Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Две слики горе за ренџерите каде ги има повеќе се волците тоа е кога новинари се мешаат а не разбираат
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Многу аматерска слика...кога ли ќе почнат нашиве од МВР и АРМ да ги промовираат специјалциве стварно не знам...србиве на секои 2 недели прават клипови,емисии за нивните специјалци,нас шуќур после 2002 ни го дадоа видеото од ЕСЗ кое можело 200 пати подобро да се направи,и тоа ептен дека роденден им беше...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Почитта се добива со дела, а не со некои видеа на кои ке се пали младината.
Припадниците сами не сакаат да има снимки за нив, не се секирај се вежба секој ден по неколку часа, иако нема разбирање од врвот на државата, мотивираноста е на доста високо ниво.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Почитта се добива со дела, а не со некои видеа на кои ке се пали младината.
Припадниците сами не сакаат да има снимки за нив, не се секирај се вежба секој ден по неколку часа, иако нема разбирање од врвот на државата, мотивираноста е на доста високо ниво.
Брат што сакаш да кажеш,дека сите други специјалци во свет се глупи само ние сме паметни ? не иде тоа така,треба да се прават и клипови,некои дела на специјалците се почитуваат,некои се плукаат,ради тоа треба такви видеа каде што ќе се влее страв и почит кај населението кон нив,ќе се влее дополнителен мотив за оние момци кои се стварно спремни и ја сакаат оваа држава за да конкурираат во некоја од нив итн.

И баш ми е мило што е така,посебно кај вас (y)(y)(y)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
bsn se edinica od zatvoren tip, ete neli imase profesionalni sliki pred nekoe vreme, dojde srbin profesionalen slikar i napravi sliki iako imase negoduvanje od pripadnicite, najdborite svetski specijalni edinici ne se nadjobri zaradi videa tuku zaradi delata, od SAS, Delta ili Seal 6 sigurno nema da najdes promotivni videa ili sliki.
Zatoa ti kazav se raboti sekoj den, sekoj cas, sekoja minuta, motiviranostta i obucenosta se na najvisoko nivo, se se vezba do perfekcija, toa se pravi vo pozadina bez eksponiranje vo javonsta.
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
bsn se edinica od zatvoren tip, ete neli imase profesionalni sliki pred nekoe vreme, dojde srbin profesionalen slikar i napravi sliki iako imase negoduvanje od pripadnicite, najdborite svetski specijalni edinici ne se nadjobri zaradi videa tuku zaradi delata, od SAS, Delta ili Seal 6 sigurno nema da najdes promotivni videa ili sliki.
Zatoa ti kazav se raboti sekoj den, sekoj cas, sekoja minuta, motiviranostta i obucenosta se na najvisoko nivo, se se vezba do perfekcija, toa se pravi vo pozadina bez eksponiranje vo javonsta.
Па и така требе да биде! бСН е единица со класифицирана содржина и инволвираност, нема потребе населението да знае што работат и какви вежби имаат они, затоа единиците се поделени на повеќе нивоа споредедно на нивните активности.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
bsn se edinica od zatvoren tip, ete neli imase profesionalni sliki pred nekoe vreme, dojde srbin profesionalen slikar i napravi sliki iako imase negoduvanje od pripadnicite, najdborite svetski specijalni edinici ne se nadjobri zaradi videa tuku zaradi delata, od SAS, Delta ili Seal 6 sigurno nema da najdes promotivni videa ili sliki.
Zatoa ti kazav se raboti sekoj den, sekoj cas, sekoja minuta, motiviranostta i obucenosta se na najvisoko nivo, se se vezba do perfekcija, toa se pravi vo pozadina bez eksponiranje vo javonsta.
Имам гледано од многу специајни единици видеа,пример спецназ,гром,и ред други...нормално,не до степен како што прават србиве,но реално од бсн немаме видено ВИДЕО од оние клипови за обуката што се...и ајде и да не прават за нив,МВР пример може да сними промотивно видео за ЕБР,за ПЕП,за алфиве се направија тие емисиите ама беа ужасни,мислам дека сите ќе се согласат.

Не се сомневам во тоа бе другар,само еве како фанатик и како иден специјалец сакам сега дур не сум влегол да гледам,пошто оние што се на интернет ги имам изгледано секое по 100 пати минимум.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ме интересира онаа црно-бела униформа,дали е истата што ја имаат и воена полиција и ебр ? претпоследна слика ?

а последнава слика е СТРАВА,уште да ги стават и без календарот,само сликата :D
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Епа црниот комбилезон и урбаната црно-бело се мд производство.МВР користат 90 % мд опрема и да старата урбана на лавовите кои после нив ја носеа ебр е истата како и на волците.Инаку и на вп е урабана и исто така од мд само друг модел не се исти шарите. ;)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Не се исти, тие на ЕБР се комбинезони, а армиските бсн и вп што ги носат се дводелни униформи.

Еве малку историја селективен волци ноември 2001.

10404210_394922790675427_6802177345350391262_n.jpg
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Имаше нели и пред некоја година прием во БСН,подофицери и офицери од АРМ ?

И јас мислев на шарата дека е иста,не ни знаев за дали се комбинезони или дводелни.И видов на снимка,ВП вози црни ланд ровери со затемнети стакла,ептен јако изгледа...сите им се такви или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom