватската втора лига е рамна со нашата втора, види кој е најдобар стрелец кај нас, исти се.
Не си озбилен ваљда.

Хрватска, трета лига, кај нив се води како втора Б, комотно можам да кажам дека е бољи од наша втора, а скоро изедначена со наша прва.
Другар играше во таа втора Б, и зимаше плата 1000 евра, ејј 1000 евра, странецот таму толку минимално зима, па сеа ти види, а во наша втора што се вика, дресовите им ги даваат дома да си ги перат оти немаат услови економите да си ги средат тие работи.
Јас бев, гледав утакмица од втора Б, да видиш само какви стадиончиња имаат, какви се не услови имаат за лига од тој ранг :cuc: Терени ( не стадион) да не претерам ама скоро сите им се теписи, еден Градски наш што пред година и 4-5 месеци од корен ја мењаа тревата, е на исто рамниште како Хрватските втора, и втора Б...
И тие лиги претежно се составени од здрави, способни млади деца, ги калемат таму :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom