Македонски фонт

Член од
16 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
6
Pozz ne znam ni dali e za ovde temava i mislam deka malce e sramota da prasvam ama prvpat mi pritrebuva.
Sega jas spustiv nekoi makedonski fontovi ama ne znam bas kaj treba da gi klam za da fatat. Aj help.
Samo odma mi treba.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Копирај ги фонтовите и после иди вака Start > Control Panel и влези во фолдерот Fonts и тука пастирај ги фонтовите. Одкако ќе го направиш ова... после ќе можеш да ги користиш фонтовите, ќе ги има во фонт листата на текст едиторот. :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Јас ко што знам фонтови се инсталираат од менито File > Instal во Fonts, али штом си го направил и со копи-пејст во ред е :)
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Јас ко што знам фонтови се инсталираат од менито File > Instal во Fonts, али штом си го направил и со копи-пејст во ред е :)
Не сум најсигурен, ама мислам дека кога ќе стиснеш Paste ти се појавува еден прозор кој те прашува дали сакаш да ги инсталираш новите фонтови, стискаш Yes и... тоа е тоа. :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Копирај ги фонтовите и после иди вака Start > Control Panel и влези во фолдерот Fonts и тука пастирај ги фонтовите. Одкако ќе го направиш ова... после ќе можеш да ги користиш фонтовите, ќе ги има во фонт листата на текст едиторот. :)
Нема да се снајде така,најлесно е ако оди на Start , Control Panel , Appearance and Themes и горе во левиот агол ке види кај што пишува See Also и нека кликне на Fonts,нека ги внесе фонтовите и ако му побара да кликне на ОК значи дека фонтот веќе го има,нека клика само на ОК и ке има повеќе Македонски фонтови?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Нема да се снајде така,најлесно е ако оди на Start , Control Panel , Appearance and Themes и горе во левиот агол ке види кај што пишува See Also и нека кликне на Fonts,нека ги внесе фонтовите и ако му побара да кликне на ОК значи дека фонтот веќе го има,нека клика само на ОК и ке има повеќе Македонски фонтови?

дечко имаш 2 view на Control Panel

1-Classic view
2-Category view

ти му кажа за второто , а SkyDriver за првото
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
дечко имаш 2 view на Control Panel

1-Classic view
2-Category view

ти му кажа за второто , а SkyDriver за првото
Јас не сум Нострадамус па да знам тој што има :pos2:,на човек треба да му објасниш од сите можни аспекти за полесно да се снајде односно треба почетничко објаснување...
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Јас користам оригинален начин. Не дека сум паметен, но прв пат така завршив работа па тоа ми остана навика. Го копирам и го лепам во Windows\Fonts. Ова не е обично лепење, туку нешто како инсталирање. Во секој случај врши работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom