Македонски специјални единици (полициски и воени)

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
а да прашам ја нешо, знае некој кога и дали ке има конурс за примање нови тигри???
Toa akcijata "Bidi Tigar" zavrsi 2001 godina, i taa bese so cel da se zgolemi brojot na policajcite. A sega si prodolzuva po staro, odnosno vo ESZ se primaat luge, a ova vazi i za EBR, samo od policajcite vo MVR. Taka da treba prvo da vlezes vo policija pa posle vo ESZ.

Znaci prasanjeto treba da ti glasi koga ima kurs za policajci, ama ne znam da ti kazam toa :)
Treba da se rasprasas i da pratis dnevni oglasi po vesnicive
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
А клипчево го имате гледано????

Ете ја спремноста на нашите волци!!!!!

Имаше уште едно,али неможам да го најдам...
 
С

Спенсер

Гостин
А клипчево го имате гледано????

Ете ја спремноста на нашите волци!!!!!

Имаше уште едно,али неможам да го најдам...

шо е финтава???волците (или кој и да се,важно овие шо беа пукани се Албанци) ги убија 2цата или шо???го гледам клупчево и не разбирам

Toa akcijata "Bidi Tigar" zavrsi 2001 godina, i taa bese so cel da se zgolemi brojot na policajcite. A sega si prodolzuva po staro, odnosno vo ESZ se primaat luge, a ova vazi i za EBR, samo od policajcite vo MVR. Taka da treba prvo da vlezes vo policija pa posle vo ESZ.

Znaci prasanjeto treba da ti glasi koga ima kurs za policajci, ama ne znam da ti kazam toa :)
Treba da se rasprasas i da pratis dnevni oglasi po vesnicive
аеее епа супер!!!!само мислам дека откако ке станеш полицаец, доколку сакаш у ЕСЗ или ЕБР треба некој дополнителен курс/тренинг.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Zarem FAKTOT sto nasite JA OBUCAVAA vojskata na IRAK ne e dovolen...dobri specijalni sili imame..obuceni..opremeni i so niv se gordeam:vozbud::vozbud::vozbud:
 
С

Спенсер

Гостин
Zarem FAKTOT sto nasite JA OBUCAVAA vojskata na IRAK ne e dovolen...dobri specijalni sili imame..obuceni..opremeni i so niv se gordeam:vozbud::vozbud::vozbud:
хах,абе не само што ги обучуваа,добија безброј ОРДЕНИ за ХРАБРОСТ мислам,дури и Холивид ке снима филм за нив. тоа ти е храброст.....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
шо е финтава???волците (или кој и да се,важно овие шо беа пукани се Албанци) ги убија 2цата или шо???го гледам клупчево и не разбирам
Клипчето, едноставно кажано.... има двајца па се слуша пукање па има еден... веројатно некој во филм дека тој истиот што го снемува е убиен со снајпер и тоа им го припишува на волците, ама ако се земе во предвид што звукот од пукањето се слуша јако, истите се пукани од непосредна близина, што и онака кажува дека клипчето е безврска.
 
С

Спенсер

Гостин
Клипчето, едноставно кажано.... има двајца па се слуша пукање па има еден... веројатно некој во филм дека тој истиот што го снемува е убиен со снајпер и тоа им го припишува на волците, ама ако се земе во предвид што звукот од пукањето се слуша јако, истите се пукани од непосредна близина, што и онака кажува дека клипчето е безврска.
па да,тоа е тоа,али тие 2цата беа Албанци, 100% нема сами да глумат да се снимаат:toe::toe::toe:, ај јбг,точно неможе да се знае:vozbud:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
аеее епа супер!!!!само мислам дека откако ке станеш полицаец, доколку сакаш у ЕСЗ или ЕБР треба некој дополнителен курс/тренинг.
Види сега вака, значи МВР кога ке оцени дека во специјална има потреба од уште специјалци, поради разни причини, праќа известување до сите станици дека во специјална ќе примаат уште луѓе и заинтересираните полицајци можат да се пријават во специјална ако сакаат да конкурираат таму. Е сега тие што ќе се јават на конкурсот треба да поминат одредени физички проверки за да можат да влезат. Од тие што ќе поминат на проверките се одбираат најдобрите ( по правило :) ) и тие ги примаат во специјална. Ама таму тие пак си имаат дополнително тренинзи за обука. Нема одма да ги пуштат на улица. Прво ќе треба добро да се обучат како другите што се таму па за да одат на терен. Јасно ли е сега :helou:
 
С

Спенсер

Гостин
Види сега вака, значи МВР кога ке оцени дека во специјална има потреба од уште специјалци, поради разни причини, праќа известување до сите станици дека во специјална ќе примаат уште луѓе и заинтересираните полицајци можат да се пријават во специјална ако сакаат да конкурираат таму. Е сега тие што ќе се јават на конкурсот треба да поминат одредени физички проверки за да можат да влезат. Од тие што ќе поминат на проверките се одбираат најдобрите ( по правило :) ) и тие ги примаат во специјална. Ама таму тие пак си имаат дополнително тренинзи за обука. Нема одма да ги пуштат на улица. Прво ќе треба добро да се обучат како другите што се таму па за да одат на терен. Јасно ли е сега :helou:
јасно како ден!!! фала на објаснување
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Сите специјални единици се гордост Македонски(се сложувате со мене нели?).Но треба повеќе луѓе да се обучуваат,треба нова опрема,нови оружја,треба посовршени центри,за инструктори треба да се постават досегашните пензионирани борци...Има уште многу работи да се направат но во секој случав во Македонија има кадар,има луѓе кои се патриоти и кои се спремни да дадат се од себе за Македонија.Толку од мене и позз :salut:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
А клипчево го имате гледано????

Ете ја спремноста на нашите волци!!!!!

Имаше уште едно,али неможам да го најдам...
ама го тртна мене ме здрви...од кој агол бре..браво за прецизноста

а да прашам ја нешо, знае некој кога и дали ке има конурс за примање нови тигри???
многу векни леб треба да се јадат прво...
 
С

Спенсер

Гостин
вчера,припадниците на полкот за специјални операции на АРМ- ВОЛЦИ, даруваа крв во крводарителската акција....окулу 210 припадници дарувале крв, како што рече командантот, ОВАА ЕДИНИЦА Е ОД НАРОДОТ И ЗА НАРОДОТ, секоја чест за нив!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom