Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
9 јули 2016
Мислења
84
Поени од реакции
27
ova ili idnata nedela ke objavam slika od obuka vo SAD na TIGRITE ke ima i na stranata koj bese od tuka fan na Toni Mandarovski od ESZ ?
POTSETI GI SITE ,ZALOSNO GI ZABORAVIJA AMBICIOZNITE I SOVESNITE[DOUBLEPOST=1487963445][/DOUBLEPOST]
ova ili idnata nedela ke objavam slika od obuka vo SAD na TIGRITE ke ima i na stranata koj bese od tuka fan na Toni Mandarovski od ESZ ?
POTSETI GI SITE ,ZALOSNO GI ZABORAVIJA AMBICIOZNITE I SOVESNITE
 
Член од
21 мај 2016
Мислења
100
Поени од реакции
146
Dali nekoj ja ima procitano knigata Sloboda za irak, patot do vavilon od Metodi Hadji Janev dali e dobra planiram da ja zemam sto kako ima li interesni raboti?
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
877
Поени од реакции
3.448
Dali nekoj ja ima procitano knigata Sloboda za irak, patot do vavilon od Metodi Hadji Janev dali e dobra planiram da ja zemam sto kako ima li interesni raboti?
Knigata e odlicna Meto go opisuva iskustvoto koe go stekna kako i del za akciite koi gi imaa i rizikot a pripadnicite site se so skrieni iminja gi znam ima del od nivnite slucki vo sekoj slucaj e dobra za citanje vredi da se kupi i ne se skapa mislam deka samo 150 denarie sega.[DOUBLEPOST=1488207965][/DOUBLEPOST]Единица за специјални задачи Тигар

Оние луге кои се најгласни за војна на социјалните мрежи први ке избегаат а ги навредуваат,понижуваат и етикетираат тие кои ја бранеа државата!
Сите! Секој оној кој беше доброволно да ја брани Македонија сите тие се ХЕРОИ.Бранители - ХЕРОИ
Можеме ли да ги делиме нив, оние кои ПОЧИНАА, оние кои беа ранети и оние кои имале повеќе среќа па поминале “без проблеми“ (тие си знаат во психата низ што поминале..) да ги делиме на херои, предавници, патриоти,партиски војници и слично?! Благодарение на сите нив ние денес сме, пред се живи, па и слободни граѓани на Република Македонија!
241730_111122508976714_100002368966282_111542_7358326_o.jpg [DOUBLEPOST=1488211772][/DOUBLEPOST]P.S UTRE KE GO OBJAVAM RAZGOVOROT SO EDEN OD PATROLATA KAJ VEJCE OD PREZIVEANITE
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom