Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
ЕСЗ
Screenshot_120.jpg [DOUBLEPOST=1526732092][/DOUBLEPOST]2001,на сликата се дел од волците кои ги повлече претседателот и беа под команда на Кецко.На средината со цвикерите е Кецко,до него десно дечко од ЕСЗ и до дечкото од ЕСЗ е бившиот командант на ЕБР,па после генерал и командант на специјалните сили на МВР и уште е полициски генерал FB_IMG_1468612682737.jpg
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2013
Мислења
875
Поени од реакции
3.441
ЕСЗ
Прегледај го приврзокот 190902[DOUBLEPOST=1526732092][/DOUBLEPOST]2001,на сликата се дел од волците кои ги повлече претседателот и беа под команда на Кецко.На средината со цвикерите е Кецко,до него десно дечко од ЕСЗ и до дечкото од ЕСЗ е бившиот командант на ЕБР,па после генерал и командант на специјалните сили на МВР и уште е полициски генералПрегледај го приврзокот 190913
Istiot e po likot samo postar...slikata mislam deka e Tetovo A.S eden i od osnovacite na ESN VOLCI... Prvata slika mladite kadri od ESZ mislam deka e vo Kasarnata Ilinden eksponiraniot go poznavam i bez fantomkata ke bide odlicen specijalec fizicki e natprosecno spremen ima potencijal...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Локацијата на втората сликата точно не ја знам друже[DOUBLEPOST=1526734226][/DOUBLEPOST]Сликите на волците сабалјето што излегоа од вежбата во Бугарија се ВРВ.Посебно две слики,тој што е патриот и националист и ја знае историјата на нашата држава кога ќе ги види сликите,би требало да осети малце адреналин и гордост. Три прста високо :oeoeoe: Q45PD4z.jpg Ch4xui0.jpg
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2016
Мислења
58
Поени од реакции
3

Да прашам дали некој знае чие производство се MARPAT униформиве што ги користат ЕБР, ПЕП и ЕСЗ
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
2002...
Во чест на Зоран Јованов-Циганот од лево на десно 3от...
Прегледај го приврзокот 191015
Ама сликаааа друже.Ова вреди злато.Последниот што е до Зоки го знам,2004 кога се формираше ренџерскиот баталјон премина во нив.[DOUBLEPOST=1526909519][/DOUBLEPOST]
Куманово(2001) Во чест на Зоран Јованов-Циганот
Прегледај го приврзокот 190983
Друже на сликава тука го нема Циганот
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2016
Мислења
58
Поени од реакции
3
а што чизми дужат нашите полициски специјалци знам дека ЕБР дужат Prabos чешки, а за ПЕП и ЕСЗ
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Од ЕСЗ што ги имам видено многу носат Haix чизми за ПЕП поим неам,а и не ме интересира.
Како во АРМ кој сака си носи негови чизми кој сака си носи задужени.

Имам од Tru Spec MARPAT униформа и да ви кажам ич не сум задоволен многу брзо избледуваат и лесно се кинат во споредба со оригиналната америчка униформа која ја имам се чиста 0.
Америчката Wodland шара униформа ја имам скоро 10 години и едини дефект ако може да се каже е што избледе бојата но униформно избледе и не изгледа толку лошто како таа од Tru-Spec така што првин почна меѓу нозете каде што се трие материјалот потоа колената и на крај долниот дел беше еднакво избледен,а горниот кој значително помалку се трие останува нов многу повеќе и разликата е голема.
Како изгледа униформата после употреба.Бидејќи сликав со телефон бојата не е толку јака и разликата е минимална но со голо око кога се гледа многу повеќе се познава.

На моите пишува "assembled in honduras"
На оригиналните униформите пишува Made in USA"
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.369
Ама сликаааа друже.Ова вреди злато.Последниот што е до Зоки го знам,2004 кога се формираше ренџерскиот баталјон премина во нив.[DOUBLEPOST=1526909519][/DOUBLEPOST]
Друже на сликава тука го нема Циганот
Da podocna se prefrli vo RANGER... Korle....(posledniot na slikata,jaz gi znam site so si pocinatot Zoki)[DOUBLEPOST=1526923403][/DOUBLEPOST]
Ама сликаааа друже.Ова вреди злато.Последниот што е до Зоки го знам,2004 кога се формираше ренџерскиот баталјон премина во нив.[DOUBLEPOST=1526909519][/DOUBLEPOST]
Друже на сликава тука го нема Циганот
Na slikata CIganot e maskiraniot dolu ne go poznavas zato mislis deka ne e tuka...tuka e i aktuelniot komandant na bSN...slikano Kumanovsko....2001....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom